Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: травень 2009 року

Антитютюнова акція у Полтаві

31 мая 2009 года Полтавская общественная организация «Вето» провела антитабачную акцию, цель которой — обратить внимание на существующую проблему табакокурения. Помочь курящим осознать опасность этой привычки и ориентировать их на дальнейший отказ от неё.

Для проведения 4-х часовой акции были использованы буклеты о вреде курения, стенды с плакатами на эту же тему. На городском TV-мониторе целый день демонстрировалась антиреклама алкоголя и табака, которая была представлена от имени организации «Вето» рекламной компанией «Эсфи».

Мероприятие своим присутствием поддержали представители международной общественной организации «Верное казачество», в лице атамана Алексея Селиванова и Николая Кучерова. Раздавались DVD-диски с фильмами об опасности вредных привычек в обмен на сигареты из карманов прохожих. Таким образом людям предлагалось отказаться от курения. Было собрано не так много этой отравы, но ведь за каждую отданную пачку или, даже всего одну сигарету, курильщику приходилось бороться со своим пристрастием уже сейчас, в эту минуту. Люди находили в себе решительность расстаться с тем, что губит их и окружающих.

Но порой не так просто было объяснять прохожим, зачем мы проводим такие акции. Нередко возникали напряжённые моменты, когда с нами вступали в спор выпившие ребята, отстаивая свое «личное право» заниматься чем угодно, в том числе и курить, не понимая, однако, того, что причиняют вред окружающим их людям, обкуривая их...

Небольшое наблюдение в ходе акции — в этом году желающих легко расстаться с сигаретами оказалось меньше, чем в прошлом...

Но в целом акция прошла успешно и, естественно, с разрешения городской администрации.

О. Соколов,
Полтавская общественная организация «Вето».
Тел: 8 (0532) 61-77-94.

Рівне: «Тверезість — неминучий вибір українців. Пиво — легальний наркотик»

У неділю, 24 травня, о 14 годині перед центральним універмагом м. Рівного активісти громадського руху «Твереза Україна» спільно з учасниками МГО «Агапе», ГО «Рівненське православне молодіжне Свято-Софіївське Братство», ММО «Станиця Рівне Пласту — НСОУ» провели антипивну акцію «Тверезість — неминучий вибір українців. Пиво — легальний наркотик». Учасників акції об'єднала ідея неприпустимості масового споювання співвітчизників та алкоголізації нашої свідомості.

Рівне

Рівне

Мета акції — привернути увагу тверезомислячих громадян та органів влади до алкогольної пандемії, що повсюдно накрила Україну: споживання алкоголю, незалежно від назви розчину (пиво, шампанське, лонгери, горілка, коньяк тощо...), щороку вбиває понад 40 000 українських громадян; українські підлітки стали найбільш питущими у світі...

Цього ж дня місцевий виробник пива проводив так зване «свято пива» — широкомасштабний захід, спрямований на збільшення кількості споживачів цієї алкогольної суміші.

Подібні наркотичні «свята» вже претендують на роль звичайного явища у нашому суспільстві. Проте кожен, хто має власних дітей, повинен усвідомити, що саме під час таких заходів підлітки масово залучаються до вживання алкоголю, програмуються на самознищення цією наркотичною речовиною.

Навіть у тому випадку, коли вони не вип'ють цього дня безкоштовного пива, відбудеться потужний акт алкоголізації їх свідомості — формування психологічної готовності до вживання психоактивної речовини. Яскравим прикладом «вдалих» результатів алкогольного програмування може слугувати конкурс дитячого малюнку на минулорічному «святі пива». На одному з малюнків дитячою рукою зображено маму, тата і себе, а в руках у мами... пляшка пива. А поруч — старші учасники заходу намалювали листок маріхуани і підписали: «драп». Що й казати, «свято» вдалося на славу...

Рівне

Рівне

Тверезники ж показали найкращий приклад застосування алкогольних розчинів: пиво різних марок і видів було вилите у міську каналізацію. В рамках акції проводилося тверезницьке анкетування, роздавалися листівки та брошури про пиво — легальний наркотик масового вжитку.

Необхідно негайно на законодавчому та виконавчому рівнях вжити заходів щодо обмеження доступу до алкоголю та припинення його прямої та непрямої реклами. Наприклад, у США держава законом до 21 року захищає свою молодь від затягування до споживання пива, не кажучи про міцніші алкогольні розчини. Згідно ж з українським законодавством пиво не належить до розряду алкогольних «напоїв», що робить нашу молодь беззахисною перед легальним наркотиком та механізмами маніпулювання людською свідомістю, які запускають програму на його вживання.

Прес-реліз рівненського обласного відділення «Тверезої України».

Сергій Одарченко, депутат Рівнеради, координатор руху «Твереза Україна» на Рівненщині.
Фото: www.4vlada.com.

У Білій Церкві з'явилася твереза зовнішня реклама

Твереза реклама

У травні 2009 року в місті Біла Церква з'явилася зовнішня реклама, що закликає до тверезості учасників дорожного руху.

Така реклама стоїть на перехресті біля залізничного переїзду. З'явилася вона напередодні травневих свят і стоїть до цієї пори. Бажано, щоб стояла якнайдовше!

Враховуючи те, що на ній зображений розпізнавальний знак ДАІ, можна зробити висновок, що саме даішники були ініціаторами токого заклику.

Водії надзвичайно вражені тим що це не реклама пива, сигарет, горілки або «безпечного» сексу. Дивлячись на такі позитивні зміни, в нормальної людини прокидається віра в тверезе майбутнє України.

Тож давайте будемо вірити.

Вадим Похресник, Біла Церква.

Київ: «Обери життя та тверезість за норму»

Активом всеукраїнського громадського руху «Твереза Україна» спільно з київською міською владою в особі фракції Блоку Леоніда Черновецького розпочато реалізацію київської загальноміської програми «Обери життя та тверезість за норму». Дана програма передбачає проведення базових лекцій з тверезого здорового способу життя у всіх середніх і вищих освітніх закладах Києва, а також в медичних закладах.

лекції у київських школах

У квітні й травні 2009 року при активній допомозі депутатів міської ради Шлапак А. В., Сергійчука В. О і Миронової З. М., а також за сприяння районного управління освіти проведено велику роботу в трьох школах Деснянського району м. Києва. Ми змогли сумлінно попрацювати з великою кількістю школярів (трохи більше тисячі). Враховуючи пожвавлення з початку цього року просвітницької діяльності і в інших регіонах, учасники тверезницького руху ознаменували даний час «періодом тверезницького ударництва».

Перш за все нам довелося долати скептицизм серед педагогів, які вже пересичені всіляким моралізаторством про шкідливість алкоголю, куріння і тому подібного. Деякі з них навіть жартували, що знають мало не дослівно плани лекцій із здорового способу життя. Що сказати? Коли ми почали працювати з школярами, скептицизм, що панував серед педагогів, помітно зменшився, тому що ми говорили серйозно, конкретно. І кожне сказане слово мало під собою наукове та історичне обгрунтування. Ми показуємо дітям, що таке алкоголь і тютюн, розкриваємо, що ховається за красивими рекламними гаслами, а головне — розповідаємо, яким чином нас привчають бездумно себе винищувати! Ми даємо слухачам привід гарненько замислітися, і роздуми ці не проходять марно.

Не було практично жодної перерви, на якій би лекторові Артему Ступакову довелося відпочивати. Діти буквально лавиною обступали його, задавали величезну кількість запитань. Майже кожну дитину розказане зачіпало за живе: у кого тато палить — життя не дає, у кого брат на пиво «підсів», у кого мама п'є і тому дитина нещасна, у кого душа за народ болить і він хоче допомогти. У кожного своє, живе!

Адміністрації шкіл після проведених лекцій почали отримувати доброзичливі відгуки від батьків, вчителів та учнів. Люди прониклися глибокою подякою до організаторів заходів. Це надихає нас на подальшу боротьбу за тверезий, здоровий спосіб життя молодого покоління.

Лекції проводяться з урахуванням вікових особливостей учнів. У кожній групі відбувається анкетування, що дає нам можливість зібрати статистичну інформацію про рівень алкоголізації серед молоді, розповсюдженість нездорових та тверезницьких переконань, а також про ступінь ефективності роботи, що проводиться.

Що ж, із сумом доводиться відзначати, що висновок Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я про те, що українські школярі найп'яніші у світі, небезпідставний. Зараз п'ятдесят відсотків учнів вже є залученими до системного споживання алкогольних виробів різної міцності у свята. Якщо користуватися собріологічними критеріями визначення стадій стадій алкоголізму, то потрібно змириться з тим, що вони є алкоголіками першої і другої стадій. І частота «помірних» самоотруєнь залежить поки що від того, що саме дитина і її сім'я вважають святом.

Сім відсотків дітей вже за гранню «міри», тобто є алкоголіками третьої стадії: вони вживають алкоголь частіше, ніж один раз на два тижні, що автоматично виключає можливість повноцінного відновлення організму, а значить і його розвитку. Варто відзначити, що з цих семи відсотків левова частка дітей вже встигла спробувати важкі наркотики. Кожен шостий школяр курить.

А чого дивуватися, якщо більш-менш здорове уявлення про тверезий здоровий спосіб життя є тільки у дванадцяти відсотків дітей? Факти говорять самі за себе.

лекції у київських школах

І тому, коли ми беремося за боротьбу з цією фатальною тенденцією, яка виникає з нерозуміння суті проблеми, ми отримуємо від аудиторії усіляку підтримку і подяку за «рятівний круг», як ознаменувала нашу справу мати дванадцяти дітей.

У роботу включаються батьківські і учнівські комітети, — просять у нас порад і допомоги, перш за все інформації. За місяць ми роздали школярам близько 150 дисків з тверезницькою інформацією. Залишили посилання на тверезницькі ресурси інтернету, надали до бібліотечних фондів шкіл брошюри «Зберегти свободу» Олександра Почекети. Завдяки роботі, що проводиться, ми підсилюємо здорові тенденції серед учнівської молоді з сорока трьох відсотків до дев'яносто одного.

Ситуацію в суспільстві можна виправити. У нашого народу величезний моральний потенціал, який шукає виходу. Дев'яносто шість відсотків дітей хочуть допомагати і служити людям! Їм тільки потрібна точка прикладення їхніх сил.

Тому ми маємо намір не зупинятися на досягнутому, а продовжуємо далі й більше «йти у народ». Ми не заспокоїмося доти, доки слов'янський світ не почне жити тверезо! Дякуємо всім тим, хто надає нам посильну допомогу.

Куратор київської загальноміської програми
«Обери життя та тверезість за норму»
Лядишев Костянтин Костянтинович.