Київ: ми живемо тверезо

Ігор Володимирович Гриценко

Народився 29 серпня 1987 року в місті Сміла Черкаської області.

Член Секретаріату ВГР «Твереза Україна», координатор тверезницького руху у м. Києві. Аспырант Національного університету харчових технологій, спеціальність «Менеджер організації».

В політичних переконаннях підтримую республіканську ідеологію, за вірою християнин.

Мої хобі: футбол, хокей, баскетбол, інтернет та інше, в музиці найбільше подобаються українські рок-групи.

Свідомо веду тверезий спосіб життя з 2005 року, цьому передувало дві події, які змусили мене вибрати саме цей шлях:

1. Запис в тренажерний зал та знайомство з Ростиславом (справжнім КАЧОМ, який не вживає алкоголь навіть на свята. Він казав, що одна пляшка пива віднімає один місяць тренувань) і хоча в 2006 році я переїхав на навчання до Києва і тренажерний зал вже не відвідую, продовжую вести тверезий спосіб життя.

2. В цьому ж 2005 році в нашій міській локальній мережі знайшов фільм В.Г. Жданова «Алкогольний і наркотичний терор», який мене вразив, і хоча до перегляду даного фільму я вже вирішив не вживати спиртного та інших наркотиків, цей фільм закріпив мої переконання.

І якщо під час застілля мені пропонують алкоголь, я кажу, що не вживаю його. Якщо з першого разу не доходить, то наступними словами може бути «Ти що, не зрозумів?! Я не вживаю алкоголь!». Даний вираз спрацьовує, але, якщо чесно, то я сумніваюсь в тому, що людину можна умовити випити алкогольний «напій», якщо вона усвідомлює можливі наслідки навіть від невеличкої чарки, стакану, бокалу тощо.

В 2005 році я спробував створити організацію на рівні інтернету, яка так само пропагувала б тверезий спосіб життя, назвав її «За життя». Але на початковому етапі не знайшов підтримки і, якщо чесно, почав вважати, що діяти вже пізно і людей не змінити. Коли в 2008 році в метро я побачив тверезу рекламу — був вражений, що все-таки хтось ще цим займається. Мабуть, я просто занадто рано розчарувався у тому, що можна ще щось змінити. Тому з великим бажанням долучився до руху «Твереза Україна» і продовжую, але вже з більшою вірою в успіх, доносити людям розуміння того, чим насправді є алкоголь та інші наркотики.

Електронна пошта: e-mail

Людмила Володимирівна Гриценко

Народилася 11 серпня 1988 року в селі Кордишівка Козятинського району Вінницької області.

До літа 2014 працювала заступником директора в школі с. Гурівці, після одруження проживаю в м. Київ і працюю в ІТ сфері.

Веду тверезий спосіб життя з 2009. Ще жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Вважаю, що тверезість — це стиль життя. Це модно, красиво і найголовніше — це здорово! В 2010 році вперше взяла участь у Всеукраїнському тверезницькому з'їзді біля міста Ладижин, де познайомилася зі своїм чоловіком. Дні, які я провела в Ладижині, були незабутні!

Зараз в нас молода сім'я, яка свідомо живе тверезо та пропагує цей спосіб життя як єдино можливий та правильний. Алкоголь нашій сім'ї ніхто не пропонує, тому і відмовлятися не доводится, переважна більшість наших знайомих також живуть тверезо або просто знають, що ми пропагуємо свідоме життя без отруєння алкоголем чи іншими наркотиками.

Електронна пошта: e-mail

Артем Миколайович Ступаков

Офіційний речник ВГР «Твереза Україна».

Народився у 1981 році у Києві.

Закінчив середню загальноосвітню школу № 131, із золотою медаллю. У 92-му році вступив до музичної школи ім. Бетховена, виступав у Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості в оркестрі народних інструментів. Закінчив Харківський Національний Університет Радіоелектроніки, факультет «Комп'ютерна інженерія та управління».

З 2003 по 2010 рр. успішно працював з провідними IT компаніями України, Росії, Німеччини, Канади.

Жити тверезо вирішив 24 серпня 2007 після знайомства з лекцією Володимира Жданова.

У 2008 році приєднався до Всеукраїнського тверезницького руху. Викладач собріології, мистецтва здорового тверезого способу життя, Постійно виступаю по телебаченню, радіо, у школах, вузах, медичних закладах, перед силовими і владними структурами.

Електронна пошта: e-mail

Віталій Сергійович Мосійчук

Народився у 1983 році в с. Кашперівка Козятинського району Вінницької області.

Викладач НТУУ «КПІ» (інженерія, право). Координатор системи інформаційного обміну тверезницького руху, один із засновників ВГР «Твереза Україна».

Моя робота і є моїм хобі. Відпочинок вбачаю у зміні виду діяльності (розумова-фізична праця). Спорт: плавання, підводне плавання, туризм. Улюблена література: праці аналітиків, соціальна філософія, науково-технічна література.

Про тверезий спосіб життя і тверезницький рух дізнався від Ф.М. Калінчука. До рішення жити тверезо прийшов поступово протягом 2002 року. Світогляд змінився, але до цього йшов десь півроку.

Поведінка щодо спиртного під час застілля залежить від контингенту. Якщо ровесники або молодші — можу відкрито і в різкій формі висловлювати все, що я думаю, висміюю всі алкогольні звичаї та обряди; якщо старші — то просто ставлю перед фактом, що не п'ю і не бажаю.

Свою діяльність у тверезницькому русі бачу в діяльності.

Електронна пошта: e-mail

Артем Васильович Монастирний

Народився у 1975 році в м. Уфа (Башкортостан, СРСР).

Один із засновників руху «Твереза Україна».

Люблю сім'ю, читання (Біблія, психологія, економіка), прогулянки до лісу.

Про тверезницький рух дізнався з лекції В.Г. Жданова у 2005 році. Живу тверезо з дитинства, а після перегляду лекції вирішив допомогти тверезницькому руху у справі оздоровлення людей.

Під час застіль відмову від спиртного аргументую: «Я веду здоровий, тверезий спосіб життя».

Електронна пошта: e-mail

Дмитро Андрійович Артюхов

Народився у 1985 році в м. Електросталь (Московська область, Росія).

Випускник КНУБА (будівництво та архітектура). Один із засновників руху «Твереза Україна», адміністратор форуму «Тверезої України».

Вільний час проводжу: у перегляді наукових та художніх фільмів; у читанні літератури: наукова, фантастика. Відпочинок для мене — це, насамперед, фізична та творча праця.

Про тверезий спосіб життя і тверезницький рух дізнався з лекцій В.Г. Жданова. Перегляд лекції «Алкогольний терор та шляхи його подолання» був першим і останнім поштовхом, що вивів мене зі світу алкогольних іллюзій.

Під час застіль відмову від спиртного аргументую: «Не вживаю отрути».

Підтримую тверезницький рух художнім оформленням.

Електронна пошта: e-mail

Костянтин Костянтинович Лядишев

Народився у 1986 році у Києві (СРСР).

Випускник кафедри Філософії Міжнародного Соломонового Університету [Київ, 2007]. Один із засновників ВГР «Твереза Україна», з 2009 до 2011 року — Голова Координаційної ради та Секретаріату.

Улюблені види відпочинку — спілкування із природою, а також з цікавими людьми, читання художньої літератури, а також спів й фольклорна слов'янська й скандинавська музика. Поза релігією.

Як письменників й психологів ціную Ф.М. Достоєвського, Л.М. Толстого, І.С. Тургенєва, О.С. Пушкіна, М.Ю. Лєрмонтова, С. Алєксєєва, М. Шолохова, М. Горького, А.П. Чехова, Т. Драйзера, О. де Бальзака, за майстерність й знання справи — Ф. Ніцше, М. Мусаші, А. Сміта, Н. Макіавелі. За навички системоутворюючого мислення завдячую І. Канту та Г. Ф.В. Гегелю. Особливе місце серед інших займають: Г.К. Жуков, О.В. Суворов, М.В. Фрунзе, Б.М. Шапошніков, С.М. Штеменко, І.С. Конєв, А.А. Гречко.

До остаточного рішення жити тверезо й здорово дійшов самостійно. Про сайт tvereza.info й тверезницький рух України дізнався за велінням долі, завдяки випадковій суперечці. Далі надійшло приватне повідомлення від соратника тверезницького руху з пропозицією відвідати вказаний ресурс.

Зазвичай я за здоров'я пропоную випити соку, і до застіль всіх попереджаю: «Я взагалі не вживаю алкоголю». Завдяки цьому застільна «традиція» — пити отруту — потроху зникає з мого оточення, чому не можна не радіти.

Свою діяльність в тверезницькому русі вбачаю в багатосторонній підтримці організаційної діяльності — в розробці структури, принципів і методів організації всеукраїнського тверезницького руху, а також як коректор при підготовці різноманітних документів й текстів.

Електронна пошта: e-mail

Олександр Анатолійович Почекета

Народився у 1985 році в Сімферополі.

Один із засновників руху «Твереза Україна». Керівник Інформаційного центру «Тверезої України». З 2011 року — голова Секретаріату ВГР «Твереза Україна».

Закінчив УФМЛ КНУ ім. Т. Шевченка, механіко-математичний факультет КНУ ім. Т. Шевченка. Аспірант Інституту математики Національної академії наук України.

Православний християнин. Захоплення — стара добра музика і задушевні радянські фільми. З ними відпочиваю (щоправда, вільний час трапляється катастрофічно рідко). У дитинстві зачитувався Носовим, Волковим і Буличовим, в юності — перечитав Стругацких. Люблю також книги Клайва Льюіса. Цікавлюся психологією, педагогікою, богослов'ям, філософією.

Про тверезий спосіб життя і тверезницький рух дізнався з лекції В.Г. Жданова, а також — з книг Ф.Г. Углова. Рішення жити тверезо прийняв у листопаді 2005 року. З тих пір у мене «сухий закон» і щодо комп'ютерних ігор, і телевізор також не дивлюся. А зустріч у вересні 2006 року з діячами тверезницького руху остаточно утвердила бажання зробити власний внесок у справу відродження тверезості нашого народу.

Отрут (особливо під час святкових застіль) не вживаю і готовий захищати свою позицію. Але така нагода трапляється дуже рідко: своїх гостей пригощаю соком, коли запрошують друзі — зазвичай застілля теж, як і годиться, тверезі. З людьми більш старшого віку дещо складніше: майже неможливо переконати їх усвідомити й подолати стереотипи самоотруєння, що склалися протягом життя... Але я не збираюся робити цього насильницьким шляхом.

Своє покликання у житті бачу в розповсюдженні тверезницької інформації та тверезницьких переконань.

Електронна пошта: e-mail

Ярослав Миколайович Шумовський

Народився у 1988 році в м. Черкаси.

Закінчив НТУУ «КПІ» (факультет електроніки); волонтер організації «АСЕТ», один із перших активістів руху «Твереза Україна».

Підтримую відмову від усіх отрут і стимуляторів. Євангельський християнин. Моє хобі — спорт: рукопашний бій, плавання. Улюблена літературна тематика — духовного і фізичного розвитку. Поважаю Ісуса, В. Жданова, Ф.М. Достоєвського.

Відразу побачив пагубні властивості алкогольних «напоїв» і принципово від них відмовився. Про тверезницький рух і сайт tvereza.info дізнався з локальної мережі «КПІ», вийшовши на зв'язок з Віталієм.

Відмову від спиртного аргументую словами: «Я не вбиваю себе».

Електронна пошта: e-mail

Юрій Георгійович Клейнос

Народився у 1984 році у Києві.

Захоплення: науково-популярна література; подорожі.

Завжди був непитущим, а до тверезості прийшов після лекції В.Г. Жданова, яку переглянув у жовтні 2005 року. Відразу з'явилося бажання донести інформацію про тверезість до кожного. У 2007 році знайшов сайт tvereza.info, на XVI Міжнародному семінару-конференції з собріології познайомився з учасниками тверезницького руху, і тепер прагну активізувати його діяльність.

Якщо пропонують отруїтися алкоголем, відповідаю: «Я живу тверезо. А тверезе життя — це життя без вживання тютюну, алкоголю та інших наркотиків».

Електронна пошта: e-mail

Іван Олексійович Грініченко

Народився в 1976 році в м. Олов'яна-4, в Забайкаллі.

За фахом прикладний математик, по професії — програміст (Java-j2ee, j2se, j2me; PHP, MYSQL). В основному працюю в області програмування під мобільні телефони, смартфони і КПК. Закінчив Одеський державний університет, спеціаліст.

Росіянин, православний, не терплю ділення на москалів і хохлів.

Вважаю основним пріоритетом своєї тверезницької діяльності освіту серед громадян дошкільного і шкільного віку, оскільки виховувати відразу правильно — це набагато надійніше та природніше, ніж перевиховувати.

Граю на гітарі (закінчив школу), фортепіано, коли був час — читав російську класику. Поза квартирою люблю якомога більше руху, відповідно люблю футбол, волейбол, подорожі пішки, а також всякого роду винахідництво.

Перегляд лекції В.Г. Жданова у 2006 році справив сильне враження, але відмовитися від спиртного вирішив тільки після другого перегляду лекції. Основний мотив — відмова служити рекламою спиртного, заради процвітання своєї Батьківщини.

Намагаюся вносити посильний внесок до діяльності тверезницького руху, в основному за фахом.

Якщо пропонують «відзначити» або «посидіти» — відповідаю: «дізнався про алкоголь деякі речі, і після цього немає ніякого бажання його приймати».

Електронна пошта: e-mail

Ганна Олегівна Грініченко

Народилася 10 липня 1982 року в м. Ананьїв Одеської області. Проте ніколи не жила в Ананьєві, практично все дитинство провела в роз'їздах разом з батьками.

Постійним місцем проживання стало м. Одеса з 1993. Тут закінчила середню школу. Потім поступила до Одеського технікуму промислової автоматики. Після нього вчилася в Одеській державній академії холоду, після закінчення якої отримала професію з гордою назвою інженер-системотехнік. Після інституту працювала півтора року не за фахом. Власне на роботі і познайомилася зі своїм нинішнім і гаряче коханим чоловіком Іваном, з яким ми зараз разом ростимо не менш гаряче коханого сина Дмитра.

Люблю вірші (колись навіть робила спроби їх писати), улюбленою поетесою можу назвати Ганну Ахматову, поети — Пастернак, Тютчев. Люблю гарні книги, музику класичну і не тільки, природу у всіх її проявах, своїх рідних, друзів і чай. Найкращий спосіб відпочинку для мене — це в колі своїх рідних і друзів.

Вважаю себе православною людиною і мрію виховати в своїх дітях християнське розуміння життя і подій. Тверезий спосіб життя вважаю невід'ємною частиною життя православної людини.

тверезницький рух, подивившись разом із чоловіком лекцію В.Г. Жданова. Після цього ми відразу ж перекочували з табору «культуропитейщиків» в ряди абсолютних тверезників (але не язвенників). Всіх рідних і знайомих просто поставили перед фактом, що ні краплі отрути більше в рот не беремо, і після деяких хвилювань з їх боку за наше душевне здоров'я все-таки зуміли залишитися непохитними в своїх поглядах.

До цього дня вважаємо таку позицію вірною і лише все більше переконуємося в своїй правоті.

Електронна пошта: e-mail

Олександр Павлович Савич

Народився 22 травня 1981 року в Києві, УРСР.

Працюю системним адміністратором, займаюся самоосвітою.

Я кинув пити у березні 2008 року після перегляду лекції В.Г. Жданова. Моя тверезницька діяльність поки що обмежується роздачею дисків з лекціями В.Г. Жданова, ну і своїм власним прикладом тверезого життя.

Моя реакція на пропозицію випити — говорю, що не п'ю, пояснюючи тим, що не вживаю наркотиків у будь-якому вигляді!

Електронна пошта: e-mail

Віктор Валентинович Клименко

Народився 14 cічня 1979 року у Києві.

Вид діяльності — продаж протиугонних систем aBUS (веломото). До недавнього часу був 100% споживачем цієї системи.

Завжди знав, що алкоголь — це отрута, але цим все і закінчувалося. Прозріння прийшло після перегляду лекції В.Г. Жданова навесні 2008 року.

Віднині тверезість та саморозвиток себе як вільної особистості — МІЙ шлях!

При пропозиціях випити — відповідь чітка та пряма!

Електронна пошта: e-mail

Андрій Андрійович Громлюк

Народився в с. Вербівка Літинського району Вінницької області.

Студент 2 курсу КНУ ім.Т. Шевченко, фізичного факультету, спеціалізації ядерна енергетика.

Являюсь прихильником здорового способу життя, займаюсь східними єдиноборствами, цієї зими почав «моржувати».

До 18 років пив тільки шампанське на Новий рік як дань «традиціям», але зустрічаючи 2007-й твердо вирішив, що мені це не потрібно. Поштовхом до тверезого способу життя були яскраві приклади багатьох родичів — як не треба робити. Бачив, як вони спиваються, мені цього не хотілось і все більше не хочеться. Намагаюся впливати на людей власним прикладом. Двох друзів загітував в такий спосіб.

Якщо пропонують випити — просто кажу: «Я принципово не п'ю ніяких алкогольних «напоїв», для мене так краще».

Нас хочуть знищити! Час діяти!

Електронна пошта: e-mail

Андрій Ігорович Миколайчук

Народився 26 листопада 1987 року у Києві.

Зв'язківець, вчуся у Київському коледжі зв'язку. Працюю у багетній майстерні.

Політика — пас. Християнин. Оптиміст.

До тверезого способу життя прийшов 20 вересня 2007 року. Був день народження мого кращого друга — зрозумів, що по-справжньому веселитися спиртне заважає.

Навколо себе намагаюся збирати тверезих друзів, але це дуже важко...

За столом мої тверезницькі переконання зустрічають по-різному: то з повагою пройде, то суперечкою закінчиться.

Електронна пошта: e-mail

Олег Георгійович Галайчук

Народився в 1977 році в місті Києві.

Працюю техніком на фірмі, що виготовляє медичну апаратуру та обладнання.

По незнанню «культурно» споживав алкоголь, але у лютому 2008 року, ознайомившись з відеолекцією В.Г. Жданова, я прийняв рішення ніколи більше не пити ніякої алкогольної отрути.

На вмовляння випити відповідаю коротко: «Мені дороге моє здоров'я».

Я православний христианин, і знаю, що алкоголь, тютюн та інші наркотики — це потужні перепони на шляху до щастя будь-якої людини, вони блокують найменші рухи душі до Бога, позбавляють волі та розсудливості.

Повна відмова від алкоголю — це свобода мислення, чутливість душі, прагнення кращого, це реальний погляд на речі. Це натхнення в творчості, бажання вчитися чомусь новому, це міцне здоров'я, розвиток та зростання особистості.

Моє хобі — фотографія, вчусь грати на гітарі, люблю читати класичну та богословську літературу, люблю свою работу та часто відпочиваю на природі.

Після перегляду відеокурсу В.Г. Жданова почав вести здоровий спосіб життя, зняв окуляри (що носив 20 років) і майже відновив свій зір.

Розуміючи, наскільки алкоголізовано наше суспільство, намагаюсь розповсюджувати тверезницьку інформацію скрізь, де тільки не з'являюсь.

Вірю в успіх!

Електронна пошта: e-mail

Андрій Олегович Кравченко

Народився у 1988 році в м. Запоріжжя.

Студент МАУП (комп'ютерні науки). Помічник розробника електроніки компанії «Innalabs» (схемотехніка, програмування мікроконтроллерів).

Велика частина мого життя — хореографія (народний ансамбль «Перлина») та гітара (муз.школа, вокальні студії). Також надзвичайно люблю спорт в усіх його проявах. Крім цього захоплююсь шахами, преферансом, польською мовою, природою, класичною музикою та літературою...

До тверезого способу життя (в тому числі і до відмови від паління) прийшов на початку 2009 року, після того, як прочитав книгу Алена Карра «Легкий спосіб кинути пити» та дізнався про сутність алкоголю з лекцій Жданова.

Прагну прийняти участь у тверезницькому русі тому що не можу спокійно бачити, як гине мій народ!

Завжди шукаю можливість позбавити від алкоголю своїх друзів, родичів та знайомих.

Коли пропонують випити, з гордістю відповідаю, що зовсім не вживаю алкоголь!

Електронна пошта: e-mail

Максим Васильович Кушніренко

Народився 6.01.1983 у с. Тростянець Тиврівского району Вінницької обл.

Керівник відділу дизельних генераторів «Далгакіран».

Християнин, зневірився в політиці, але вірю в силу добра та позитивних енергій.

Захоплення: подорожі, туризм, скаутинг, рибалка, електромеханічне конструювання, музика стилів New age, Chill out, Enigmatic, Trance, мотиваційна література.

Свідомо прийшов до тверезого способу життя в липні 2009. Мотивацією були думки про зачаття дитини.

До цього момента моєю діяльністью було розповсюдження документальних фільмів («Спільна справа. Алкоголізм», лекції В.Г. Жданова). Але вже 9 серпня при перегляді лекції В.Г. Жданова у мене виникло бажання знайти однодумців та більш активно розповсюджувати ідею тверезого життя.

Коли мені пропонують вжити спиртного наркотику, будь то Новий рік, весілля, День народження і так далі, я відповідаю упевнено, радісно, стисло і чітко (так, щоб зрозуміли з першого разу): я не вживаю ніяких речовин, які завдають шкоди моєму здоров'ю, і в першу чергу це стосується алкоголю. Хочу прожити подовше на цьому прекрасному світі. Як правило, мою позицію зустрічають з повагою. Готовий пожертвувати дружбою людей, які не розуміють цього і без належної пошани відносяться до моєї позиції.

Електронна пошта: e-mail

Володимир Васильович Когут

Народився 2 березня 1990 року в смт Попільня Житомирської області.

Навчаюся на третьому курсі радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Хоббі — це різьба по дереву, а також заняття спортом.

До тверезого способу життя прийшов в 2009 році свідомо, а раніше просто казав, що не п'ю. Я вважаю, що краще купити морозиво дівчині, ніж сигарети чи пиво. А ще доволі добре вчив біологію, і знаю про шкідливий вплив алкоголю на людину.

Реакція під час застілля, коли мені пропонують випити: «Не п'ю, мені мама не дозволяє :)».

Електронна пошта: e-mail

Андрій Андрійович Бережанський

Народився 10 серпня 1981 року в м. Києві.

Навчався на інженера в НТУУ «КПІ», але за велінням серця став журналістом. Працював в діловій щоденній газеті «Економічні відомості», потім в діловому тижневику «Контракти». В лютому 2010 року приєднався до «Тверезої України» в якості добровольця, деякий час керував відділом по зв'язкам з громадськістю.

Переконаний в тому, що «душа человека взращивается нравственными победами». На жаль, перекласти цю фразу українською зі збереженням глибинного змісту неможливо. Скажу лише, що вірю — слова «людина» та «человек» аж ніяк не є синонімами. Як можна здогадатися з попередніх слів — захоплююсь «русским языком», втім української мови не цураюсь. Хобі не маю. Багато чого люблю робити, але це є частина мого життя: читання розумних та не дуже (задля розваги) книжок, спорт, прогулянки до лісу пішки та на велосипеді, громадська діяльність, бесіди з успішними людьми, розмови «за життя» з друзями.

Усвідомив різницю між «Я живу тверезо» та «Я не вживаю» в лютому 2010 року, коли познайомився з учасниками руху «Твереза Україна» та наукою собріологією. Тоді ж зрозумів, що маю час та натхнення допомогти організації в розповсюдженні правдивої інформації про алкоголь та тютюн.

Під час застілля прямо кажу: «Я живу тверезо». Маю щастя бути знайомим та спілкуватися з гарними людьми, які або так само живуть тверезо, або поважають мене та мою позицію. Ну а тим, хто простих слів не розуміє і починає стандартні пісні «ти мене поважаєш?» та «давай одну за здоров'я!» відповідаю правду. Інколи — всю. Бо маю час та натхнення відстояти свою думку.

Електронна пошта: e-mail

В'ячеслав Віталійович Перетятко

Народився 3 квітня 1988 року у Києві.

Освіта середня технічна. Приватний підприємець.

Життєві переконання: тверезий спосіб життя, допомога нужденним. Найбільш важливіше збагачення — духовне, але при цьому я невіруюча людина — я вірю тільки в свій дух і сили і у все, що мене оточує — всі ми одне ціле в різних проявах! Захоплення — авіамодельний спорт, бодібілдінг, велоспорт (велотури), малювання...

До тверезого способу життя прийшов у травні 2009 року: я був у велотурі — пити не можна було, і мені сподобалось. Хоча я ніколи багато не пив.

Під час застілля алкоголь вже не пропонують, а взагалі я спокійно відповідаю, що не п'ю принципово.

Приєднуюсь до прагнення просвітити-отверезити народ і тим самим врятувати всіх, в тому числі майбутні покоління!

Електронна пошта: e-mail

Роман Олегович Горбань

Народився в 1977 р. у м. Черкаси.

За фахом — юрист, навчався в Національної юридичної академії України ім. Я.Мудрого у 1994-1999 рр.

Грудень 2001 р. — отримав Свідоцтво про право займатися адвокатською діяльністю; травень 2002 р. — отримав сертифікат аудитора.

На даний час займаюся адвокатською практикою.

Прихильник здорового і активного способу життя. Захоплення — землеробство і присадибне господарство, та все, що з цим пов'язано. Також люблю мандрувати (а хто цього не любить?).

У суспільстві існує хибна думка, що «хороший юрист більше за все повинен працювати печінкою», яка має вкрай негативний вплив особливо на студентів і юристів-початківців. Намагався перевірити на собі — виявився «поганим» юристом, про що анітрохи не шкодую.

До тверезого способу життя приходив поступово, починаючи з 2007 року.

Окрім реальних «красномовних» прикладів з навколишнього життя, вплив справили книги Ф. Углова і лекції В. Жданова..

Аргументація на застіллях — просто намагаюсь уникати таких ситуацій і заходів.

Електронна пошта: e-mail

Олексій Анатолійович Гриценко

Народився 18.10.1979 р. у м. Охтирка Сумської області.

Освіта вища технічна, НТУУ «КПІ». Заст. директора ТОВ «Національні інновації».

Життєві переконання: здоровий спосіб життя, спорт, порядок в країні, мораль вище бізнесу.

Захоплення, хобі: хокей, теніс, гра «мафія», преферанс, футбол, фантастика, ІТ.

Коли прийшов до тверезого способу життя? Я завжди таким був. Бажаю бути здоровим та незалежним.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, відмовляюся, кажу, що спортсмен.

Моя діяльність у тверезницькому русі: кілька проектів в молодіжних організаціях на підтримку здорового способу життя, підтримка спортивних клубів та кількох федерацій.

Електронна пошта: e-mail

Сергій Валентинович Швець

Народився 29 січня 1979 року у Києві.

Закінчив кВИУЗ. Рід діяльності — менеджмент, Шаркс-ТВ.

Життєві переконання: здоровий спосіб життя, реалізація ідей, духовний розвиток.

Захоплення, хобі: колекціонування, аналітика.

До тверезого способу життя прийшов у 2010 році. Причиною стало те, що заподіював біль близьким та шкоду собі.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, спокійно пояснюю, що я його не вживаю.

Моя діяльність у тверезницькому русі: реклама.

Електронна пошта: e-mail

Андрій Олександрович Коваль

Народився у Київській обл. в 1986 році, але більшу частину життя жив у Харкові. З 2010 року живу в Києві.

Закінчив Харківський Національній Університет ім. В.Н. Каразіна, економічний факультет, спеціальність менеджмент організацій, магістр.

До останнього часу працював у сфері IT (технічна підтримка, системне адміністрування, розробка сайтів).

Життєві переконання: для людини немає нічого не досяжного, головне — знати, чого дійсно прагнеш досягти. Гадаю, що кожна людина повинна постійно розвиватись — неможна зупинятись.

Захоплення, хобі: практична психологія, спорт, туризм, комп'ютери. Люблю читати розвиваючі книги.

Жити тверезо почав 16 лютого 2008-го року, як зараз пам'ятаю — дивився з друзями футбол, допив пляшку пива і вирішив, що більше пити не буду. У ту мить я подивився на себе зі сторони та згадав все, що знаю про алкоголь, і те, чому я почав пити — це не був мій вибір.

Перестав пити, тому що не зміг знайти відповідь на питання: «Навіщо я п'ю? Чому дозволяю вбивати себе, ще й плачу за це гроші (потім на ці гроші хтось купить собі чи своїй дитині машину, будинок, а я отримаю цироз печінки і не зможу купити своїй дитині навіть морозива)?». Більше дізнався про шкідливість алкоголю, свій вклад внесли лекції В.Г. Жданова, розуміння абсурдності вживання алкоголю, тютюну та інших наркотиків.

Коли під час гуляння пропонують алкоголь, відповідаю: «Я принципово не п'ю і не палю».

У тверезому русі я зосередився на антитютюновій діяльності (виготовляти і продавати тютюн — це межа нахбності), створив антитютюновий сайт «Дело о табаке», надаю інформаційну підтримку людям, які дійсно бажають кинути палити, поширюю інформацію СБНТ (записую диски з лекціями і роздаю їх).

Електронна пошта: e-mail

Олександр Володимирович Феоктистов

Народився 26.11.1982 р. у м. Вишневе.

Закінчив Європейський університет менеджменту, фінансів і бізнесу.

Психололг.

Життєві переконання: розвиток, допомога іншим людям.

Захоплення, хобі: йога, психологія, спорт.

До тверезого способу життя прийшов наприкінці 2008 року. Причиною стало те, що докотився до дна і моє життя перетворилося на пекло.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, відповідаю: «Я веду тверезий спосіб життя і отруюватися не маю наміру!».

Моя діяльність у тверезницькому русі: впливаю на людей на рівні свого оточення.

Електронна пошта: e-mail

Олександр Володимирович Олійник

Народився 14.07.1990 у м. Полтава.

Бакалавр напряму «Економіка підприємств», ПЕК НАУ.

Вірю в Бога. Вважаю, що суспільство можна змінити лише тоді, коли розумієш і береш на себе персональну відповідальність за ці зміни.

Захоплення, хобі: футбол, просування web-сайтів.

До тверезого способу життя прийшов приблизно в 2008 році.

Причиною стало усвідомлення того, що алкоголь — це не продукт, а отрута. Підштовхнули до цього розуміння лекції В.Г. Жданова.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, відповідаю: «Дякую, отруту не вживаю!»

Моя діяльність у тверезницькому русі: з 2008 р. розвиваю сайт alcofact.org.ua; активно пропагую ідеї тверезості серед свого оточення, хочу впливати на законотворчі процеси в нашій державі.

Електронна пошта: e-mail

Павло Олександрович Власов

Народився 6 вересня 1987 р. в Росії, але виріс у Миколаєві. Зараз проживаю в Києві.

За фахом — перекладач з англійської мови. Більше 2 років працюю бортпровідником в авіакомпанії «Wizzair Україна». Але ще студентом близько 4 років підробляв барменом в ресторанах і кафе, тому ворога знаю в обличчя дуже добре.

Намагаюся вести правильний спосіб життя: не вживаю наркотиків (алкоголю, тютюну), правильне харчування та фізична культура — ось запорука здорового духу та тіла. Із захоплень — вивчення іноземних мов, психологія, спорт, театр.

Свідомо прийшов до тверезого способу життя у липні 2010 р. після повторного перегляду лекції проф. В.Г. Жданова (перший раз дивився ще у 2007, тоді я тримався півроку, але людська пам'ять має властивість переводити непотрібну інформацію «в архів», тому я втратив контроль над собою).

Але остаточним поштовхом, все ж таки, стала випадково (а може й ні) забута пасажиром у літаку брошура про алкоголь «Про що мовчить реклама?».

Остогидло дивитися, як мої друзі, знайомі, однолітки, взагалі молодь труїться наркотиками, піддаючись впливу ЗМІ, поступово втрачаючи людську подобу, духовну сутність та високі емоціїї, мораль.

При будь-якій можливості обговорюю з друзями вплив наркотиків, коли про це йде мова. В нагоді дуже стають матеріали сайту «Тверезої України».

Електронна пошта: e-mail

Всім бажаю стійкості духу та впевненості у відстоюванні своєї позиції!

Вікторія Олександрівна Семенчукова

Народилася 11.01.1993 р.у Києві.

Студентка НАУ.

Життєві переконання: у всьому шукати хороші сторони. Життя прекрасне!

Люблю тварин; люблю фотографуватися.

Коли під час застілля пропонують алкоголь, моя реакція — відмова.

Ніколи у житті не пила. Причина — небажання.

Електронна пошта: e-mail

Андрій Володимирович Одинець

Народився 04.10.1982 у києві.

Освіта НТУУ «КПИ».

Працюю аналітиком в ТОВ «Астеліт».

Вірю в Бога. Захоплення, хобі: плавання, футбол, велосипед, духовна інформація.

До тверезого способу життя прийшов у 2011 році.

Причиною стала переоцінка цінностей, орієнтація на духовне.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, відмовляюсь.

Моя діяльність у тверезницькому русі: поширюю тверезу інформацію серед друзів та знайомих.

Електронна пошта: e-mail

Віталій Антонович Желепа

Народився 10 червня 1970 р. у с. Плесецьке, Васильківський р-н, Київська обл.

Закінчив СПТУ №29 у Києві. Плавильник (ДП «НВЦ «Титан» ІЕЗ ім. Є.О. Патона НАНУ").

Я переконаний, що з'явився на світ не для того, щоб жити заради себе. Моє хобі — вирішувати проблеми суспільства.

До тверезого способу життя прийшов у 2003 році. Причина — відчув дихання смерті. Почав піклуватися про своє здоров'я.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, реагую спокійно.

Моя діяльність у тверезницькому русі: реформувати суспільство.

Електронна пошта: e-mail

Людмила Анатоліївна Коновалова

Народилася 06.12.1975 у м. Запоріжжя, де і навчалася у ВУЗі (менеджер ЗЄД).

Проживаю у м.Київ. Працюю в салоні краси (підприємець).

Життєві переконання: за екологічно чисту планету, здорових людей, щасливих дітей та тварин. Здоров'я, емоції, щастя — найдорожчі скарби світу!

Захоплення, хобі: багато! Ролики, танці, спортклуби, домашні тварини, озеленення місця проживання, створення іміджу, зміна стилю людини, допомога людям знайти свою персональність, психологія, психоаналіз, планую при фінансовій можливості освоїти професію веб-дизайнера.

До тверезого способу життя прийшла ще у ранньому дитинстві. Мій батько дуже сильно пив протягом всього свого життя, кожен день. Зараз він помирає від раку... Я ненавиділа його за те, що він так занурений в себе і своє «дно».. Втім, оскільки в Запоріжжі пити — це по поняттям заводських робочих «потрібна справа», то я врешті-решт почала усвідомлювати, що виявилася білою вороною і я одинока... Зі мною нікому не було цікаво, оскільки я не пила і не курила. Я зайнялася спортом з 10. Потім, в 13-15 — східні єдиноборства. А потім усе закинула, бо мене бісила моя самотність, і у мене з'явилося багато друзів та подруг-модниць, котрі курили та пили, весело проводили час, це було «престижно» і в усіх викликало «повагу»! Жах, як таке може викликати повагу! Я прожила років 10 в такому ритмі, а потім раптом зрозуміла, що це не моє. І я краще залишуся самотньою, але вірною собі.

У 32 я знову повернулася до тверезого способу життя, що дарує мені безмірну радість та відчуття, що я живу, а не чекаю смерті! Причиною стало бажання жити і бути потрібною тим людям, які мені цікаві, яких я поважаю.

Але самотньою, все ж таки, я бути не хочу! Хочу зустріти чоловіка, з яким у нас буде багато щасливих і здорових дітей, з яким ми будемо пам'ятати, як і де провели день і ніч, і з яким ми разом присвятимо своє життя відродженню Україні у самому прямому розумінні цього слова!

Компанії, у яких під час застілля пропонують алкоголь, мені огидні. Піти звідти на свіже повітря, до усміхнених привабливих людей. Бігти стрімголов якомога далі від тупого проведення часу.

Моя діяльність у тверезницькому русі: подавати людям приклад щасливого життя і тривалого збереження здоров'я і молодості жінки. Міняти життя в Україні на емоційне та щасливе!

Електронна пошта: e-mail

Олексій Миколайович Шаравара

1979 р. народження (в місті Києві).

З 2009 року не курю, з початку 2010 не п'ю спиртного міцніше кефіру.

8 років пропрацював барменом у закладах Києва. За фахом повинен знати про алкоголь ВСЕ. Вивчив це питання до дрібниць, але довгий час боявся нерозуміння оточуючих.

Стало огидно працювати барменом, оскільки зрозумів, що своїми руками споюю людей.

Зараз працюю техніком кавового обладнання.

Алкоголь — це отрута. За 8 років різного надивився.

Дякую за Ваші зусилля по отверезненню України і наданню інформації.

Чекаю можливості зустрітися з однодумцями!

Електронна пошта: e-mail

Анна Святославівна Тарасова

Народилася в 1989 р. в місті Києві.

Навчаюся в ун-ті Карпенка-Карого, режисура класичного балету.

Являюсь прихильником здорового способу життя, вважаю правильним жити тверезо. До тверезого способу життя прийшла у 2011, після того, як дізналася про сутність алкоголю з лекцій В.Г. Жданова. Новий 2012 рік святкувала тверезо в ЦВК (безалкогольний новорічний бал «Дракон п'є тільки воду»).

Мрію поставити спектакль на антиалкогольну тему.

Знайшла сайт tvereza.info, давно знайома з учасниками тверезницького руху, і тепер прагну активізувати його діяльність.

Електронна пошта: e-mail

Сергій Валерійович Хоменко

Народився 23.04.1988 у Києві.

Освіта: КНУ імені Тараса Шевченко, біофак.

Працював провідним інженером в Інституті гідробіології НАН України, зараз головний спеціаліст відділу маркетингу ВЦФЗН «Спорт для всіх».

Життєві переконання: саморозвиток, самосвідомість. Захоплення, хобі: послуги масажу, гітара, фотообробка, фехтування, психологія.

Мене завжди навчали триматися здорового способу життя. Остаточно свідомо обрав цей шлях у середніх-старших класах школи. Хочу бути здоровим, ціліснім, постійно тримати себе під контролем, не визнаю залежності від будь-чого.

Коли під час застілля пропонують алкоголь, тактовно нагадую, що не вживаю. Рішучої антиалкогольної пропаганди під час застілля не проводжу. У випадку, якщо занадто наполягають на пияцтві, залишаю компанію.

Діяльність у тверезницькому русі: подаю приклад собою, серед близьких людей тактовно агітую за свідоме мислення, уникнення шкідливих звичок і здоровий спосіб життя.

Бажаю активно проявити себе у пропагандистській діяльності, приймати участь у заходах, спрямованих на підвищення рівня самосвідомості населення, зокрема дітей. Маю біологічну освіту, досвід педагогічної діяльності та публічних виступів.

Електронна пошта: e-mail

Дмитро Аркадійович Новіцький

Народився 05.04.1985 у м. Хмільник, Вінницька обл.

Освіта вища, КНУБА. Інженер технолог, BREGO.

Життєві переконання: все, що може зупинити людину, знаходиться в неї в голові.

Захоплення, хобі: екстремальний туризм, читання.

В кінці 2011 року повністю відмовився від алкоголю. Зрозумів, що це не приносить мені задоволення.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, кажу, що не вживаю.

Електронна пошта: e-mail

Олена Анатоліївна Видиборець

Народилася 1964 у Києві.

Освіта: Київський технікум радіоелектроніки. Працюю з дітьми.

Життєві переконання: доброзичливість. Захоплення, хобі: інколи пишу казки.

До тверезого способу життя прийшла давно. Причиною цього рішення стала реакція на те, до чого призводить алкоголь у близьких мені людей і розгрібання проблем, пов'язаних з цією причиною.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, просто відповідаю, що тверезість — це мій стиль життя, і щасливо вказую очима на свій стакан з лимонадом.

Моя діяльність у тверезницькому русі: будь-яка, пов'язана з пошуком близького друга. А ще хотілося б публікувати свої вірші та прозу на тему тверезості.

Електронна пошта: e-mail

Мстислав Богданович Станішевський

Народився 11 грудня 1956 року у м. Воркута, Російська Федерація.

Освіта вища, Український державний університет фінансів і міжнародного права, магістр міжнародного права, юрист міжнародник. Державний службовець.

Життєві переконання: тверезий спосіб життя — це норма. Захоплення, хобі: настільний теніс, плавання, вчення біблії.

До тверезого способу життя прийшов на весіллі сина Зіновія, який святкував його тверезо. Причина рішення: не хочу жити в гріху.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, моя реакція негативна. Вони не відають, що творять.

Моя діяльність у тверезницькому русі: зустрічі, форуми щодо тверезого життя як норми, інформування про шкідливість алкоголю, тютюну, про пагубну їх дію з точки зору як медицини, так і соціальної психології. Хочеться донести до людей правду про все те, що заважає нам жити в дружній українській сім'ї, щоб молоді українці не деградували, вживаючи це зілля.

Електронна пошта: e-mail

Даниїл Ігорович Лемешко

Народився 11.01.1989 у м. Київ.

Освіта: НТУУ "КПІ». PR Директор ТОВ LookSMI, продюсер проекту Рrovokator.

Життєві переконання: досягнення мети за будь яку ціну. Захоплення, хоббі: туризм (водний), тактичні ігри.

Свідомо прийшов до тверезого способу життя по закінченні ВНЗ. Причина цього рішення — ідеологічна специфіка.

Реакція, коли під час застілля пропонують алкоголь — різка відмова у вигляді незручного запитання до того, хто пропонує.

Діяльність у тверезницькому русі: пропаганда тверезого способу життя як такого та руйнування позитивного іміджу алкогольних виробів шляхом живих виступів та соціальної реклами.

Електронна пошта: e-mail