Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: січень 2010 року

Законопроект 1171 прийнято. Що зміниться?

Два роки тверезники разом з іншими здоровомислячими силами суспільства боролися за те, щоб законодавці визнали пиво алкоголем і обмежили його доступність. Нарешті відповідний законопроект прийнято. Але якщо уважно прочитати текст прийнятого закону, причин для радості залишиться небагато...

Так, позитивні зрушення є. Закон України вiд 21.01.2010 № 1824-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних «напоїв»» забороняє пити пиво в закладах охорони здоров'я та навчальних закладах, у громадському транспорті, закладах культури, в закритих спортивних приміщеннях та місцях проведення масових заходів, на дитячих майданчиках, в державних установах і не тільки. Забороняє він також продавати «лонгери», «джин-тоніки» й подібну гидоту неповнолітнім.

Але мало не в кожному абзаці й негатив: ряд виключень абсолютно необґрунтовано зроблено для пива у пластикових пляшках, безалкогольного пива тощо. Крім того, деякі оглядачі справедливо вважають, що мета даного закону — послаблення заходів по протидії курінню. Якщо до сьогоднішнього дня будь-яка людина мала законне право в будь-якому ресторані чи кафе вимагати для себя місце, абсолютно ізольоване від диму, то тепер у людей відібрали це право. Гальмується також розміщення на пачках сигарет кольорових зображень, що демонструють наслідки куріння...

Незрозумілими залишаються також і механізми притягнення порушників закону до відповідальності. Працівники міліції не зацікавлені (їх ніяк до цього не заохочують) слідкувати за відсутністю питущих в громадських місцях.

Йдемо далі. Деякі ЗМІ вже направили всі свої гострі язики на розпалювання неприязні народу до щойно прийнятого закону. Як і в усі часи, грають на вже набутій, але ще не усвідомленій пристрасті до слабоалкогольних розчинів, а також на елементарній гордині пересічного українця: «От, мовляв, для алкоголіків обмеження ввели, а нормальним людям тепер не можна буде в парку пива попити...»

Чомусь не піднімається інше питання: кого повинні бачити в парках наші діти? Нормальних тверезих людей чи «нормально» питущих?

Не залишається жодних сумнівів і в тому, що пивні лобісти добряче попрацювали над самим законопроектом (а не тільки над висвітленням вже прийнятого закону у пресі): по-перше, затримували його прийняття понад два роки; крім того, початковий текст зазнав значних правок, зрозуміло, не на користь тверезості. Варто лише підрахувати, скільки разів зустрічається у законі слово «крім» (33 рази), а особливо словосполучення «крім безалкогольного» (18 разів дається ця відверта вказівка виробникам: молодь можна труїти безалкогольним пивом!) — і кожному стане зрозуміло, що зовсім не на збереження життя і здоров'я кожного з нас направлені ці зміни, внесені до алкогольних законів...

У Дніпропетровську заборонили торгувати алкоголем біля шкіл

Голос батьків учнів, вчителів та директорів навчальних закладів почули. У Дніпропетровську рішенням сесії міськради заборонили продаж алкогольних і слабоалкогольних «напоїв», пива та сигарет біля шкіл, дитячих садків, центрів виховання дітей, біля училищ та вузів у радіусі 300 метрів. На жаль, як повідомили у прес-службі міськради, це не стосується стаціонарних магазинів, які почали працювати до прийняття даного рішення.

Порушниів чекає позбавлення торгових ліцензій та інші санкції з боку Департамента споживчого ринку та сфери послуг міськради та Податкової адміністрації.

Як говориться у прийнятому документі міськради №55-53 від 28.12.09, «...не допускається вживання алкогольних «напоїв» та пива на вулицях, стадіонах, у скверах, на дитячих майданчиках, в зоні відпочинку громадян, закладах культури та освіти, в усіх видах транспорту та в інших гроиадських місцях».

За матеріалами sovest.dnepro.org