Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: листопад 2009 року

Відеоролики «Бережи себе» — на українському телебаченні!

«Бережи себе»

Відтепер і український телеглядач зможе побачити правду.

Правду про те, що відбувається з організмом людини, коли туди потрапляє алкоголь.

Регіональні телеканали українського телебачення розпочали показ відеороликів соціальної реклами «Бережи себе», які є частиною проекту «Общее дело», що з січня 2009 року стартував на російському телебаченні.

Проект покликаний пробудити громадську думку, зворушити мільйони телеглядачів, які, на жаль, з байдужістю спостерігають, як виробники та розповсюджувачі алкоголю здійснюють окупацію наших міст, селищ і — що найстрашніше — нашої свідомості.

Як повідомив Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі Василь Васильович Костицький, за останні 10 років споживання пива в Україні зросло в 10 разів, сьогодні ми маємо 60 літрів пива на одного українця у рік. Кількість алкоголіків у нас досягла 1 млн, і серед них все більше підлітків. Це й не дивно, адже реклама пива йде і перед, і після спортивних і дитячих програм, фільмів для сімейного перегляду. Вона підсвідомо формує у молодого покоління безглузді стереотипи: нібито без пива життя не можливе, начебто успіх у житті залежить від пива тощо.

Якщо ми не хочемо стати свідками алкогольної деградації та безславної загибелі нашого народу — необхідно негайно змінювати ситуацію.

ТЕЛЕКАНАЛ «НОВА ВОЛИНЬ»

Першим ініціативу підтримав телеканал «Нова Волинь» Волинської Обласної Державної Телерадіокомпанії. Показ відеороликів «Бережи себе» розпочали тут 19 листопада 2009 року. Як повідомила перший заступник генерального директора телерадіокомпанії Ольга Куліш, ролики будуть виходити два-три рази на день, пізніше — один раз на день, але протягом одного-двох років.

Суспільна свідомість перевантажена рекламою алкоголю, особливо — пива. У телеглядача може скластися враження, нібито ця наркотична суміш дійсно має корисні властивості... Звичайно ж, це не так, про що свідчать і численні висновки наркологів, і досліди на тваринах, і наукові праці класиків світової медицини.

Видовищні кадри, що їх можна побачити у відеороликах серії «Бережи себе», не відображають якісь сенсаційні наукові відкриття. Це лише популяризація давно відомих у науці фактів з метою пробудження у глядача (наприклад, у підлітка, що зібрався спробувати алкоголь) здорового глузду.

Поки що лише 8 відеороликів було перекладено українською мовою для показу на українських телеканалах. Але і цієї невеликої кількості для початку достатньо.

За словами координатора «Тверезої України» у Волинській області Олександра Данилюка, вже є схвальні відгуки щодо появи такої інформації на місцевому телебаченні.

За останніми даними відеоролики «Бережи себе» транслюють вже і по Черкаському телебаченню, а також на каналі «Рівне-1».

Скачати відеоролики «Бережи себе» у звичайній або у високій якості можна тут

Законопроект №1171 не розглядався Верховною Радою 17 листопада

17 листопада активісти тверезницького руху Києва, Київської та Черкаської області разом з представниками «Форуму порятунку Києва» і молодіжного руху «Здорова Україна» прийшли підтримати законопроект №1171, який, на жаль, так і не був розглянутий Верховною Радою.

Проект закону знову навмисне затримується в комітетах, не без «допомоги» пивного лобі й особисто С.А.Терьохіна. Про це повідомив координатор руху «Твереза Україна» у м. Києві Артем Ступаков.

Законопроект №1171 пропонує, зокрема, доповнити статтю 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних «напоїв» та тютюнових виробів» абзацом наступного змісту: «слабоалкогольні напої — алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 1,25% до 8,5% об. та екстрактивними речовинами не більше ніж 14,0 г/100 см³, виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю», вводячи тим самим поняття «слабоалкогольні напої».

Таке означення не зовсім відповідає потребам сучасності, оскільки, все ж таки, зберігає для пива дещо привілейоване становище в порівнянні з «міцними» алкогольними виробами. А пиво, нагадаємо, є першою сходинкою у процесі залучення підлітків до систематичного вживання такої небезпечної наркотичної речовини як алкоголь.

Проте, «даний законопроект добряче обмежує збут алкогольної продукції за віком та місцем, — прокоментував ситуацію Голова Координаційної Ради ВГР «Твереза Україна» Костянтин Лядишев. — А те, що пиво цим законом не ставиться в ряд алкогольних виробів, так це, по суті нинішніх реалій, діло маловажливе (хоча і принципове). Головне, що його буде заборонено продавати дітям до 18. Саме тому його слід підтримати».

Відеосюжет про акцію, знятий телеканалом «СІТІ»

12 листопада у Рівненській міській раді створено депутатську групу «За тверезе життя»

Депутати Рівненської міської ради глибоко стурбовані ситуацією, коли в Україні на державному рівні створено всі умови для залучення до вживання алкоголю її неповнолітніх громадян.

Прийшовши тверезими у перший клас, майже сто відсотків випускників залишають школу зі сформованою звичкою вживати ті чи інші алкогольні вироби.

Засилля реклами пива та іншого алкоголю, а також торгових марок, під якими він продається, його надзвичайна легдоступність за ціною, місцем та часом продажу призвели до алкоголізації суспільства й спотворення масової свідомості українців. Як наслідок — тверезий спосіб життя вважається ледве не маргінальним. Непокоїть і сумне лідерство українців у списку найбільш алкоголізованих країн та найшвидше за всіх вимираючих націй.

«Усвідомлюючи масштабність алкогольної катастрофи та свою відповідальність перед українським суспільством ми заявляємо про створення депутатської групи „За тверезе життя»», йдеться у заяві про створення групи.

Однією з умов вступу до депутатської групи «За тверезе життя» є дотримання тверезості. До групи вже увійшли: Сергій Одарченко (УНП), Анатолій Чугуєвець (БЮТ), Віталій Шабунін (НУНС), Юрій Сідлецький (ПР), Віктор Янченко (УНП), Віталій Поровчук (УНП). Середній вік депутатів — 36 років.

Закликаємо громаду підтримати цю ініціативу, створювати осередки тверезості перш за все у своїх сім'ях, на місцях праці та навчання. А також — активно протидіяти фактам порушення антиалкогольного законодавства.

За словами координатора проекту Сергія Одарченко, «це якщо не перший, то один з небагатьох випадків об'єднання представників полярних політичних сил в Україні навколо позитивної ідеї. Це є яскравим прикладом соціального солідаризму. Переконаний, що майбутнє саме за такими підходами до вирішення найгостріших проблем».

Ініціатори створення депутатської групи відразу ж виступили з пропозиціями змін до чинного законодавства щодо зменшення доступності алкогольних і тютюнових виробів для населення та захисту від пропаганди їх споживання молодого покоління, які запропонували надіслати до Верховної Ради України.

Рівненське обласне відділення
громадського руху «Твереза Україна»

3 листопада пікетування Верховної Ради не було

3 листопада 2009 року активісти руху «Твереза Україна» планували провести пікетування Верховної Ради в підтримку законопроектів №1171, №5230, №5168, які передбачають ряд обмежень для алкогольної мафії. Спеціально до акції тверезники України підготували звернення.

Проте, у зв'язку з рішенням Кабінету Міністрів України про заборону масових заходів пікетування Верховної Ради, призначене на 3 листопада 2009 року, не проводилося.

Законопроект 1171 Верховною Радою не розглядався.

ЗВЕРНЕННЯ до депутатів Верховної Ради, а також до всіх здорових верств населення України

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні наша Вітчизна потребує від кожного з нас особистої мобілізації та повної віддачі. Оскільки сьогодні наша Батьківщина прокладає свій шлях до своєї безславної та ганебної загибелі через моральну та фізичну деградацію.

Почиваючи на теренах своєї колишньої слави, українці втратили свою природну обачливість, живуть казна-чим: всілякими перевиборами — рад, мерів, урядів; «євробаченнями» та «єврами-2012»; газовими конфліктами та підвищенням тарифів... Але ніхто в упор не бажає бачити, що ми (без війни!) пишемо останні сторінки власної історії.

Чому провінційні міста та села щороку порожніють? Чому і в містах, і в селах школи щороку відчувають дефіцит з набором дітей до перших класів? Чому всі наші призовники до армії «умовно здорові»? Чому населення України щороку скорочується на триста тисяч наших співвітчизників? Що взагалі відбувається?

Озирніться довкола! І ви побачите суцільну наркотизацію українського суспільства. Майже кожен українець вважає нормою щоденне споживання алкогольної отрути: пива, вина, коктейлів тощо. Жодна урочиста подія не обходиться без нав'язування молодому поколінню «традицій» вживання спиртного (шампанське, вино або горілка вважаються, чомусь, необхідним атрибутом свята!). Хіба ж ми не знаємо, що алкоголь несе особисту моральну деградацію, букет різних хвороб, перш за все серцево-судинних?

А найголовніше — алкоголь несе генетичну смерть. Зараз тільки кожна 15-та народжена дитина в Україні є умовно здоровою... Існує маса наукових досліджень, які засвідчують негативні наслідки будь-якого вживання алкоголю... Але кому до них діло? У нас же є реклама, яка розповідає, що алкоголь в пиві — це не алкоголь, і його можуть споживати всі, навіть діти! Хтось, взагалі, контролює наукову обґрунтованість повідомлень, які закладаються у масову свідомість рекламою? Хтось захищає людей від рекламної агресії? Відповідь очевидна: ніхто.

Отже, українці — ніхто? Лише біомаса для отримання надприбутків алкогольними та тютюновими корпораціями? Всі танцюють під дудку цих компаній: депутати, які своїми рішеннями та законами легалізують наркотичні речовини (алкоголь та тютюн) та підсилюють їх доступність; адміністрації, які формують місцеві бюджети з прибутків від продажу легальних наркотичних виробів (алкоголю та тютюну); відомі артисти та спортсмени, які рекламують пиво в Україні в той час, коли українська молодь у своїй масі є пивними алкоголіками. І ніхто ні за що не відповідає...

Україні, яка перебуває під алкогольним наркозом, байдуже?

Протягом віків наш народ неодноразово намагалися завоювати, тримати в неволі або й просто знищити. Сьогодні потреба у цьому відпала: ми самі себе знищимо алкоголем, звільнимо територію України від українців...

Може, настав час подолати цю загальнонаціональну біду? Досить українцям вимирати, час починати жити тверезо всією країною!

Але суспільне міфологічне мислення, яке стосується соціально небезпечних речовин (алкоголю, тютюну та інших наркотиків), одним махом не зміниш. Саме тому усі ми повинні спільними зусиллями зупинити згубний вплив алкоголю та тютюну на наше суспільство.

В цей непростий для України час ми звертаємося до всіх співвітчизників, а особливо до матерів і батьків: будьте прикладом для своїх дітей в дотриманні тверезого способу життя! Заради всього святого, не труїть себе алкоголем, не вбивайте себе тютюновим димом, не труїть цим оточуючих! Більше спілкуйтесь із своїми дітьми на життєві теми, що їх хвилюють!

Власний приклад! Лише власний приклад кожного з нас врятує нашу багатостраждальну землю!

Ми звертаємося до вповноважених представників територіальних громад — депутатів різних рівнів: будь ласка, сприяйте, як тільки можете, прийняттю законопроекту № 1171 від 11.12.2007. Переймайте досвід Черкас, Києва, Вінниці, Хмельницького, Житомира стосовно запобігання вживання алкоголю та тютюну — приймайте рішення, які реально збережуть життя і здоров'я тисяч людей, та потурбуйтеся про впровадження дієвих механізмів їх виконання!

Ми звертаємося до представників засобів масової інформації: несіть слово правди своїм співвітчизникам, чесно показуйте об'єктивну інформацію про реальну загрозу, яку представляють собою алкоголь та тютюн. Протидійте рекламі, яка нас вбиває! Невтомно, щоденно показуйте переваги тверезого способу життя як для кожної родини окремо, так і для народу в цілому!

Шановні освітяни, медичні працівники! Будьте взірцем тверезого способу життя для учнів та студентів, для своїх пацієнтів! Ваші особисті вчинки будуть для них найкращим прикладом.

В якого українця нині серце не болить? Кому, як не нам, рятувати Україну? Ще не пізно! Ще не вмерли українці! Вперед, здобувати собі і дітям тверезе життя!

Не стогнати, а здобувати, хоч дітям, як не собі!

Ми можемо змінити свою долю! Віримо в нездоланність волі нашого народу і сили нашої святої землі!

З вірою в людей,
Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна»

Скачати звернення у форматі DOC

Скачати звернення у форматі PDF