Рівне: ми живемо тверезо

Сергій Віталійович Одарченко

Народився у 1973 році у Житомирській області.

Один із засновників ВГР «Твереза Україна», заступник голови Секретаріату ВГР «Твереза Україна», координатор тверезницького руху у Рівненській області. Прихильник Національної скаутської організації України «Пласт», працівник благодійної місії «Православне Діло», чтець парафії преподобного Іова Почаївського у м. Рівне.

Християнин, маю патріотичні погляди на життя. Улюблені види відпочинку — подорожування, читання: християнська література, історичні та громадсько-політичні видання.

Вирішив жити тверезо, пройшовши курс природного відновлення зору у Ф.М. Калінчука. Про тверезницький рух теж дізнався від нього.

Свою діяльність бачу у сприянні організації тверезницького руху на Рівненщині, поєднанні зусиль тверезницького руху, Національної скаутської організації України «Пласт», інших рухів і організацій навколо ідеї отверезнення українського суспільства та його духовного і фізичного відродження.

Якщо пропонують спиртне під час застілля — пояснюю, що я живу тверезо, чого і Вам бажаю.

Електронна пошта: e-mail

Сайт: http://pravoslavne.com.ua/

Блог: http://4vlada.com/blogs/798

Олена Анатоліївна Шевчук

Народилася 30.08.1969 р. в м. Рівне.

Викладаю в РДГУ (Рівненському державному гуманітарному університеті) на кафедрі валеології «Безпеку життєдіяльності», «Основи валеології» та ін. предмети валеологічного (оздоровчого) характеру. Пишу наукові статті, методички на оздоровчі теми, веду здоровий, тверезий спосіб життя.

Політикою не займаюся. Православна християнка. Люблю все, що створив Господь. Хочу донести до людей, що життя безцінне і дається всього лише один раз, тому його потрібно цінувати і робити багато добрих справ, всіх любити, вести здоровий, тверезий спосіб життя, не тримати ні на кого зла. Пишу вірші, співаю в церковному хорі, займаюся лікуванням і профілактикою різних захворювань травами (з України, Росії, Криму та ін.). Люблю відпочивати на природі (де є озеро, річка, море, ліс, гори), слухати класичну музику або інші музичні стилі (залежно від настрою), дивитися мультики, комедійні фільми (на комп'ютері). Не маю телевізора вже 8 років.

З 1990 року вирішила жити тверезо і переконувала інших (пацієнтів, учнів, студентів) зробити те ж саме. На жаль, в моїй практиці зустрічалися люди, які просто не хотіли чути або розуміти моїх переконань. Завжди буде жаль тих людей, які спилися. Адже серед них у минулому було багато розумних, інтелігентних, талановитих, чуйних людей...

Після проходження курсів з тверезого спосібу життя за методом Г.А. Шичко вирішила стати учасником тверезницького руху в м. Рівне. Для першокурсників РДГУ викладаю лекції про тверезий спосіб життя, поширюю відповідну літературу, пишу брошури оздоровчого характеру.

Алкоголю не вживаю і пояснюю це тим, що веду тверезий спосіб життя.

Електронна пошта: e-mail

Тарас Анатолійович Рябчевський

Народився 28 травня 1984 року в місті Рівне.

Навчаюсь в РДГУ (Рівненському державному гуманітарному університеті) на кафедрі психології та психодіагностики. Випускник Рівненської духовної семінарії УПЦ КП. Є учасником руху «Твереза Україна» та руху «За життя!» на Рівненщині.

Очолюю громадську організацію «Рівненське православне молодіжне Свято-Софіївське Братство», метою якої є культурно-просвітницька та духовна робота в суспільстві на основі християнських моральних цінностей. Наша організація долучилась до тверезницького руху і обрала його одним із своїх напрямків діяльності.

Політикою не цікавлюся. Весь державний апарат розглядаю як пісочницю, битком набиту дітьми: б'ються, сваряться, одним словом — граються. А нам, дорослим, жити треба. І добробут нашої держави залежить лише від кожного з нас особисто.

Православний християнин. Люблю свою Богом благословенну Неньку Україну. Переконаний, що жити тверезо — не лише не вживати наркотичних речовин (алкоголю, тютюну та інших наркотиків), але й мати здоровий світогляд та ставлення до життя, — це жити по-справжньому.

Люблю природу нашої землі. Моя стихія — ліс. А тому часто мандрую. Телевізор не дивлюсь (за останні чотири роки перегляд телепередач в загальному становить всього декілька годин). Поділюсь секретом — життя стало набагато життєрадіснішим і світлішим, та й жити стало більше часу. Дізнаюсь про події та розширюю свій кругозір за допомогою спілкування з людьми та читання. Читаю вибрані, вивірені й перепровірені видання та літературу, переважно духовну... Всяка музика має психотропну дію, а тому слухаю лише ту, яка не потьмарює мій розум і не викликає ні агресії, ні апатії.

Перші спроби тверезого життя були ще в школі — в 11 класі, коли почав задавати собі запитання: а для чого мені пригнічувати свою свідомість, для чого шкодити власному здоров'ю — заради «годиться»? Зі вступом у духовну семінарію почав пізнавати глибини Православ'я, природу людини, сенс її життя та місце в світобудові, що стало в мені основою для тверезого способу життя. Пізніше поповнив свої теоретичні знання з собріології, познайомившись з методикою Г.А. Шичко. Геннадій Шичко розробив практичний курс, як позбутись тютюнової чи алкогольної залежності. Але треба розуміти — будь-якої залежності, бо її природа одинакова. Всякий гріх є залежність і всяка залежність є гріх. Апостол Павло навчає: «Усе мені дозволено, та не все корисне; все мені дозволено, та ніщо не повинне володіти мною» (1 Кор. 6:12) — ось основна концепція тверезості!

Коли за столом мені пропонують алкоголь, відповідаю: «Сам не п'ю і вам не раджу». В полеміку не вступаю. Вважаю, що переконувати людину, яка тримає пляшку в повітрі над стопкою, є недоречним — вона вас не почує. А хто хоче дізнатись, чому я не п'ю, — охоче поясню в приватній розмові; ще й розповім, чому живу тверезо. Головне — не беру участі в алкогольних традиціях (тости, піднімання келихів, цокання тощо). Я приходжу в гості, щоб поспілкуватись, а якщо там збираються лише для того, щоб випити — то йду, щоб смачно поїсти.

Електронна пошта: e-mail

Олександр Миколайович Шуляк

Народився 19.12.1969 у Львові.

Освіта вища економічна, юридична. Підприємець

До тверезого способу життя прийшов у 2008 році, підштовхнуло бажання жити.

Якщо під час застілля пропонують алкоголь, запитую «навіщо?» з наступним твердженням, що мені без алкоголю краще.

Хочу прийняти участь у запланованих заходах тверезницького руху, розробці та проведенні нових.

Електронна пошта: e-mail

 

Кирило Олександрович Рабійчук

Народився 1.12.1986.

Освіта вища, інженер-гідротехнік, м.Рівне, НУВГП. Інженер по використанню водних ресурсів першої категорії в Салгірському МУВХ.

Життєві переконання: жити так, щоб наступний день був кращий за попередній.

Захоплення: спорт, боротьба, читання класики. Люблю активно проводити час.

Коли закінчив інститут, зрозумів, що треба самому добиватись чогось у житті, а це можна лише зі здоровим глуздом, здоровим тілом і духом. Я поставив цілі у житті, і я їх не бачу з алкоголем.

Коли пропонують випити, нормально відповідаю «ні», тим більше треба спілкуватися з успішними людьми, які завжди тебе підтримають.

У тверезницькому русі цікавить напрямок організаційно-спортивних питань.

Електронна пошта: e-mail