Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: листопад 2010 року

Круглий стіл у Білій Церкві

25 листопада у приміщенні Білоцерківського національного аграрного університету відбувся круглий стіл, ініційований громадським рухом «Твереза Біла Церква».

Мета заходу — залучити до пошуку шляхів вирішення проблеми алкоголізації всі кола громадськості, представників влади.

Організатор круглого столу: директор виробничого підприємства «Мебітар», засновник громадського руху «Твереза Біла Церква» Анатолій Гончар. Серед однодумців, які розділяють погляди щодо здорового способу життя у Білій Церкві — молоді підприємці, зокрема Анатолій Пахно, Олександр Римаренко та інші. У роботі круглого столу взяли участь керівники підприємств та громадських організацій, студенти, представники правоохоронних органів. Активним учасником заходу став координатор ВГР «Твереза Україна» у м. Києві Артем Ступаков.

«Питання вживання алкоголю «прилипло» до кожної сфери нашого життя із перших його днів, адже навіть народження дитини не відзначають без спиртного! — наголосив Анатолій Гончар, розпочинаючи круглий стіл. — Особисто я живу тверезо близько двох років. Прийняв це рішення свідомо, бо зрозумів, що алкоголь — це те зло, яке руйнує все — сім'ю, роботу, суспільство».

Згідно наданої під час заходу статистики, 87% білоцерківських підлітків регулярно вживають алкогольні «напої», 40% з них — це діти віком 12-13 років. Представники правоохоронних органів наголосили, що одним з основних чинників проблеми алкоголевживання у місті є недбале ставлення батьків до своїх обов'язків.

У ході зустрічі кожен з учасників мав змогу висловити своє ставлення до проблеми споювання населення Білої Церкви, запропонувати конкретні шляхи вирішення суспільного лиха. Серед висловлених пропозицій — обмеження доступності алкогольних виробів у роздрібній торгівлі; запровадження комендантської години; відновлення витверезників; соціальна реклама про негативні наслідки вживання спиртного; проведення виховної роботи зі школярами; посилення уваги батьків до того, як і де проводять дозвілля діти тощо.

За час існування руху, започаткованого у Білій Церкві в лютому 2010 року, вже було проведено 15 лекцій, у яких взяли участь більше тисячі білоцерківців.

Оргкомітет круглого столу — актив ГО «Твереза Біла Церква»

Скачати підсумковий документ круглого столу:

Пропозиції щодо повернення до тверезості на 2011 рік

18 листопада 2010 року ВГР «Твереза Україна» привітала киян та гостей столиці зі всесвітнім днем некуріння

Третій четвер листопада кожного року (нині це 18 листопада) — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НЕКУРІННЯ.

Активісти «Тверезої України» вийшли на центральні вулиці Києва щоб попередити співвітчизників про те, які принади обіцяє їм відмова від паління. Роздавалися інформаційні листівки; часто чулися радісні відповіді перехожих: «А ми не куримо!».

Якщо Ви вільні від тютюнового полону, Ви зберігаєте не тільки власне здоров'я, але й здоров'я оточуючих! Також Ви застраховані від попадання у число тих 110 000 українців, котрі щороку помирають від паління.

Якщо Ви курите приблизно одну пачку цигарок на добу, то за день можете заощадити близько 10 гривень! А це дорівнює 5 поїздкам у громадському транспорті, одному походу в кіно на денний сеанс (може, ще й на зернята залишиться), чашці кави в ресторані, одній троянді для коханої або ж одній шоколадці! Якщо Ваша свобода від тютюнового полону триватиме місяць, то користь взагалі величезна — 300 гривень! Помрійте самостійно, що на них можна купити.

Беремо тепер найкращий варіант: ви кинули палити раз і на все життя. На заощаджені гроші (а люди, які ведуть тверезий спосіб життя і не курять, до речі, живуть у середньому на 20 років більше, ніж курці та ті, що дозволяють собі інколи випивати) — а це 100 000 — 200 000 гривень! — можна купити непоганий автомобіль чи шикарну дачу, або ж кожен рік дарувати собі туристичну поїздку.

Час: курець витрачає на перекури близько однієї години робочого часу. За добу набігає 3 години (адже є й такі, хто встає палити вночі!). Що можна зробити за це час? Пройти техогляд, сходити з друзями до лазні, посадити дерево, побудувати дачний будиночок, виховати сина...

Здоров'я: якщо Ви не курите 20 хвилин — нормалізується артеріальний тиск, відновлюється серцева діяльність, покращується кровообіг долоней та ступнів. Продовжуємо термін свободи від отруєнь: через 8 годин нормалізується вміст кисню у крові, через дві доби вільного від тютюнового яду життя посилиться здатність відчувати смак і запах. Через тиждень покращиться колір обличчя, а через місяць — стане легше дихати, зникнуть втома, головний біль, особливо зранку, перестане непокоїти кашель. Через рік ризик розвитку коронарної хвороби серця у порівнянні з курцями скоротиться вдвічі, а через 5 років значно знизиться ймовірність померти від раку легенів.

Ми просимо людей, які курять, подумати не лише про себе, але й про тих, хто змушений дихати отруйним тютюновим димом.

3 хвилини

(російською мовою)

Київ, «Твереза Україна», 2010 рік

Скачати FLV — 11 Мб

Скачати AVI — 36 Мб

Скачати AVI (1280x720) — 84 Мб

 

Код вставки: