Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: липень 2011 року

Хода тверезості у Севастополі

31 липня в єдиному у світі двічі місті–герої Севастополі пройшла чергова акція протесту громадськості проти вільного продажу легальних наркотиків (алкоголь, тютюн).

Рівно о 13:00 активісти різних організацій та просто бажаючі взяти участь у тверезницькому русі розпочали підготовку до Ходи тверезості. Приблизно через півгодини хода почалося і супроводжувалася роздачею всім перехожим листівок, газет та іншої літератури. Впродовж ходи учасники скандували антиалкогольні гасла. Усього було роздано більше тисячі листівок і газет. В акції взяли участь близько 60 чоловік.

Севастополь — 31 липня 2011
Севастополь — 31 липня 2011
Севастополь — 31 липня 2011
Севастополь — 31 липня 2011 Севастополь — 31 липня 2011

«Тверезий Севастополь» щиро сподівається, що кожне місто нашої країни так само невтомно бореться з цією страшною загрозою для нашого народу!

Андрій Дєдушкін, «Тверезий Севастополь»

У Севастополі на рекламних щитах з'явилися заклики до тверезості

Активісти громадської організації «Тверезий Севастополь» спромоглися розмістити пропаганду тверезого способу життя на шести рекламних щитах у центрі міста.

Севастополь — трезвенные плакаты

Севастополь — трезвенные плакаты

Ініціатива реалізації такого яскравого способу тверезницької агітації належить Координатору «Тверезої України» у м. Севастополі Владу Босову. Плакати було розміщено 22 липня, термін дії тверезої реклами не обмежений. У подальшому плануєтся розмістити до 20 нових тверезницьких плакатів. «Тверезий Севастополь» вдячний за сприяння у розміщенні тверезницьких плакатів міському комунальному підприємству «Благоустрій», а також рекламному агентству «Імідж».

Плакати, що закликають до тверезого життя, можна і треба розміщувати у кожному місті! Це безкоштовно, оскільки вони є соціальною рекламою, а рекламщики зобов'язані виділяти під неї певний відсоток площ!

Дуже сподіваємося, що і в інших містах України скоро з'являться оригінальні тверезницькі плакати!

Андрій Дєдушкін, «Тверезий Севастополь»

Шостий всеукраїнський з'їзд тверезницького руху

З 9 по 15 липня 2011 року у Вінницькій області відбувся Шостий всеукраїнський з'їзд тверезницького руху.

Детальніше...

1 липня підведено підсумки конкурсу на кращу історію про початок тверезого життя

Члени журі перечитали усі надіслані твори. Твори цікаві, неординарні, самобутні, актуальні. Гарні і не байдужі люди їх писали. Для багатьох можуть стати промінчиком, який освітить у житті дорогу.

Твереза чашка

Особливо вразили спогади Паранича Миколи Кириловича, тверезе життя якого може дійсно служити прикладом. Тут можна знайти те, що вражає «до глибини душі... Викликає спогади, порівняння, асоціації, бурю емоцій, переживань, настроїв...», вказуються шляхи (і так ненав'язливо!) до тверезості. А головне — автором знайдено науковий підхід до боротьби за тверезість, підхід комплексний, не обмежений «медичним чи історичним, правовим чи агітаційно-пропагандистським аспектом». Ця робота заслуговує на перше місце.

Переконливий і аргументований твір «Повернення до себе» Дмитра Кушніра. Він спонукає задуматись: що змушує людину частенько і сильно отруюватись та до чого це призводить. Однак насторожила фраза: «Повернувшись до Вроцлава, знайшов у себе в шафі незакінчений розпакований блок пива. Викидати не став, привіз додому на подарунки — знав, що рідні і знайомі дуже зрадіють...» (що, нехай вживають отруту, як подарунок?). Друге місце.

Дуже цікавим, у літературному плані оригінальним є твір В. «Дивлячись в обличчя демонам». В короткій алегоричній формі простежено шлях «втягування» у наркотичну залежність, усвідомлення, що треба щось міняти та шукати шлях до порятунку. Друге місце.

Щирою є історія Максима Рябініна про відмову від отрути під назвою «алкоголь» (твір «Як я перестав вживати алкоголь»). Йому «страшно дивитись на своїх знайомих, друзів, родичів, які вважають вживання алкоголю нормою і що нічого страшного в цьому нема...». Тільки що ж його робити з отим повальним п'янством? Відповідь на це питання твір не дав. Третє місце.

Голова журі
Марія Олександрівна Караван.

Переможцям конкурсу, авторам вказаних творів приз буде вручено особисто або надіслано поштою. За згодою авторів твори опубліковано у розділі «Публіцистика»:

Перше місце: Паранич М.К. З минулого в майбутнє через сьогодення.

Друге місце: Кушнір Дмитро. Повернення до себе.

Друге місце: В. Дивлячись в обличчя демонам.

Третє місце: Рябінін Максим. Як я перестав вживати алкоголь.