Черкаси: ми живемо тверезо

«ТВЕРЕЗА ЧЕРКАЩИНА»

«Твереза Черкащина»

Черкаське обласне відділення ВГР «Твереза Україна»:

Юрій Григорович Оробець

Народився у 1962 році в с. Залуччя Снятинського району Івано-Франківської області.

Член Секретаріату ВГР «Твереза Україна», координатор тверезницького руху у Черкаській області, автор циклу тверезницьких радіопередач на черкаському радіо.

За освітою магістр державного управління.

Депутат Черкаської міської ради двох скликань (1990-1994 рр., 2006-2010 рр.), начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської міської ради (2009-2011 рр.), начальник управління організаційно-кадрової та контрольної роботи Черкаської міської ради (1998-2003 рр.), голова комітету молоді Черкаського міськвиконкому (1991-1997 рр.).

Улюблена література: психологія, історія, здоров'я.

У 1997 році, коли мені виповнилося 35 років, свідомо, прислухавшись до свого організму, відмовився від вживання шампанського, горілки та коньяку. Хоч мало вживав цієї отрути, але організм не сприймав її.

З травня 2007 року після перегляду лекції В.Г. Жданова свідомо відмовився від вживання сухого вина і прийняв остаточне рішення: жити тверезо на 100%.

Як собріолог і твереза людина читаю лекції на теми собріології і здорового способу життя. Посприяв, щоб 1 квітня 2007 року в м. Черкаси на площі, біля готелю «Россава», не був встановлений «пам'ятний знак самогонному апарату». Через місцеві ЗМІ провів роботу з громадськістю та організував телефонну атаку на директора готелю. Всі, кому було не байдуже, по телефону висловлювали свою думку щодо директора, який був змушений відмовитися від своєї ідіотської ідеї. Але на початку 2008 році «пам'ятний знак» таки було розміщено в приміщенні готелю...

На волонтерських засадах читаю лекції «Перепрограмування шкідливих звичок людини на позитивні» по системі В.Г. Жданова в школах, ПТУ та для студентів місцевих вузів.

Виступав три рази по місцевому телебаченню з питань упорядкування тютюнопаління та вживання алкоголю. Виступаю по міському радіо з цього питання.

Протягом 2007 та 2008 року 5 разів звертався з депутатським зверненням до міського голови С.О. Одарича щодо прийняття рішення виконкому Черкаської міської ради «Про встановлення обмежень у реалізації алкогольних «напоїв» і тютюнових виробів на території м. Черкаси»; «Про встановлення режимів роботи підприємств торгівлі та ресторанного господарства на території м. Черкаси»; про впорядкування тютюнопаління в місті.

На сьогоднішній день за моєю ініціативою міськвиконком оприлюднив проект регуляторного акту «Про встановлення обмежень у реалізації алкогольних «напоїв» та тютюнових виробів на території м. Черкаси», де пропонується заборонити роздрібну торгівлю алкогольними «напоями» та тютюновими виробами у таких місцях:

-об'єктах дрібнороздрібної мережі торгівлі та ресторанного господарства, розміщених на відстані менше 200 м від приміщень навчальних і дошкільних закладів, закладів охорони здоров'я та спортивних закладів.

-об'єктах торгівлі та ресторанного господарства, розміщених на території парків, скверів і пляжів.

-стаціонарних об'єктах торгівлі та ресторанного господарства, розміщених на відстані менше 100 м від приміщень навчальних і дошкільних закладів, закладів охорони здоров'я та спортивних закладів.

Якщо пропонують отруїтися алкоголем, відповідаю: «Мій мозок дуже цінний, і я не хочу зливати свій капітал у каналізацію».

Електронна пошта: e-mail

Юлія Анатоліївна Коритна

Народилася у 1986 році в м. Запоріжжі.

Студентка (спеціаліст), спеціальність — графічний дизайн. Люблю подорожувати, активний відпочинок на природі.

Принципово не вживаю алкоголю з листопада 2007 року, хоча думала, що ступила на цей шлях набагато раніше, оскільки вважала, нібито вином підвищую рівень гемоглобіну в крові.

До лекції Жданова я була морально готова, оскільки ніколи не відчувала потреби у вживанні спиртних «напоїв», тому відмовитись від цього взагалі не склало для мене жодних проблем або життєвих обмежень. Я взагалі не зациклена на даному питанні.

Якщо пропонують випити — відповідаю: «Не п'ю. Сказала і все!».

Електронна пошта: e-mail

Сергій Миколайович Ладан

Народився у 1976 році в с. Сагунівка Черкаського району Черкаської області.

Працюю в банківській сфері, начальник комп'ютерного відділу банку. Хоббі — спорт, армреслінг, бодібілдинг, гра на гітарі, активний спосіб відпочинку.

До тверезого способу життя прийшов у вересні 2007 року внаслідок перегляду відеолекцій В.Г. Жданова про шкідливість алкоголю. Дуже вразило, але на якомусь підсвідомому рівні. Після того просто відразливе ставлення до алкоголю. Не палив і не палю. Веду здоровий спосіб життя, ходжу в тренажерний зал.

Бажаю допомогти іншим стати на шлях тверезого життя, особливо молодому поколінню. Дуже не подобається, коли курять молоді люди, особливо дівчата. Завжди, проходячи мимо, говорю про своє ставлення до тютюнопаління. Раджу їм кинути.

Вважаю що в місті потрібно наводити лад і з розпиттям «спиртних напоїв»... Але це проблема держави та суспільства. Тому кожен повинен починати із себе та оточуючих.

Після перегляду лекцій багато записав дисків і роздав знайомим. Був радий, що деякі розпочали вести здоровий спосіб життя. Знайшов однодумців у своєму місті.

Якщо пропонують спиртне — відповідаю: «Я не вживаю і Вам не раджу».

Відчувається повага до зміни способу життя, навіть в п'ючих компаніях. Якщо аудиторія сприймає, розповідаю коротку методику, лекції Жданова і т. д.

Підтримую думку друзів з сайту, що потрібно шукати однодумців та соратників по розповсюдженню тверезих поглядів для створення реальної організації, куди могли б звертатися люди за інформацією, допомогою та підтримкою.

Хочу приєднатися до тверезницького руху та бути активним учасником організації в Черкасах тверезого об'єднання. Назвати б його «Клуб тверезомислячих».

Як і більшість — хотів би відчути підтримку тверезницького руху з боку держави. Мрію про тверезу Україну!

Електронна пошта: e-mail

Микола Володимирович Казаков

(1973 — 2008)

17 грудня 2006 року переглянув лекцію В.Г. Жданова і відразу приєднався до тверезницького руху. Розповсюдив більше сотні таких дисків, суттєво допомагав у справі розміщення тверезницьких відеоматеріалів на сервері «Тверезої України». Брав активну участь у розробці плакатів, агітаційних матеріалів тверезницького руху, зокрема забезпечив виготовлення партії значків «СБНТ».

Трагічно загинув 15 квітня 2008 року.

Анатолій Борисович Трояновський

Народився у 1954 році в селі Вільшана Недригайлівського району Сумської області.

Працюю в організаційному відділі апарату Черкаської обласної державної адміністрації, головний спеціаліст. Хоббі — спорт: бойові мистецтва, легка атлетика, плавання.

Тверезий спосіб життя веду постійно. Вважаю, що схильність до цього закладено у мені генетично — мій дід по лінії батька вів здоровий спосіб життя. Бажання вжити алкоголь чи запалити цигарку не відчував ніколи. У шкільні роки займався спортивною гімнастикою, в інституті — боксом. Зараз займаюсь бойовими мистецтвами, легкою атлетикою, плаванням самостійно. Щорічно беру участь у спартакіадах державних службовців, а також у міжнародних, обласних, міських легкоатлетичних пробігах протяжністю від трьох до п'ятнадцяти кілометрів.

Щоранку з метою формування власним прикладом здорового способу життя у жителів м. Черкас здійснюю легкоатлетичні пробіги вулицями міста. Традиційним став пробіг у новорічну ніч. Переконаний, що кожний державний службовець відповідно до Присяги державного службовця зобов'язаний власним прикладом формувати здоровий спосіб життя у відповідному регіоні.

Маю двох дочок, які також ведуть здоровий спосіб життя. Одна навчається у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького, друга — у Київському національному університеті ім. Т.Г.Шевченка.

Більшість населення України систематично вживає алкоголь, палить. Головна причина такого становища — активна позиція людей, які залежні від спиртного та цигарок, і пасивність прихильників здорового способу життя.

Тривалий час я намагався реалізувати проект „Легкоатлетичний пробіг у день народження державного службовця”, відповідно до якого службовці органів виконавчої влади у свій день народження організують не застілля з алкоголем, а легкоатлетичний пробіг. Саме пасивність тих, хто не вживає алкоголь, на мій погляд, не дозволила це зробити.

Необхідно згуртувати громадян, які ведуть тверезий спосіб життя, і громадський рух «Твереза Україна» може це зробити. А об'єднавшись можливо багато чого змінити!

З боку держави, на мій погляд, підтримка тверезницького руху є, але зламати шалений опір алкогольнозалежних людей надзвичайно складно.

Я не тільки мрію про тверезу Україну, але й в межах своїх можливостей наполегливо дію. Переконаний, що тільки об'єднаними зусиллями органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій відповідного спрямування можливо врятувати український народ від алкоголю та тютюну. Запрошую до співпраці всіх небайдужих до цієї проблеми громадян України.

Електронна пошта: e-mail

Сергій Олександрович Златовецький

Народився 14.05.1993 р. у м. Золотоноша, Черкаська обл.

Навчаюся на 3 курсі Черкаського національного університету за спеціальністю історія.

Життєві переконання: тільки твої індивідуальні дії можуть щось змінити.

Захоплення, хобі: баскетбол, гра на гітарі.

До тверезого способу життя прийшов у 2009 році. Усвідомив згубний вплив алкоголю, побачив, як деградує молодь.

Коли під час застілля пропонують алкоголь, відмовляюсь і відповідаю, що розважатися потрібно без алкоголю.

Маю власну групу у соціальній мережі Вконтакті під назвою «Сила духа», в якій міститься інформація про тверезість, став адміністратором групи «Твереза Україна».

Електронна пошта: e-mail