Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: липень 2010 року

Виступ перед дільничними міліціонерами м. Біла Церква

22-го липня представники «Тверезої України» — координатор по Київській області Гончар Анатолій Анатолійович і координатор по м. Києву Ступаков Артем Миколайович — в рамках реалізації проекту «Міліція за Тверезість» виступили перед двомастами дільничними міліціонерами м. Біла Церква.

Протягом однієї з половиною години міліціонери отримали базову інформацію про систему залучення людей до алкогольної наркоманії, про те, що таке алкоголь, чому він є таким небезпечним явищем для соціуму і яке становище з цим наркотиком у нас в Україні.

Логічним висновком виступу стало розуміння, чому так важливо боротися з засиллям пивопиття на вулицях українських міст і які механізми сьогодні для цього існують.

Біла Церква Біла Церква Біла Церква

Зона археологічних пам'яток перетворюється на... кабак з динозаврами

Серед яскравих та пишних кримських красот є особливі місця, куди приїздиш відпочити душею, з'єднатися з природою, спокійно і без суєти побродити лісом, що шумить листям. Місця, куди приходиш послухати спів птахів, веселе дзюрчання гірської річки, вдихнути аромат духмяних трав.

К таким місцям належить долина Червоних печер. Тут завжди, скільки себе пам'ятаю, була особлива атмосфера — атмосфера спокою та заспокоєння.

долина Червоних печер

Проте, не так давно, хтось порахував, що за задоволення потрібно платити, причому не малу суму, внаслідок чого вхід в долину став платним. Територію обнесено огорожею, а на вході стоїть каса з вивішеним прейскурантом, в якому чітко написано, що тут почому. Отже, тепер простій людині, що не має відповідної суми, вхід до Червоних печер закритий. Відпочивати душею мають право далеко не всі, а тільки ті, хто платить. Вони спеціально для цього приїжджають сюди на машинах, під зав'язку затарених горілкою і різними харчами. Ну а людина, що не має можливості заплатити за вхід і просто хоче відпочити від міської метушні, не має на це права. Та й як тут тепер відпочинеш, коли кругом п'яні крики і музика гримить?

Загалом, виходить, що земля ця тепер не наша, з'явилися у неї нові «хазяї». Ці «хазяї» говорять, мовляв ми тут усе облагородили, сміття прибираємо.

Так, облагородили: проклали містки через річку, поставили на галявинах столики, крамниці, альтанки. Але біда уся в тому, що тепер ці галявинки нагадують придорожній кабак, куди люди приїжджають «випити на природі». Кабак, яких уздовж ялтинської траси і так надлишкова кількість. Я б навіть сказав, вкрай надлишкова.

Що ж стосується сміття, то й тут теж не все так просто. Усе зібране сміття збирається в сміттєві контейнери. Але потім воно не вивозиться на звалище, а спалюється прямо в контейнерах, і під час спалювання над долиною стоїть сильний сморід. А на початку липня цього року тут навіть почали з'являтися динозаври. Не справжні, звичайно, динозаври, а металеві чудиська-макети. Але про все по порядку, тим паче, що з'явилися вони тут на моїх очах.

Ми з друзями на початку липня відпочивали тут з наметами. Прямо перед нашим табором частина території була обгороджена металевим тросом, прикріпленим до уритих в землю стовпчиків. Коли ми поцікавилися у сусідів по табору, для чого тут це обгороджування, вони сказали, що тут збираються влаштовувати виставку макетів динозаврів. І дійсно, наступного дня приїхали вантажівки і автокрани. Вантажівки привезли запчастини майбутніх динозаврів, а автокрани стали їх розвантажувати і монтувати. А тут ще трохи віддалік затіяли святкування Купайла, тільки святкувався він як завжди святкуються «дні міста»: з п'яними криками і голосно волаючою музикою. Так і пройшов у нас день — під рев моторів, брязкіт металу, пісні Вєрки Сердючки та інших «зірок естради».

Ось таким чином місце відпочинку душі перетворилося на кабак з динозаврами. Правда, динозаврів у кінці серпня обіцяють прибрати, мовляв, виставка тимчасова, а ось кабак нікуди не дінеться. На жаль...

Шевелєв Олексій

Молодіжний урбан-фестиваль «Здолбунів-Freestyle — За тверезий спосіб життя!»

Очевидно, м. Здолбунів з-поміж усіх інших районних центрів області, а можливо і регіону, займає лідируючі позиції у напрямку розвитку молодіжної хіп-хоп культури. Доказ цьому — функціонування багатьох неформальних спортивних утворень цього напрямку: брейкінг, трейсінг (паркур), хіп-хоп, велотріал, електроденс (тектонік), інше.

Здолбунів Здолбунів

11 липня 2010 р. у міському гідропарку відбулося свято хіп-хоп культури «Молодіжна урбан-хвиля «Здолбунів-Freestyle». Акція проходила під девізами «За тверезий спосіб життя» та «Зробимо Здолбунів центром хіп-хоп культури нашого регіону!».

Передова молодь охоче відгукнулася на заклик організаторів і активно долучилася до організації свята. Наших місцевих трейсерів, брейкерів, електроденсерів, реперів, дівчат із «східних танців» підтримали своїми виступами бі-бої та трейсери з Волинської і Хмельницької областей. Порадувала чимала кількість глядачів, що прийшла на свято. В основному це була молодь м. Здолбунів.

В цілому захід пройшов на належному організаційному рівні. Молоді люди мали вкотре змогу замислитись над справжніми цінностями юнацьких років і взагалі життя, адже заклики, які лунали зі сцени від учасників урбан-хвилі, були безкомпромісними: «Ми обираємо тверезий спосіб життя!», «За тверезою людиною майбутнє!».

Зрештою, сьогодні стає очевидним, що народжується нове покоління людей, які хочуть змін і бажають жити у новій — здоровій, тверезій, а відтак сильній Україні. В цьому вони вбачають справжню незалежність і за такі ідеали готові боротися.

Скачати ПРЕС-АНОНС заходу.

Вільні від тютюнового диму

Сьогодні кожна десята смерть у світі пов'язана з тютюном. В Україні — 11 мільйонів курців. 300 тисяч підлітків у нашій державі щороку поповнюють їхні лави. Як знизати рівень тютюнокуріння на місцевому рівні, шукали шляхів під час семінару, що відбувся 9 липня в Рівному.

РІВНЕ РІВНЕ

Половина курців помре від викликаних курінням хвороб, — розповідає керівник відділу контролю над тютюном Інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський. — Це все одно, що коли людина в молодості починає курити, дати їй револьвер з двома кулями і казати: ось одна холоста куля, десь років в сорок-шістдесят треба вистрілити. Хочеш взяти? Такий дуже красивий пістолет.

Чверть курців помирає у віці до 70 років. Серед курців смертність від серцево-судинних захворювань в п'ять разів вища, ніж у тих, хто не курить. Наслідком куріння можуть бути злоякісні пухлини, інсульт, цукровий діабет, інфекційні, запальні або психічні захворювання. Жертви «пасивного» куріння піддаються підвищеному ризику розвитку раку легень (на 20–30%), інфарктів (25–35%), інсультів (до 80%). Якщо 100 років тому рак легенів був фактично не відомим і ця хвороба вважалася «рідкісним випадком», то зараз в Україні щороку помирає близько 10 тисяч людей від раку легень.

Коаліція громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну» просуває ряд заходів, спрямованих на зменшення поширеності тютюнокуріння.

Звісно можна в школах дітям розповідати про шкідливість, але якщо ви вийдете на вулицю і надалі на кожному кроці продаватимуть сигарети, сигарети коштуватимуть дешевше молока, і діти матимуть доступ до сигарет, І паралельно скрізь буде реклама, чи ковбоїв, чи гламуру, чи успіху, то ваші лекції просвітницькі в школах не матимуть результату, — переконана член оргкомітету Коаліції громадських організацій та ініціатив «За вільну від тютюнового диму Україну» Ганна Гопко. — Тому ми націлені, щоб в Україні підвищили акцизи на тютюнові вироби, щоб ціни на сигарети стали вищими.

Коаліція також відстоює повну заборону реклами тютюну, його просування та спонсорства, 100% заборону куріння в громадських місцях, збільшення штрафів за куріння в громадських місцях. Також вимагають, щоб сигарети продавалися лише в спеціалізованих кіосках.

Рівненські захисники чистого повітря мають також власні плани щодо зменшення куріння в Рівному:

Ми плануємо подати у Рівному проект рішення щодо конкретизації місць, де буде заборонено курити, — ділиться координатор антитютюнової коаліції в м. Рівне, представник громадської мережі «Опора» Андрій Токарський. — Спочатку ми будемо подавати цей проект меру. Якщо він це не підтримає, то будемо подавати через депутатські групи. Далі плануємо зробити круглий стіл з підприємцями, власниками кафе, барів, ресторанів з метою об'єднати їх у групу людей, які виступають за чисте повітря «Вільні від тютюнового диму». Ми запропонуємо, щоб вони для проби, наприклад, тиждень, попрацювали повністю заборонивши паління у своїх закладах і проаналізували чи зменшилися їхні прибутки після цього.

Якщо підприємці підтримають цю ідею й надалі, то опорівці обіцяють включити їх у перелік місць громадського харчування «вільних від тютюнового диму» і цим самим їх рекламувати. Окрім того, антитютюнова коаліція планує відслідкувати, як рівненські чиновники дотримуються заборони паління в громадських установах, зокрема у міській та обласній раді, подивитися, де і хто палить, сфотографувати їх. Сподіваються, що зрештою ці заходи зменшать рівень куріння в нашому місті.

— Припинення куріння працює, запевняє керівник відділу контролю над тютюном Інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський. — Якщо куріння призводить до зменшення тривалості життя курця на 10–15, то відмова від цієї звички, особливо якщо це відбулося у віці до 35 років, «повертає» від 5 до 10 років.

Антоніна Торбіч, Вікторія Ричко,
Рівненський прес-клуб: 4vlada.com

У період з 3 по 9 липня 2010 року у Вінницькій області відбувся П'ятий Всеукраїнський З'їзд тверезницького руху

У період з 3 по 9 липня 2010 року у Вінницькій області пройшов П'ятий Всеукраїнський З'їзд тверезницького руху.

Детальніше про З'їзд.

У Луцьку стартувала рекламна кампанія «Краще тверезе життя»

Луцьк

З липня 2010 року Волинське православне братство тверезості імені святого праведного Іоанна Кронштадтського розмістило у Луцьку 11 біл-бордів та 10 сіті-лайтів з тверезницькими сюжетами.

Одним з ініціаторів соціальної кампанії «Краще тверезе життя», метою її є відображення переваг тверезого життя, виступила Асоціація замовників і виробників соціальної реклами в Україні

Луцьк

Макети було розроблено рекламним агентством «Яспис» у співпраці з фотографом Валентином Лисенко та сім'єю Коршаків. Вони відображають сімейне благополуччя та акцентують увагу на успіху тверезого способу життя, який може перейняти кожна людина.

Як відомо, погіршення стану здоров'я населення серед іншого зумовлено вживанням алкоголю людьми різного віку: від найменших школярів до пенсіонерів.

Так, провідні українські експерти зазначають, що Україна втрачає щороку понад 40 тисяч своїх громадян, смерть яких зумовлена алкоголем.

Дана кампанія є громадською реакцією на проблему алкоголізації. Вона є надзвичайно актуальною, бо левова частка проблем у житті людини, зокрема і у сім'ї, породжується через пляшку.

Суспільство має чітко усвідомлювати переваги тверезого життя. Тому антиалкогольна кампанія покликана знизити рівень споживання алкоголю серед громадськості, що, у свою чергу, призведе до вирішення багатьох важливих проблем.

Дані сюжети є початком серії робіт, які спрямовані на пропаганду культури тверезого життя. Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна» та Асоціація замовників і виробників соціальної реклами в Україні відкриті для співпраці. Ми з радістю розглянемо креативні ідеї та пропозиції операторів медійних площадок для розміщення соціальної реклами.

Плекаємо надію, що дотичні експерти, громадські організації, влада, бізнес-структури, засоби масової інформації, активізують свої зусилля і доєднаються до соціальної кампанії «Краще тверезе життя».

Заради результативності.

За інформацією прес-служби ГО «Асоціація замовників і виробників соціальної реклами в Україні»