Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії
 
-->

Відео: інше

Трансгенізація. Генетична бомба

Трансгенизация. Генетическая бомба

2 години 54 хвилини (2 частини, російською мовою). Фільм Галини Царьової, 2007 рік.

Генна інженерія сьогодні — це застосування нових біотехнологій, пов'язаних з генетичними змінами живих організмів. Вже створено морозостійкий сорт помідорів з вбудованим геном камбали, засухостійка кукурудза з геном скорпіона, томат з геном жаби.

Такі генетично модифіковані організми є загрозою з багатьма невідомими. Ці невідомимі можуть проявити себе вже через кілька років в нас, наших дітях та онуках.

А найстрашніше — приголомшуюча швидкість розповсюдження модифікованих продуктів: через кілька десятків років на планеті може не залишитися натуральних рослин. Генномодифікований пилок, піднімаючись високо в атмосферу, переноситься на десятки й сотні кілометрів і заражає чужорідною генетичною інформацією будь-які живі організми, що зустрічаються на його шляху. Але це ніскільки не турбує виробників ГМО, зацікавлених лише у власному прибутку...

Скачати першу частину — 691 Мб

Скачати другу частину — 474 Мб

Гучна справа

Громкое дело

26 хвилин (російською мовою). Кінооб'єднання «Мастер», 2007 рік.

Музична техніка увійшла в наш побут не більше століття тому. Склалася нова реальність: на зарядку — з піснею, на роботу — з піснею, по етапу — з піснею. І щоб неодмінно гучно. Так, це була промивка мізків. М'якою щіточкою, але з хлоркою...

Музика з відкритих вікон була знаком громадянської надійності. Але що примітно — це була хороша музика, мелодійна, її можна було співати. Вірші мали зміст, та й тематика не здавалася політичним замовленням. Хоча режим ставив творців у жорсткі рамки: композитор повинен уміти писати музику, співак — мати голос, поет — знати правила російської мови...

З перестройки в демократію насамперед хлинула музика. Та так хлинула — ніби каналізацію прорвало...

Наше «гучно» вже не те «гучно», що було при соціалізмі. Від нашого «гучно» їде дах... Промивка мізків вже не актуальна. Навіщо промивати, якщо їх можна просто вибити?

Покоління нової культури виросло, змужніло; неохоче, але дає потомство. Дунаєвський їм не близький, Шестаковіч недоступний. Бах — всього лиш вигук.

Бах! Бах! Бах!..

Так можливо, це й було метою?

Скачати — 236 Мб

(для перегляду знадобиться відеокодек x264)

Правда про щеплення

Правда о прививках

1 година 45 хвилин (російською мовою). Г. Царьова, кіностудія «Слово». 2006 рік.

У країнах колишнього СРСР склалася традиція вакцинувати всіх підряд — у нас робиться щеплень більше, ніж у всіх інших країнах світу, разом узятих. І це призводить до невтішних наслідків. Окрім отруйних та канцерогенних речовин (формальдегід, солі ртуті й алюмінію), що містяться у вакцинах, кожному, хто дозволяє щепленню вторгатися до своєї імунної системи, загрожують жахливі поствакцинарні ускладнення.

Так, деяким дітям щеплення дійсно необхідне. Але щоб воно мало позитивний результат, до кожної дитини необхідний індивідуальний підхід і, крім того, попереднє обстеження стану її імунної системи. Коли ж щеплення робляться немовлятам у перші години їхнього життя — неможливо передбачити, до яких наслідків це призведе.

Впевненість у необхідності щеплень виховувалася в нас з дитинства і досі підтримується засобами масової інформації: усіх залякують жахами неминучих хвороб нещеплених людей... А правда полягає в тому, що навіть найкоштовніша вакцина не захищає від хвороб більш ніж на 50%.

У фільмі беруть участь Д. В. Колесов — професор, академік РАО, доктор медичних наук; Г. П. Червонська — вірусолог, член РАО з біоетики й Міжнародного товариства з прав людини. Вони розкривають відомості з документів для службового користування й озвучують інші маловідомі факти.

Скачати — 681 Мб

Економіка і глобалізація (В. Г. Жданов)

Экономика и глобализация

1 година 11 хвилин (російською мовою).

Роль та місце економіки Росії, Білорусі в процесі глобалізації.

У лекції, прочитаній у місті Кобрині (Білорусь) у 2006 році, професор В. Г. Жданов буквально на пальцях пояснює, чим загрожує втягування наших народів у систему світової економіки. Чому ми ніколи не зможемо підняти вітчизняне виробництво, граючи за їхніми правилами.

Скачати — 581 Мб

Тверезо про політику (О. О. Звєрєв)

Трезво о политике

8 годин 47 хвилин (російською мовою). Тюменський міський клуб «Оптималіст». 1998 р.

Короткий популярний виклад модульної теорії та економіки узгоджених інтересів. Тверезий погляд на процеси приватизації, світову економічну систему та діяльність у ній державних, виробничих та фінансових структур.

За основу викладу взято практичний досвід організації економіки та досвід проведення семінарів на традиційних зльотах «Союзу Боротьби за Народну Тверезість» в період з 1990 по 1998 р.

Скачати перше заняття, 1 год. 39 хв. — 494 Мб

Скачати друге заняття, 1 год. 40 хв. — 630 Мб

Скачати третє заняття, 1 год. 34 хв. — 352 Мб

Скачати четверте заняття, 1 год. 28 хв. — 330 Мб

Скачати п'яте заняття, 58 хв. — 268 Мб

Скачати шосте заняття, 1 год. 28 хв. — 389 Мб

Художній фільм «Врятуйте наші душі»

«Спасите наши души»

1 година 10 хвилин (російською мовою). Кіностудія ім. М.Горького, 1987 рік.

Фільм розповідає про те, як на радянському телебаченні готувалася програма про дитячі притулки та інтернати, причому готував її колишній вихованець подібного закладу. Тому основний сюжет фільму — його власні спогади. Мабуть, вперше нашому глядачу вдається побачити, як же насправді живеться дітдомівцям...

Враження після перегляду незгладимі, особливо якщо зауважити, що понад 90% тих, що живуть у притулках — не сироти, а діти живих батьків і матерів, позбавлених батьківських прав з вини алкоголю.

Скачати — 397 Мб

Хлебъ нашъ насущный даждь намъ днесь

Хлебъ нашъ насущный даждь намъ днесь

1 година 03 хвилини (російською мовою).

Професор В. Г. Жданов в гостях у академіка В. М. Савєлов-Дєрябіна. Розмова про хліб насущний і не тільки: окрім загрози, що причаїлася у хлібних дріжджах, вчені торкаються питання вмісту алкоголю у кефірі.

Скачати — 278 Мб

Мені є за що дякувати

Мне есть за что благодарить

4 хвилини. Віталій Рахмістрюк. 2007 рік.

Якщо твоє життя видається тобі нудним, то подивися навколо й зверни увагу на тих, хто позбавлений благ, якими оточений ти.

Тобі набридло вчитися? А вони хочуть учитися.

Набридли овочі й зелень? А вони хворіють від голоду!

Тобі набридла надмірна опіка твоїх батьків? У них немає батьків...

Скачати — 23 Мб