Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: січень 2012 року

Утворився громадський рух «Тверезий Житомир»

Громадський рух «Тверезий Житомир»

В місті Житомирі наприкінці минулого року була створена громадська організація «Тверезий Житомир». Актив організації складає молодь, яка веде свідомий тверезий спосіб життя і якій не байдужа та складна алкогольно-тютюнова ситуація, що склалася останнім часом в місті та країні. Основний метод роботи «Тверезого Житомира» — надання наукової інформації про алкоголь, тютюн та інші наркотики.

Протягом минулих двох місяців у місті було організовано серію лекцій з собріології (науки про тверезість). Одна лекція була прочитана для учнів старших класів загальноосвітньої школи, три — для студентів 1-3 курсів Житомирського державного університету, який готує переважно педагогів, дві лекції — для членів громадської організації націоналістичного спрямування. Досягнуто домовленість з адміністрацією одного з ВУЗів про постійне проведення лекцій для студентів різних факультетів.

В планах «Тверезого Житомира» є організація інформаційної акції в центрі міста на початку березня, а також багато інших заходів, спрямованих на утвердження тверезого способу життя.

Громадський рух «Тверезий Житомир» Громадський рух «Тверезий Житомир»
Громадський рух «Тверезий Житомир» Громадський рух «Тверезий Житомир»
Громадський рух «Тверезий Житомир» Громадський рух «Тверезий Житомир»

Павло Васильович КОВАЛЬ

Антиалкогольний флешмоб у м. Суми 25 січня

Антиалкогольний день студента від ЗСУВівців

Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває

25 січня зазвичай всі студенти відзначають своє неофіційне свято, бо офіційний день студента в Україні 17 листопада. Звісно ж це море радості, емоцій. Та... алкоголю (але дехто так не вважає).

Молодіжною громадською організацією «Здоровий Спорт Українських Вулиць» була проведена акція «Флешмоб проти алкоголю».

Як проходив флешмоб

На акцію зібралося близько 20 чоловік, які о 17:00 розійшлись один від одного та через деякий проміжок часу почали синхронно падати на землю. Природно, що виникне питання — чому вони попадали і що це таке? Відповідь була написана на банері, який тримали двоє хлопців біля пам'ятника Шевченку. Учасники флешмобу пролежали на землі близько 2-3 хвилин, чим привернули неабияку увагу містян.

Мета флешмобу

Активіст молодіжної організації Ігор Ганненко розповів, що мета такого флешмобу — показати людям, та в першу чергу студентам, що святкувати можна і без алкоголю. Можна сходити у кіно, театр або на тренування.

«В першу чергу метою існування нашої молодіжної громадської організації є поширення ідей здорового способу життя. Таким чином, ми невипадково обрали 25 січня, бо саме в цей день можна було привернути увагу студентів до проблеми алкоголізації молоді», — зазначив організатор акції Євген Передрій.

Фотозвіт

Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває
Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває
Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває
Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває Суми: флешмоб. Алкоголь вбиває

ЗСУВ — Здоровий Спорт Українських Вулиць

Тверезий Львів на Водохреща

Тверезий Львів на Водохреща

В здоровім тілі — здоровий дух, — казали древні. Істина відома, але чи так багато хто послуговується нею? А може, варто перефразувати мудреців і стверджувати наступне: здоровий дух — здорова ТВЕРЕЗА свідомість і мораль є запорукою фізичного здоров'я, сили та енергії і найкращим імунітетом від всіляких болячок?!!

Саме таких поглядів дотримуються активісти руху «Твереза Україна». Кожний з нас усвідомив це, позбувшись якихось поганих звичок, шкідливих для розуму, душі та здоров'я. Одного чудового дня ми вирішили розпочати «з чистого аркуша». Звичайно, вести тверезий (а отже світлий, цілеспрямований, мудрий) спосіб життя можливо лише за умов рішучої зміни алгоритму кожного дня. Що краще змиває негативний досвід і негативні звички? Ну звичайно ж холодна вода! Так було завжди і культ води у наших предків був одним із найважливіших з моменту хрещення.

Представники тверезих організацій Львова — Твереза Україна, Молодіжний націоналістичний конгрес, Школа бойового гопака — показали приклад здорового способу життя.

Місцем зустрічі стало джерело біля Високого замку. Цьогоріч на Водохреща, коли мороз особливо лютував, хлопцям було «гаряче»! Саме тому вони потрапили в поле уваги телеоператорів Львівського телебачення, які залюбки зафіксували цілеспрямоване тверезницьке загартування. Дівчата поки що не приєдналися, але вони уже «настроюються».

Наступного дня після Водохреща на Львівському телебаченні виступив головний лікар Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Степан Середа, теж активіст тверезницького руху, який говорив про те, що рух за тверезий і здоровий спосіб життя поступово набирає обертів і має шанс стати «візитівкою» Європейського міста Львова.

Марта Теленчі

Твереза пробіжка у Запоріжжі

З самого першого дня 2012 року рух «Тверезе Запоріжжя» започаткував добру традицію проведення щотижневих масових пробіжок у місті. 1 січня на таку пробіжку зібралось близько 25 молодих людей. Незважаючи на мокрий сніг, дистанцію пробіжки у 2 кілометри було подолано. Наприкінці пробіжки пройшла невелика показова розминка з роздаванням листовок з розповіддю про користь повної відмови від алкоголю.

Ця пробіжка стала хорошою нагодою об'єднатись та відсвяткувати початок нового року серед однодумців, байдужих до традиційного застілля зі спиртним. Не відмовляли в участі й тим, хто ще не прийшов до тверезого способу життя, однак прийняв для себе рішення з нового року це нове життя розпочати.

На другу, «різдвяну» пробіжку, яка відбулася 8 січня, зібралося вже вдвічі більше бажаючих (близько 50 чоловік). Дистанцію забігу було збільшено до 3-х кілометрів. До заходу долучилися учасники різних спортивних секцій та клубів.

Завершилася пробіжка, так само, як і попередня, розминкою біля ялинки на площі Фестивальній та колективним фото учасників. Одразу після цього у приміщенні Запорізького екоклубу відбулися збори активу «Тверезого Запоріжжя», на яких учасники познайомились між собою та обговорили подальшу діяльність руху. Серед учасників пробіжок виявилися бажаючі не лише брати участь у спортивних заходах, але й займатися вивченням собріології та просвітницькою діяльністю.

Щодо масових пробіжок, було прийнято рішення проводити їх щотижнево, незалежно від погоди та пори року.

Тверезе Запоріжжя Тверезе Запоріжжя
Тверезе Запоріжжя Тверезе Запоріжжя

Тарас Рибалко,
координатор тверезницького руху у Запорізькій області.
tverezezp.wordpress.com