Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: вересень 2009 року

25 вересня у Миколаєві обмежено торгівлю алкогольними і тютюновими виробами, зокрема — пивом

У 117 об'єктах торгівлі і ресторанного господарства Миколаєва обмежена торгівля алкогольними і тютюновими виробами, зокрема — пивом.

Згідно з рішенням виконкому міської ради від 25 вересня 2009 №1771, затверджено перелік об'єктів торгівлі і закладів ресторанного господарства, які підпадають під дію окремих пунктів рішення «Про встановлення обмежень в реалізації алкогольних «напоїв», тютюнових виробів і пива на території м. Миколаєва», повідомляє офіційний сайт Миколаївської міськради.

Так, запрещается розничная торговля алкогольними «напоями», тютюновими виробами і пивом в об'єктах дрібнороздрібної торгової мережі та в установах ресторанного господарства, які знаходяться в малих архітектурних формах, розміщених на відстані до 50 м від меж територій дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних учбових закладів, вищих учбових закладів I-IV рівня акредитації, установ охорони здоров'я, установ соціального захисту дітей. У цьому списку — 61 об'єкт.

Забороняється роздрібна торгівля алкогольними «напоями», тютюновими виробами і пивом у стаціонарних об'єктах торгівлі та в установах ресторанного господарства, розташованих в спільних будівлях з дошкільними, загальноосвітніми, позашкільними учбовими закладами, вищими учбовими закладами I-IV рівня акредитації, установами охорони здоров'я, установами соціального захисту дітей (всього 1 об'єкт — відділ у кафе «Пиво» на пр.Корабелів, 12).

Забороняється роздрібна торгівля алкогольними «напоями», тютюновими виробами і пивом до 18-00 години в стаціонарних об'єктах торгівлі і в установах ресторанного господарства, розташованих на відстані менше 25 м від меж територій дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних учбових закладів, вищих учбових закладів I-IV рівня акредитації, закладів охорони здоров'я, установ соціального захисту дітей (29 об'єктів).

Забороняється роздрібна торгівля алкогольними «напоями», тютюновими виробами і пивом в об'єктах дрібнороздрібної торгової мережі, розташованих на відстані до 50 м від меж дитячих майданчиків м. Миколаєва (23 об'єкти).

Забороняється роздрібна торгівля алкогольними «напоями», тютюновими виробами і пивом в об'єктах виносної торгівлі, сезонних об'єктах виносної торгівлі і літніх майданчиках, розташованих на території міського яхт-клубу по вул. Спортивній, 7 (3 об'єкти).

Перелік об'єктів опубліковано на сайті Миколаївської міськради

За матеріалами журнала «Горожанин»

XVIII міжнародна конференція-семінар з собріології, профілактики, соціальної педагогіки і алкології

20 — 30 вересня 2009 року в Севастополі відбулася XVIII міжнародна конференція-семінар з собріології, профілактики, соціальної педагогіки і алкології на тему «Законодавство і законотворчість на захист здорової, тверезої людини»

За рекламу горілки КАРАТИМУТЬ!

Рівненські рекламісти будуть покарані за порушення закону — повідомив депутат Рівненської міської ради Сергій Одарченко. Отримано відповідь на депутатське звернення з приводу використання дітей у рекламі горілки наступного змісту:

07.09.2009 на 14-4304

Депутату міської ради
С. Одарченку

На Ваше звернення щодо реагування міської влади на інцидент, пов'язаний з проведенням під час святкування Дня міста незаконної рекламної акції із залученням дітей повідомляємо наступне.

2 вересня цього року відбулось чергове засідання міської координаційної ради з питань профілактики злочинності серед неповнолітніх та забезпечення соціально-правового захисту дітей, на якому окремим питанням був розглянутий інцидент, пов'язаний з рекламою алкогольної продукції торгової марки „PRIME» під час святкування Дня міста 30 серпня цього року із залученням дітей.

Оскільки місцеві представники торгової марки відмовилися коментувати даний інцидент, члени координаційної ради прийняли рішення направити звернення до керівництва компанії „Олімп», власника торгової марки „PRIME», з вимогою надати пояснення з цього приводу та притягнути до дисциплінарної відповідальності регіональних представників кампанії, які ініціювали проведення рекламного заходу з порушенням закону.

Члени координаційної ради заслухали інформацію Рівненського МВ УМВС та управління торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування населення щодо виконання рішення виконкому про заборону продажу алкогольної продукції під час проведення масових заходів. За інформацією начальника міськвідділу міліції Г.Зарічнюка, на даний час проводиться розслідування інциденту, пов'язаного з незаконною рекламою торгової марки „PRIME», зокрема вже встановлено особу одного із дорослих організаторів цієї ганебної акції.

Координаційною радою прийняте рішення про проведення комплексних перевірок стану дотримання законодавства України щодо заборони реклами та продажу неповнолітнім алкогольних «напоїв» із залученням представників міліції, служби у справах дітей та регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних «напоїв» та тютюнових виробів ДПА України в Рівненській області, з метою притягнення до відповідальності (адміністративний штраф та анулювання ліцензії) суб'єктів підприємницької діяльності, винних у порушення законодавства.

Дане питання перебуває на постійному контролі у міськвиконкомі.

Заступник міського голови
Г. Кульчинська

Матеріали на тему:: Відеофільм про продаж у Рівному тютюну і алкоголю дітям (Рівненське агентство журналістських розслідувань).

Звернення депутатів Житомирської обласної ради до Верховної Ради України щодо заборони реклами пива

депутати Житомирської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася в нашій області щодо споживання дітьми пива.

Пиво є повноцінним алкогольним виробом і містить такий же алкоголь, як і горілка, причому алкоголь низькосортний, із високим вмістом «важких» багатоатомних спиртів, в основному пропілового й ізоамілового. Так, у півлітровій пляшці пива зі вмістом алкоголю 5,8% стільки ж спирту, скільки й у 60 грамах горілки.

Пивний алкоголізм — це не вигадка, а сувора реальність. За спостереженнями лікарів, через порушення обміну речовин сп'яніння від пива дуже важке, супроводжується змінами в різних органах і системах людини. З усіх видів алкоголізму пивний виникає легше всього й позбутися від нього важче.

Як показують останні дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я, Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді. 40% дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до його систематичного вживання. Величезна кількість молодих людей до двадцяти років стають або алкоголіками, або сильно питущими. Середній же вік, по досягненні якого молодь починає вживати алкоголь, — 14 років. П'ють «алкогольні напої» (включаючи пиво) щодня або через день 33,1% юнаків і 20,1% дівчат. Уживає пиво кожен третій підліток у віці 12 років, а у віці 13 років — двоє з кожних трьох. На українців у віці до 25 років припадає до 50% всього вживання пива на Україні.

За останні 10 років кількість осіб, що знаходяться в залежності тільки від пива, зросла в 10-12 разів.

Існує тенденція до зниження віку тих, хто в перший раз пробує вино або пиво. Ті, котрим сьогодні виповнилось 50 років, перший раз спробували алкоголь у 15-16 років. Сьогодні багато хто з 24-літніх розповідають, що почали випивати з 12 років.

Однією із причин масового поширення вживання пива серед дітей, підлітків, молоді більшість учених усього світу вважають масивну, наступальну рекламу пива, яка робить вживання пива соціально прийнятним і навіть схвалюваним. Питні звичаї і «привабливі» властивості слабоалкогольних «напоїв» нав'язуються не тільки рекламними роликами на телебаченні, їх пропаганда йде в художніх фільмах, різних телепередачах, у пресі, на рекламних щитах тощо.

На сьогодні немає жодного рекламного блоку на телебаченні без пивної реклами, орієнтованої в основному на молодих людей у віці 14-30 років. Основною метою пивної реклами є впровадження в масову свідомість стереотипу про необхідність споживання пива.

Враховуючи вищезазначене та з метою припинення зростання кількості неповнолітніх, які залучаються до споживання пива, просимо розглянути питання щодо заборони реклами пива на телебаченні з 6.00 до 23.00 години та зовнішньої реклами пива.

Звернення прийнято на двадцять першій сесії обласної ради п'ятого скликання 9 вересня 2009 року.

Текст звернення

Текст рішення Житомирської обласної ради про заборону продажу пива дітям віком до 18 років

За інформацією офіційного сайту Житомирської обласної ради

6 вересня 2009 року в Києві розпочинається курс занять з природної корекції зору за методом Шичко-Бейтса

6 вересня 2009 року в Києві розпочинається курс занять з природної корекції зору за методом Шичко-Бейтса.

Місце та час проведення: готель «Турист» (ст. метро «Лівобережна»), 16:00.

Вхід на перше заняття — 10 грн.

5 вересня в Одесі відбудеться перше публічне ТВЕРЕЗЕ ВЕСІЛЛЯ...

5 вересня в Одесі відбудеться перше публічне ТВЕРЕЗЕ ВЕСІЛЛЯ. Про це повідомили на своєму сайті молодята Віктор і Наталія:

«Ми хочемо провести перше в Україні (а, можливо, і в СНД, а, можливо, і в світі) безалкогольне весілля і показати всім, що святкувати, веселитися і починати нову сім'ю потрібно вже точно без алкоголю.

При всіх позитивних сторонах братських слов'янських народів, є одна негативна риса, що перекриває собою дуже багато, — це культура пиття алкогольних «напоїв». У наших сім'ях було дуже багато лиха від алкоголю, і тому ми пропагуємо життя без алкоголю. Адже мільйони шлюбів по всьому світу починаються весело і руйнуються сумно через безпосередню участь алкоголю.

Аби вберегти наших близьких, друзів, знайомих і навіть не дуже знайомих, ми вирішили показати на прикладі свого весілля, що можна жити і радіти життю без алкоголю».

Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна» підтримує цю життєво важливу для нашого суспільства ініціативу!

До речі, на весілля запрошуються всі бажаючі.

Докладніше: weddingforsale.com.ua

У РІВНОМУ ДЛЯ РЕКЛАМИ ГОРІЛКИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДІТЕЙ

Заробляючи легкі гроші на агресивній рекламі алкоголю, рівненські рекламісти не зупиняються навіть перед порушенням закону.

Так, під час проведення концертної програми з нагоди святкування Дня міста, вбрані у фірмові футболки і бейси з логотипом однієї з алкогольних торгових марок діти та молодь роздавали поліграфічну рекламну продукцію (паперові бейси, прапорці, листівки) з логотипом цієї торгової марки та зображенням пляшки горілки. При цьому інші діти 12–14 років у такому ж вбранні їздили майданом Незалежності (м. Рівне), на якому відбувався концерт, між тисячами дорослих і дітей, весело розмахуючи великими прапорами тієї ж торгової марки.

Отримавши таку продукцію, дітвора швидко конструювала та одягала паперові бейси, ходила, нерідко навіть за руку з дорослими, несучи „алкогольні» прапорці. Та багато рівнян все ж таки викидали цю рекламу смерті, тому досить швидко чисто прибраний майдан перетворився на смітник.

Цікаво, що все це відбувалося за присутності відповідальних чиновників міськвиконкому та працівників міського відділу міліції. Лише наполегливе спонукання активіста «Тверезої України» (депутата міської ради) призвело до виконання і першими, і другими своїх службових обов'язків — затримання горе-заробітчан на рекламі отрути.

У Рівному останнім часом стало недоброю традицією після чергового свята підводити підсумки щодо кількості безкарних порушень законів України і рішень виконкому у сфері обмежень реклами та обігу алкогольних розчинів.

Постають запитання до влади та правоохоронних органів:

1. Навіщо приймати рішення міськвиконкому, якщо сам виконком ніяк не реагує на їх постійне порушення? Так, 19 червня під час проведення масового заходу (концерту на території ТРЦ „Чайка») організаторами було грубо й цинічно порушено рішення міськвиконкому щодо заборони реклами алкогольних «напоїв» та пива. Реакції ніякої.

2. Чи знають працівники міліції чинні закони України? А якщо знають, то чому не вживають необхідних заходів для усунення порушень та впливу на порушників?

3. Чи покарають хоч цього разу горе-ділків від алкогольного і рекламного бізнесу, які залучили до своєї брудної діяльності дітей?

З надією на відповідь (ПРИМІТКА: відповідь отримано 7 вересня)
Рівненське обласне відділення
громадського руху «Твереза Україна»