Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: лютий 2012 року

Володимир Георгійович Жданов відвідав Україну

23 лютого: Хмельницький

Візит відомого борця за тверезість В.Г. Жданова в Україну розпочався з м. Хмельницького. В.Г. Жданов був гостем телевізійної передачі «Ранок на Поділлі» обласної телерадіокомпанії «Поділля-Центр»:

В.Г.Жданов у Хмельницькому В.Г.Жданов у Хмельницькому

Було записано ще одну передачу, яка вийде пізніше.

Ну і звичайно, в День захисника Вітчизни (23 лютого) не можна було відмовитися від зустрічі з курсантами і офіцерами Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького:

В.Г.Жданов у Хмельницькому В.Г.Жданов у Хмельницькому

Фотозвіт Василя Геннадійовича Качура

Відеозапис телепередачі «Ранок на Поділлі» з В.Г.Ждановим

24 лютого: Славута

На запрошення прихожан Славутського кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці, благочинного протоієрея отця Петра, Свято-Троїцького православного братства «ТРЕЗВІННЯ» Шепетівської єпархії УПЦ, Славутської міськрайонної громадської організації «Твереза Славутчина», за підтримки Славутської міської влади 24 лютого 2012 р. у місті Славута (Хмельницька область) відбувся цикл зустрічей з всесвітньо відомим активістом тверезницького руху, головою «Союзу боротьби за народну тверезість», експертом Державної Думи РФ з антиалкогольної політики, професором Володимиром Георгійовичем ЖДАНОВИМ.

О 13.00 розпочалася зустріч з працівниками освіти Славутського району в Районному будинку культури, о 15.00 — зустріч з молоддю міста у Міському палаці культури. О 16.30 Володимир Георгійович прочитав лекцію про зір, після чого майже до 21 години тривало неформальне спілкування тверезників західного регіону України (Львів, Тернопіль, Рівне, Хмельницький та Хмельницька область), які спеціально приїхали до Славути.

Більш детальну інформацію, а також уривки з інтерв'ю з Володимиром Георгієвичем містить запрошення на заходи у Славуті.

Пропонуємо Вашій увазі матеріали Славутської районної газети «Трудівник Полісся».

Зустріч із професором В.ЖДАНОВИМ

Жданов у Славуті

Всесвітньо відомий активіст і пропагандист тверезницького руху, голова Союзу боротьби за народну тверезість, російський вчений, один із лідерів Новосибірського товариства «Вітчизна», професор Володимир Жданов завітав у Славуту. Ще донедавна славутчани були знайомі з ним заочно — завдяки його послідовникам, членам Славутської міськрайонної громадської організації «Твереза Славутчина», очолюваної Анатолієм Почекетою, а також публікаціям, які друкувалися раніше у «Трудівнику Полісся», де розповідалось про цю неординарну особистість, його громадську антиалкогольну діяльність.

Тож минулої п'ятниці, 24 лютого, всі охочі жителі нашого міста і району отримали змогу познайомитись із Володимиром Георгійовичем особисто, побувавши на зустрічах із ним, які відбулися того дня у районному Будинку культури та міському Палаці культури.

Головна аудиторія першої зустрічі, що тривала з півтори години, складалася переважно з представників соціальної сфери району — співробітників закладів освіти, культури та охорони здоров'я.

Розпочинаючи спілкування — а воно тривало у жвавій невимушеній формі — В.Г. Жданов розповів, що до 33 років він, як і більшість співвітчизників, так би мовити, «культурно» споживав алкогольні напої і, напевно, й донині це робив, якби ще у 1983 році не ознайомився з доповіддю російського академіка Ф.Г. Углова. В ній Федір Григорович писав, що російський та інші слов'янські народи цілеспрямовано нищать алкоголем і тютюном, і навіть наводив переконливі докази тому.

Під впливом цієї праці В.Г. Жданов твердо і безповоротно вирішив не тільки назавжди покинути вживати алкоголь, а й стати активним пропагандистом тверезого способу життя. А для початку він знищив усі запаси алкогольних «напоїв», що перебували у домашньому барі, чим викликав шок у своєї дружини (між іншим, лікарки за фахом).

— Цієї доповіді мені вистачило, щоби на все життя стати переконаним тверезником. Бо чому наші народи — і російський, і український — мають утримуватися від алкоголю? Тому що ми гинемо! Триває третя світова війна, розв'язана світовою закулісою проти слов'янства, котра ведеться за допомогою алкоголю, тютюну. За своїми наслідками вона страшніша за Другу світову, з якої ми вийшли духовно загартованими. «А якими ми вийдемо із цієї?» — із таким риторичним запитанням звернувся гість до присутніх.

24 лютого Володимир Георгійович Жданов відвідав Славуту

Свої слова промовець аргументував кричущими фактами: алкоголь перетворився для Росії на національну катастрофу. І якщо не вжити відповідних заходів, то вона загине саме від нього! Це ж стосується й України. Адже показником рівня пияцтва у кожній країні є вживання алкоголю на душу населення. І якщо цей рівень перевищує 8 л алкоголю в чистому вигляді на кожного громадянина на рік, то це свідчить про незворотне зникнення нації, її загибель. На сьогодні в Росії цей рівень становить 18 літрів, а в Україні він майже такий самий — 16 літрів! Внаслідок цього Росія за останні 20 років втратила 20 млн. чоловік (!), а Україна, менша від неї за територією та населенням, також кільканадцять мільйонів.

При цьому професор В.Г. Жданов назвав три причини, що призводять до залежності від алкоголю та тютюну: перша — їх доступність; друга — переконування людей у тому, що пити треба, рекламою; третя причина — наркозалежність, адже пияцтво та куріння — це та ж наркоманія.

Чому все це є актуальним для України? Тому, що за всю її історію розмах цього лиха не був настільки жахливим, наскільки він є сьогодні.

Як усе це зупинити, яким чином переламати цю жахливу тенденцію? Чому найстрашнішою отрутою є не спирт і горілка, а пиво та слабоалкогольні «напої»? Хто стоїть за споюванням народу? Чому важливо не просто зменшувати обсяги споживання алкоголю, а повністю виключити його з нашого життя? На всі ці запитання під час зустрічі надав вичерпні та докладні відповіді професор В.Г. Жданов, не залишивши в залі жодного байдужого до цієї вкрай болючої теми.

Олександр ДЕЙКАЛЮК.

Шкільна юнь дослухалась і робила висновки

Жданов у Славуті

Серед загалу, котрий зібрався у міському Палаці культури, аби послухати професора Жданова, дійсно переважали молоді обличчя. Причому, зал був майже заповнений! Відчувалось, що Володимир Георгійович вміє тримати аудиторію: спілкується вільно, говорить переконливо. Найперше привітав колег-педагогів, а далі звернувся до школярів у залі, попросивши підняти руки тих, хто не палить (таких набралось чималенько) і хто не вживає алкоголь (на жаль, занадто мало рук зметнулось вверх...). Важка і занадто гостра, ця проблема набула характеру національної катастрофи. Для Росії — точно. А для України?

Населення нашої держави за останні 20 років скоротилось на 6 мільйонів, РФ — на 18. Хто винен? В. Жданов багато говорив про алкогольну мафію і неймовірні складнощі боротьби з нею. Він однозначно пропагує прийняття сухого закону (хоч ми це вже проходили. На жаль, безуспішно. — Авт.*). «Був би я вашим мером, ввів би такий закон для школярів та молоді», — закликав Володимир Георгійович. А далі розповів про проект «Общее дело», котрий запустив нещодавно, а також про конгрес, який провели днями в Москві. Виявляється, на нього дісталися активісти тверезницького руху з України й зокрема зі Славути!

Жданов у Славуті

Щодо тверезницького способу життя, то професор Жданов особистим прикладом і прикладом своєї родини доводить, що долучення до нього абсолютно можливе — потрібно лише виявити волю. Адже питання він майже по-шекспірівськи ставить руба: бути чи пити? Це стосується й пива. Науковець повідав молоді про його шкідливість. Або страшна статистика щодо ДТП, вбивств, зґвалтувань — 80% їх скоюються в стані алкогольного сп'яніння!..

В ході імпровізованої прес-конференції високий гість відповів на запитання присутніх на зустрічі (нагадаємо її тему: «Алкогольний геноцид — діти під прицілом») журналістів місцевого телебачення та нашого «ТП». Володимир Георгійович, зокрема, повідав, що в Україні буває часто, адже на Вінничині в Гайсині мешкає його рідний брат. У Севастополі він систематично проводить міжнародні семінари і тренінги. Зі Славути В. Жданов вночі відразу виїхав на Київ, куди його запросило духовенство на Всеукраїнські батьківські збори. А взагалі професор має вкрай напружений графік поїздок.

Авторку цих рядків нещодавно вкрай схвилювала інформація, що українські підлітки минулоріч випередили своїх ровесників зі всієї Європи за вживанням алкоголю. Чому саме наші?! Професор Жданов пояснює це наближеністю України до європейських ринків дешевого «пійла». На його думку, наша влада ще не настільки стурбована алкоголізацією населення, як це нині спостерігається в сусідній державі. Там уже 5 років шириться рух «Молодь — за тверезу Росію», його ідеї проникають у музичне середовище, зокрема реп. В цьому контексті звернула увагу, що серед славутчан, котрі підходили і просили поставити автограф на авторському екземплярі книги чи просто сфотографуватися із Володимиром Георгійовичем, було немало молодих...

Валентина ЗАВАДСЬКА.

* Примітка: тут автор статті повторює розповсюджений міф, нібито сухий закон користі не приносить

Відеосюжет Славутського телебачення про візит В.Г.Жданова

24-25 лютого: II Всеукраїнський батьківський форум

ІІ Всеукраїнський батьківський форум — батьки і вчителі за майбутнє своїх дітей

25 лютого 2012 року завершив свою дводенну роботу Другий всеукраїнський батьківський форум.

Організатором Форуму виступила Всеукраїнська громадська організація «Батьківський комітет України» при підтримці Національної академії педагогічних наук України і Головного управління освіти і науки м. Києва.

Як і очікувалося, представлені на форумі питання викликали живий інтерес в середовищі батьків і педагогів. Просторий зал Палацу культури Київського економічного університету був заповнений практично повністю.

З усіх областей України з'їхалися понад тисячі чоловік, небайдужих до майбутнього наших дітей і країни в цілому. Вони зібралися, щоб поділитися досвідом, поговорити про наболіле, знайти відповіді на актуальні запитання, обговорити проблеми шкільної освіти, захисту сім'ї і дітей, обговорити й інші важливі для батьків теми.

ІІ Всеукраїнський батьківський форум — батьки і вчителі за майбутнє своїх дітей

Від імені Митрополита Київського і всієї України Володимира роботу Форуму благословив єпископ Васильківський Пантелеймон, голова Синодального відділу у справах сім'ї.

Цілі і задачі Всеукраїнського батьківського руху озвучив О.А. Канєвський — керівник однієї з перших в Україні батьківських громадських організацій. Основний акцент він зробив на недоторканності інституту сім'ї і закликав до граничної обережності при впровадженні освітніх інновацій і реформуванні вітчизняної освіти.

Доповідачами на Форумі виступили: співголови ВГО «Батьківський комітет України» І.З. Керестинь і Ю.П. Винниченко, а також численні гості Форуму: представники батьківського руху зі всієї України — вчені, педагоги, юристи, психологи, лідери громадських організацій та ін. На Форум також приїхали гості з Росії, Чехії та інших країн.

Перед учасниками Форуму виступили депутати Верховної Ради України Вадим Колєсніченко і Павло Унгурян, котрі наголосили на важливості збереження інституту традиційної сім'ї, виховання дітей в дусі традиційних цінностей і недопущення запровадження в Україні антисімейних технологій.

Доповіді учасників Форуму торкалися нагальних питань: ведеться системне руйнування інституту шлюбу і сім'ї, процеси глобалізації несуть виклики, руйнівні для української нації з її унікальною культурою і традиційними цінностями — це запровадження ювенальної юстиції, сексуальна просвіта в школах, примусова вакцинація, біометрична паспортизація, гендерна політика, за допомогою якої легалізується гомосексуалізм й інші статеві збочення.

ІІ Всеукраїнський батьківський форум — батьки і вчителі за майбутнє своїх дітей

Також доповідачі торкнулися проблем шкільної освіти, переваг радянської школи перед сучасною, продемонстрували деякі сучасні підручники, що відкрито розтлівають дітей.

Для тих, хто не зміг прибути на Форум особисто, була організована онлайн-трансляція в Інтернеті.

Кожен учасник Форуму отримав методичні матеріали, газети, диски, брошури. В фойє працювала виїзна експозиція Музею дитинства Валерія Лейко, виставка-продаж різноманітної друкованої, відео— та аудіо— продукції на теми виховання дітей, методик роботи з дитячо-підлітковою аудиторією тощо.

Учасники Форуму прийняли резолюцію, у якій визначено ключові задачі нашого суспільства, що напряму стосуються стратегії розвитку держави та її безпеки.

Також учасники ІІ Всеукраїнського батьківського Форуму виступили з ініціативою підписання засобами масової інформації і рекламними агентствами МЕМОРАНДУМУ про проведення інформаційної політики, спрямованої на формування в суспільстві пріоритету традиційних моральних, сімейних і духовних цінностей.

Прес-служба ВГО «Батьківський комітет України»

Відеозапис виступу В.Г.Жданова на Форумі

Листок реєстрації; запрошення на форум: українською, російською.

Більш детальна інформація про Форум на сайті www.rodkom.org

26 лютого: Зустріч В.Г.Жданова з активістами тверезницького руху України

Зустріч В.Г.Жданова з активістами тверезницького руху України

26 лютого 2012 року у Києві відбувся круглий стіл за участю Володимира Георгійовича ЖДАНОВА, Павла Георгійовича ЖДАНОВА і Олександра Георгійовича ЖДАНОВА. Захід відвідали близько 30 активістів тверезницького руху України, в тому числі представники Харкова, Житомира, Чернігова, Запоріжжя, Миколаєва, а також Київської, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської областей.

Відкрив захід Володимир Георгійович, традиційно запропонувавши учасникам по черзі представитися, розповісти трохи про свою тверезницьку діяльність і задавати запитання.

Першим слово взяв Артем Миколайович СТУПАКОВ, керівник Центру ефективного зросту і корисних звичок (м. Київ). Коротко представившись, Артем поцікавився тверезницькою діяльністю губернатора Костромської області Російської Федерації (запровадження штрафу за продаж алкоголю дітям у розмірі 1 000 000 рублів) і можливостями розширення методики Г.А. Шичка. Шукати відповідь на останнє запитання Павло Георгійович ЖДАНОВ запропонував на Міжнародній конференції-семінарі з собріології, яка проходить щороку з 20 по 30 вересня в Севастополі.

Наступними виступали Володимир Іванович ФЕСАК, лікар-санолог з м. Богуслав (Київська обл.), Микола Андрійович БІЧУК, музикант, представник тверезої молоді Чернігова та Анатолій Анатолійович ГОНЧАР, координатор ВГР «Твереза Україна» у Київській області (м. Біла Церква). Анатолій розповів про успіхи обмежувальних і просвітницьких тверезницьких заходів у своєму місті, відповів на запитання, що цікавили присутніх, а також запросив усіх тверезників взяти участь у науково-практичній конференції «Формування тверезого способу життя в сім'ї та суспільстві», яка відбудеться 14-15 липня 2012 року в рамках Сьомого Всеукраїнського З'їзду тверезницького руху в Білій Церкві.

Наступним слово взяв Юрій Георгійович КЛЕЙНОС, голова ГО «Тверезий Київ». Юрій представив свою розробку «Пам'ятка активісту» з розбором міфів про алкоголь, а також брошуру, розроблену Артемом Володимировичем Винокуровим.

Роман Григорович ГОЛОВНЯ, представник ГО «Київський форум», розповів про флешмоб, проведений 18 лютого на Майдані Незалежності, а також про забіг за тверезість, який розпочався на Хрещатику через годину після його виступу.

Про успіхи громадського об'єднання «Тверезий Житомир» розповів його організатор Павло Васильович КОВАЛЬ. Він задав Володимиру Георгійовичу запитання про правильну побудову стосунків з чиновниками, причетними до алкогольного бізнесу, а також анонсував тверезницькі заходи в Житомирі.

Ігор Володимирович ГРИЦЕНКО, на даний момент виконуючий обов'язки координатора ВГР «Твереза Україна» в м. Києві, розповів про успіхи тверезницького руху у Черкасах, зокрема про нанесення на асфальт біля зупинок міського транспорту написів-застережень про заборону паління в громадських місцях, а також про тверезий фестиваль «Черкаська Смакота». Виступ Ігоря закінчився вимушеною перервою, під час якої Володимир Георгійович ЖДАНОВ вирушив на Хрещатик виступати перед молоддю, що здійснюватиме забіг за тверезість.

Під час перерви виступив Олександр Георгійович ЖДАНОВ, котрий розповів про своє бачення успіхів і перспектив тверезницького руху. Він відповів на запитання учасників круглого столу, що залишилися в залі, про життя в Росії і, зокрема, в Приморському краї.

Після перерви Володимир Георгійович Жданов розповів про успішну боротьбу з алкомафією в Єкатеринбурзі, а також про зусилля світової алкомафії, спрямовані на переорієнтацію тверезників з тверезницької роботи на реабілітацію наркоманів. Обговорювався також Конгрес Церковно-громадської ради з захисту від алкогольної загрози, що пройшов минулого тижня у Москві.

На зустрічі виступили також Юрій Миколайович СПИРИДОНОВ і Олександр Васильович ЕЙСФЕЛЬД, ветерани тверезницького руху м. Києва, соратники Анфіси Федорівни Миролюбової. Вони висловили жаль про те, що в Києві виявився розірваним зв'язок між двома поколіннями тверезницького руху.

Ігор Сергійович МАМУТОВ, голова ГО «Тверезий Кривбас» (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область), представив макет своєї нової розробки — настільної гри «Я обираю тверезість», що створюється для дітей молодшого і середнього шкільного віку. Ігор згадав також про диск «Вороги сучасного українця», створений з метою дати в руки тверезникам-початківцям стартовий презентаційний матеріал.

Завершили круглий стіл виступ голови Харківської регіональної громадської організації «Союз боротьби за народну тверезість» Світлани Петрівни СИЛЯКОВОЇ, пропозиція голови Ревізійної комісії ВГР «Твереза Україна» Івана Олексійовича ГРІНІЧЕНКО посилити тверезницьку пропаганду через сучасні мобільні телефони, а також презентація проекту популяризації тверезого способу життя за допомогою мальованих історій, запропонована Віктором Миколайовичем ДИЧКО.

Захід приніс соратникам величезний заряд позитивних емоцій, корисної інформації, а також нові знайомства, що, безумовно, сприятиме поліпшенню якості та підвищенню ефективності нашої тверезницької діяльності.

Конгрес Церковно-громадської ради з захисту від алкогольної загрози

Конгрес Церковно-громадської ради з захисту від алкогольної загрози

Голова Секретаріату ВГР «Твереза Україна» Олександр Почекета прийняв участь у Конгресі Церковно-громадської ради з захисту від алкогольної загрози, який відбувся 16-17 лютого 2012 року у Москві.

Вперше у XXI столітті тверезницький захід відбувався на настільки високому рівні. Близько 400 учасників — представники 81 регіону Російської Федерації, а також України, Білорусі і Казахстану — зібралися у храмі Христа-Спасителя у центрі Москви, щоб обговорити першочергові заходи з подолання алкогольної загрози.

Перший день конгресу розпочався з виступу о. Тихона (Шевкунова). Було зачитано вітання від прем'єр-міністра Російської Федерації В.В. Путина і Патріарха Кирила. Далі послідували виступи голови Федеральної служби з регулювання алкогольного ринку Ігоря Чуяна, головного санітарного лікаря РФ Геннадія Оніщенко, провідного кардіохірурга Росії Лео Бокерії, відповідального секретаря Церковно-громадської ради Дар'ї Халтуріної, відповідального секретаря Іоанно-предтеченського братства «Трезвіння» Іоанна Клименко, голови «Союзу Боротьби за Народну Тверезість» Володимира Георгійовича Жданова, губернатора Костромської області Ігоря Миколайовича Слюняєва, голови Іоанно-предтеченського братства «Трезвіння» ієрея Ігоря (Бачініна) та інших учасників конгресу.

На завершення напруженого дня відбулося засідання Координаційної ради СБНТ, на якому пролунало багато додаткових пропозицій з тверезницької роботи, а також були виділено заходи першорядної важливості. Це — відновлення проекту «Общее дело» на центральних каналах російського телебачення, створення державної структури, що займатиметься протидією алкогольній загрозі тощо.

Другий день конгресу розпочався коротким організаційним моментом, після чого учасники розділилися на три секції для обговорення педагогічних, юридичних і пасторських питань тверезницького руху. Зокрема, на педагогічній секції було представлено успішний досвід взаємодії регіональних тверезницьких організацій зі школами та іншими державними закладами. Після напружених дебатів в секційних обговореннях були підведено підсумки з'їзду і прийнято звернення до керівництва країни та членів Федеральних Зборів РФ.

І хоча співголова конгресу о. Тихон висловив незадоволеність висвітленням заходу в пресі (незважаючи на присутність в залі відеокамер центральних російських телеканалів, репортажів в інформаційних програмах 16 лютого помічено не було), захід можна вважати таким, що виконав свої задачі.

Олександр Почекета

Про конгрес з інших джерел:

http://center.ria.ru/society/20120216/82611484.html

http://www.sedmitza.ru/news/2798066.html

http://www.patriarchia.ru/db/text/2018622.html

http://gorod48.ru/news/55670/

http://vrntimes.ru/news/view/4033-Novosti_Patriarhii.html

http://www.marstu.net/Default.aspx?tabid=1181&ctl=Details&mid=1937&ItemID=8306

Тверезе навчання львівської молоді

Тверезе навчання львівської молоді

З 6 по 9 лютого 2012 року у навчальних закладах Львова проводив лекції з собріології Юрій Григорович Оробець. Активісти «Тверезого Львова» запропонували для виступів непросту аудиторію: Військовий ліцей імені Героїв Крут, Військова академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Автомобільно-дорожний коледж Національного університету «Львівська політехніка», а також зустріч громадських організацій Львова. На превеликий жаль, як засвідчило усне опитування, понад 90% ліцеїстів та курсантів труяться тютюном та вливають в себе алкогольні сурогати. Вони і не приховували цього, навіть певною мірою хизувалися. Мовляв, ми вже дорослі, самостійні, а ви нам щось «втираєте».

Близько 120 ліцеїстів другого курсу, що спілкувалися з Юрієм Григоровичем, слухали лектора з більшим інтересом та меншим скепсисом. Є надія, що ім'я ліцею і героїчний подвиг Крутянців — ровесників нинішніх ліцеїстів, надихатимуть їх на позбавлення від шкідливих звичок і здоровий спосіб життя.

Юрій Григорович, досвідчений собріолог, навів переконливі аргументи, які, найвірогідніше, не були відомі молоді, перед якою він виступав. Адже телебачення та інші ЗМІ подають алкоголь та тютюн виключно в привабливому світлі. Високооплачувана реклама, проплачена тютюновою та алкогольною мафією, чинить свою руйнівну дію. Чого варте, до прикладу, гасло: «Пиво... — офіційне пиво Євро-2012» — спортивної події грандіозних масштабів. Тобто в юних головах усі уявлення про справжні і фальшиві цінності летять шкереберть.

Зустріч зі студентами автомобільно-дорожнього коледжу відбулась, як кажуть, «на ура». Присутні були всі перші та другі курси, близько трьохсот студентів. Лектора слухали з великою увагою, було багато запитань, зокрема про «культурне» споживання алкоголю. З усіх студентів, які були опитані на лекції, 95% труяться алкогольними виробами, з них 85% — курять, лише 5% — живуть природно тверезим способом життя.

Зустріч із громадськими організаціями була найбурхливішою, адже там зібралось найбільше свідомої львівської молоді, яка підтримує тверезницький рух. Хоча дехто поки що має ілюзії щодо «культурного споживання», ми спостерігаємо, що до тверезого, а отже — здорового, яскравого, насиченого приємними подіями, справжніми емоціями життя приєднується дедалі більше юнаків та дівчат.

Висловлюємо велику вдячність Юрію Григоровичу Оробцю за його роботу та допомогу.

Марта Теленчі