Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: травень 2011 року

28 травня: інформаційна акція в Гідропарку (фоторепортаж)

У суботу, 28 травня активісти громадської організації «Тверезий Київ» провели інформаційну акцію неподалік від станції метро «Гідропарк».

Трезвый Киев. Гидропарк Трезвый Киев. Гидропарк
Трезвый Киев. Гидропарк Трезвый Киев. Гидропарк
Трезвый Киев. Гидропарк Трезвый Киев. Гидропарк
Трезвый Киев. Гидропарк Трезвый Киев. Гидропарк
Трезвый Киев. Гидропарк Трезвый Киев. Гидропарк

Весна приносить тверезість!

У квітні — травні 2011 року в школах Оболонського району м. Києва та Національному Університеті Харчових Технологій в рамках соціальної кампанії «Краще тверезе життя» пройшли лекції й майстер-класи засновника Центру Ефективного Зростання і Корисних Звичок Артема Ступакова.

Артем Ступаков

Переважна більшість школярів і студентів були шоковані отриманою інформацією. Вони вперше у житті отримали правдиві дані про вплив легальних наркотиківалкоголю і тютюну — на мозкову діяльність, на репродуктивну функцію людини, дізналися про катастрофічні демографічні, культурні та моральні наслідки наркотизації українського народу. Познайомилися й з основними методами програмування, котрі використовуються для залучення людей до самоотруєння та усвідомили важливість підвищення своєї поінформованості з питань алкогольного й тютюнового геноциду.

За зізнаннями самих учнів їм було надзвичайно корисно усвідомити, скільки грошей та часу куряща та питуща людина витрачає на задоволення своїх згубних звичок, а також чому спасіння винищуваних — справа рук самих винищуваних.

Захоплюючі, наповнені вдячністю письмові та усні відгуки підтвердили правильність й важливість кампанії і, зрозуміло, доцільність її продовження.

Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки
Артем Ступаков. Відгуки

За матеріалами stupakov.com

Опитування громадської думки у Києві

Загальна інформація

З 26 березня по 10 квітня 2011 року активістами Всеукраїнської громадської організації «Твереза Україна» було проведено опитування думки киян щодо критичної ситуації, пов'язаної з доступністю та поширеністю вживання алкоголю в Україні, зокрема в місті Києві.

Опитування у Києві

Мета опитування — не тільки виявити ставлення мешканців столиці до проблеми алкоголізації суспільства, але й дізнатися, як сприймаються населенням рішення Київради, спрямовані на обмеження продажу алкоголю (включаючи пиво) в малих архітектурних формах площею менше 40 квадратних метрів, а також його вживання у громадських місцях.

Крім того ми цікавилися, як кияни розцінюють розробку пивними компаніями «антиалкогольних» програм, за якими пропонується навчати дітей вживати алкоголь починаючи з 7 класу.

При проведенні опитування використовувалася вибірка, яка репрезентує населення Києва віком від 18 років за основними демографічними характеристиками (стать, вік) з похибкою в межах 5%. Опитування проводилося у Деснянському, Солом'янському, Шевченківському, Печерському, Голосіївському та Дарницькому районах міста. Метод опитування: стандартизоване інтерв'ю за місцем проживання респондента (на дому) або на вулицях, площах, у парках міста. Обсяг вибірки — 772 респонденти, серед них 346 чоловіків і 417 жінок (в окремих респондентів не вказано інформації про стать).

Результати опитування

На запитання «Як Ви вважаєте, ситуація зі споживанням алкоголю в країні критична?»

75,1% відповіли «ТАК»;

9,8% відповіли «НІ»;

14,4% відповіли «НЕ ЗНАЮ».

На запитання «Чи повинен алкоголь продаватися на кожному кроці? (у МАФах)»

5,1% відповіли «ТАК»;

89,4% відповіли «НІ»;

5,3% відповіли «НЕ ЗНАЮ».

На запитання «Чи є алкоголь, на Вашу думку, харчовим продуктом?»

13,9% відповіли «ТАК»;

76,6% відповіли «НІ»;

8,7% відповіли «НЕ ЗНАЮ».

На запитання «Як Ви розцінюєте заходи Київради щодо обмеження вживання алкоголю (включаючи пиво) у громадських місцях?»

72,5% відповіли «ПОЗИТИВНО»;

9,8% відповіли «НЕГАТИВНО»;

17,1% відповіли «НІЯК».

На запитання «Як Ви розцінюєте обмежувальні заходи Київради щодо заборони продажу алкоголю (включаючи пиво) у МАФах площею до 40 кв.м.?»

70,9% відповіли «ПОЗИТИВНО»;

8,7% відповіли «НЕГАТИВНО»;

19,4% відповіли «НІЯК».

На запитання «Чи нормально, що пивні компанії є розробниками «протиалкогольних програм» для школярів?»

25,8% відповіли «ТАК»;

53,5% відповіли «НІ»;

20,3% відповіли «НЕ ЗНАЮ».

На запитання «Чи потрібно захищати дітей від проалкогольної інформаційної агресії?»

85,6% відповіли «ТАК»;

4,8% відповіли «НІ»;

9,1% відповіли «НЕ ЗНАЮ».

Висновки

Результати опитування громадської думки переконливо відображають усвідомлення киянами катастрофічності ситуації, що склалася в Україні (зокрема у Києві) з вживанням та доступністю алкоголю.

Ці дані дають вагомі підстави вимагати від міської влади якнайшвидшого вжиття дієвих заходів щодо обмеження продажу алкогольних виробів у малих архітектурних формах (виконання рішення Київської Міської Ради №413/5225), а також підсилення контролю за дотриманням порядку у громадських місцях, а саме — застосування невідкладних і невідворотних штрафних санкцій до осіб, які вживають на вулицях, у парках, на зупинках пиво або інші алкогольні вироби.

Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна» звертається до депутатів Київської Міської Ради, Голови Київської Міської Державної Адміністрації, Голови Постійної комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту, а також до представників засобів масової інформації з закликом всебічно сприяти обмеженню доступності у Києві алкогольних виробів, що відповідає інтересам населення міста.

ПРЕС-РЕЛІЗ: Скачати у файлі *.DOC

Відкритий лист з приводу обмеження доступності алкогольних виробів у м.Києві

"23" травня 2011 р.

Реєстр. вих. № 29/2011-05-23

Депутатам Київської Міської Ради
Голові Київської Міської Державної Адміністрації
Голові Постійної комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту
Засобам масової інформації

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Піклуючись про здоров'я мешканців столиці України — м. Києва, а також турбуючись про захист молоді від пропаганди вживання алкоголю, а особливо пива, Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна» звертається до Київської Міської Ради та Київської Міської Державної Адміністрації з проханням всебічно сприяти обмеженню доступності алкогольних виробів, зокрема — якнайшвидше ввести в дію рішення Київської Міської Ради №413/5225 або аналогічне, згідно з яким малі архітектурні форми площею менше 40 м2 не матимуть права продавати сигарети, пиво та іншу алкогольну продукцію.

Просимо Вас при прийнятті рішень керуватись інтересами населення міста Києва, а не дрібного прошарку торговців алкоголем.

Звертаємо Вашу увагу на результати опитування громадської думки, проведеного Всеукраїнською громадською організацією «Твереза Україна» у Києві, які переконливо відображають погляди та інтереси киян:

На питання «Чи критична в країні ситуація зі споживанням алкоголю?»

75,1% опитаних відповіли «ТАК»,

9,7% — «НІ»,

14,4% — утримались.

На питання «Чи повинен алкоголь продаватися на кожному кроці?»

89,4% опитаних відповіли «НІ»,

5,1% — «ТАК»,

5,3% — утримались.

Заходи Київради щодо обмеження вживання алкоголю (включаючи пиво) у громадських місцях ПОЗИТИВНО ОЦІНЮЮТЬ 72,6% опитаних, негативно — 9,7%, утримались від оцінки 17,2% опитаних.

Заходи Київради щодо заборони продажу алкоголю (включаючи пиво) у МАФах площею до 40 м2 ПОЗИТИВНО ОЦІНЮЮТЬ 70,9% опитаних, негативно — 8,6%, утримались від оцінки 19,5% опитаних.

Ми готові надати для ознайомлення усі матеріали проведеного опитування.

З повагою,
Голова Всеукраїнської громадської організації
«Твереза Україна»О.А.Почекета

Скачати у файлі *.DOC

П'ятиденний тренінг «ЗДОРОВ'Я ТА ФОРМУВАННЯ ТВЕРЕЗОГО, ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ» у Львові

23 — 27 травня 2011 р. у Львові (вул. Плужника 6, актовий зал Ставропігійського професійного ліцею) пройшов п'ятиденний тренінг «ЗДОРОВ'Я ТА ФОРМУВАННЯ ТВЕРЕЗОГО, ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ», який проводив Федір Михайлович Калінчук.

Ліцей. П'ятиденний тренінг «Здоровий спосіб життя» у Львові

Заняття відвідали 52 чоловіки.

Теми тренінгу:

— як стати формальним і неформальним лідером;

— як успішно одружитися, створити здорову українську сім'ю;

— як допомагати людям у вирішенні їх психолого-педагогічних проблем;

— кохання, сім'я, діти — чи просто секс;

— чоловіча та жіноча психологія;

— внутрішні сімейні взаємини: роль жінки та чоловіка в сімейному житті;

— жіноча мудрість — що це?;

— основи СОБРІОЛОГІЇ як науки про тверезу та здорову людину, сім'ю, родину.

Тренінг сприяє духовному, моральному, патріотичному, фізичному розвитку людини та її самовдосконаленню.

Активіст тверезницького руху у Львівській області Володимир Торчинюк

Візитки-запрошення: Скачати у файлі *.PDF

21 травня: інформаційна акція на Хрещатику продовжується

У суботу, 21 травня Хрещатик був переповнений: гуркотіла музика, вишиковувалися у колони і танцювали діти, що з'їхалися з різних областей, гуляли й дорослі з різнокольоровими прапорцями (виявляэться, крім усього іншого в цю суботу святкували ще й «День Європи»).

Взагалі, дуже вдала нагода для роздачі чергової порції інформаційних листівок «Живу тверезо!» (як українською, так і російською мовою).

І політична карта світу — дуже доречна до європейського дня. Так, саме політична: бо що ж таке алкоголізація Європи, як не політика знищення генофонду? А що таке охорона тверезості в мусульманських та інших тверезих країнах, якщо не політика збереження народної моральності й забезпечення добробуту населення?

Перехожі, котрі вступали з нами в дискусію, рідко залишалися байдужими до проблеми алкоголізації. Усього два-три чоловіки вперто наполягали на своєму «праві» й надалі отруюватися пивом та сигаретами, показуючи дурний приклад дітям. Решта відходили, замислившись над отриманою інформацією.

Радує, що листівки (а також брошури «Зберегти свободу») з базовою тверезницькою аргументацією у цей день отримали не тільки кияни, але й приїжджі з інших регіонів. Вони повезуть естафету тверезості у свої міста, і, можливо, дуже скоро у нас з'являться нові соратники!

Тверезий Київ. Хрещатик Тверезий Київ. Хрещатик
Тверезий Київ. Хрещатик Тверезий Київ. Хрещатик
Тверезий Київ. Хрещатик Тверезий Київ. Хрещатик

«Тверезий Київ» розпочав безстрокову акцію «Живу тверезо!» на Хрещатику

16 травня 2011 року активісти громадської організації «Тверезий Київ» розпочали безстрокову акцію під назвою «Живу тверезо!»

На центральній вулиці міста, біля південного виходу з підземного переходу, через який кияни потрапляють до станції метро «Майдан Незалежності», встановлено саморобний інформаційний стенд з двома нехитрими зображеннями, які привертають увагу більшої кількості перехожих, ніж можна було б сподіватися.

— Шкода, що ваше, молоде покоління, цією проблемою майже не цікавиться, — діляться враженнями перехожі.

— Правильно робите, — підтримують інші, — в нас свого часу від цього діла (тобто від алкоголю — ред.) майже вся вулиця Пушкінська вимерла...

Київ. Хрещатик. Тверезі плакати

Чому такий «дилетантський» стенд? Спочатку ми й самі жартували одне з одним щодо дотепного вигляду нашої конструкції. Але насправді це дуже добре, що вона є саморобною. Нехай перехожі розуміють, що стенд встановили звичайні люди. Міська влада, на жаль, не виступила з такою ініціативою. Тим не менше, актив «Тверезого Києва» готовий встановити десятки подібних інформаційних стендів, якщо адміністрація міста визнає це добре діло доречним і піде на зустріч тверезникам.

А поки що безстрокова тверезницька акція офіційно зареєстрована лише на Хрещатику (вхідний номер КМДА 20093 від 16.05.2011). Періодично, у вільний від роботи час активісти «Тверезого Києва» чергують біля стенду і роздають всім бажаючим листівки (як українською, так і російською мовою).

Щоправда, в перший день акції на все наше кількамільйонне місто знайшлося лише п'ять активістів-тверезників. Проте, навіть якщо чергових біля плакатів немає, всі бажаючі зможуть отримати наші листівки і навіть книгу «Зберегти свободу» з базовою тверезницькою аргументацією (аналогічно, українською або російською мовою), написавши листа на електронну адресу e-mail.

Актив ГО «Тверезий Київ»

Повідомлення про безстрокову акцію: Скачати у файлі *.DOC

Листівка до акції (українською мовою): Скачати у файлі *.PDF

Листівка до акції (російською мовою): Скачати у файлі *.PDF