Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: травень 2012 року

Засновано товариство «Тверезіння» Львівської єпархії УПЦ

Засновано товариство «Тверезіння» Львівської єпархії УПЦ

31 травня 2012 року у Львівському єпархіальному управлінні відбулися збори священства Української Православної Церкви, які провів Керуючий єпархією архієпископ Львівський і Галицький Августин за участю вікарія Львівської єпархії єпископа Дрогобицького Філарета.

На зборах обговорювались актуальні питання як із загальноцерковного життя, так і єпархіального. Зокрема, йшлося про те, що сьогодні у суспільстві є дуже актуальною проблема алкоголізації, а надто — серед дітей, а тому необхідно посилювати профілактичну роботу в напрямку боротьби з цією недугою. Християни, а насамперед — священики повинні подавати приклад тверезого, благочестивого життя, а тому необхідно створювати товариства тверезості при парафіях, які у своїй роботі спиралися б на напрацьований досвід від перших товариств XIX — початку ХХ ст., коли цей рух був дуже поширеним.

Також відбулося обговорення Статуту товариства «Тверезіння» Львівської єпархії, який було схвалено зборами духовенства. Духівником товариства було одностайно обрано архієпископа Августина за його власним бажанням, а його заступником — протоієрея Володимира Шарабуру. Головою товариства було обрано мирянина Логаша В.М.

За інформацією upc.lviv.ua

Тверезницька просвіта в Ужгороді

Тверезницька просвіта в Ужгороді

29 травня 2012 р. в 12-й, 15-й школах, Карпатському Університеті імені Августина Волошина та в Ужгородській Українській богословській академії імені святих Кирила та Мефодія активісти Закарпаття — «З.С.У. В." (здоровий спорт українських вулиць) та ВГР «Твереза Україна» провели лекції, на яких розповіли учням та студентам про шкідливість спиртного та тютюну.

Тема лекцій: «КУЛЬТУРА ЗДОРОВ'Я ТА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ».

Першою активістів прийняла 12 школа, де були проведені лекції спочатку для 11 класу, а потім для двох 10-х та 9-го. Після завітали до сусідньої школи №15, де були проведені відразу дві лекції для двох восьмих класів. Вже о 14.00 розпочалася лекція в університеті та академії для студентів даних установ. Програма складалась з таких пунктів:

Урок здоров'я тривав майже годину, проте школярам та студентам ні на мить не ставало нудно, адже їм показували пізнавальні відеоролики та фото про наслідки вживання спиртного та цигарок. Слухачів вразила статистика, адже по дитячому алкоголізму та тютюнопалінню Україна в світі друга.

Після кожного уроку аудиторія аплодисментами дякувала лектору, Юрію Григоровичу Оробцю, та ділилась враженнями від прочитаної лекції та побачених відео— та фотоматеріалів.

Учениця 10 класу Ангеліна в розмові з активістами сказала: «Добре проводити такі уроки, щоб застерігати дітей від алкоголю та куріння, я сама не курю та стараюсь не вживати алкоголь, бо добре мати здорове покоління, здорових дітей, і тому я думаю що це ефективно — проводити такі уроки».

Студент Карпатського Університету Сергій сказав: «Я особисто веду здоровий спосіб життя, не курю та не вживаю отруту, тому вважаю, що більше потрібно проводити таких лекцій, щоб учні мали уявлення про здорове життя, бо по телевізору таке не розкажуть та не покажуть, а навпаки — зомбують нас рекламою шкідливих звичок».

Дуже вразили школярі восьмих класів 15-ї школи, які після закінчення 2-х лекцій задавали питання та цікавились тверезим способом життя протягом 30 хвилин, і ніхто не втомився, а навпаки — всі йшли на контакт з лектором. Директори всіх закладів були дуже вдячні, що зайшли саме до них та розказали школярам та студентам про культуру здорового способу життя.

Директорка 12-ї школи Харіна Ярина Юріївна сказала: «Реакція дітей позитивна, і чим більше таких бесід та показових уроків, таких коментарів, тим краще реакція дітей відкладається в пам'яті. Ясно що результату відразу не буде, але з часом нагромаджується інформація і діти роблять висновки, вони стають доросліші, роблять узагальнення із всього сказаного».

Хочеться сказати, що вже декілька слухачів пообіцяли самі собі, що з завтрашнього дня кидають курити та пити і будуть вести тверезий спосіб життя. Що, безумовно, краще почати, доки молодий, не вбивати змалку свій організм отрутою.

О 19.00 розпочалась остання лекція, яка тривала аж до 21.00, в ПРОСВІТІ для молоді патріотичного та здорового спрямування. Досить велику увагу приділили гендерній політиці Європи та Америки. Піднімались та обговорювались всі питання програми.

Після лекції представник ЗСУВу Антон сказав, що циклом тверезих уроків ми хочемо корегувати жахливу статистику, не лише переконати молодь не вживати алкоголь та тютюн, а й запропонувати альтернативу — активний відпочинок, туристичні походи та спортивні секції. Саме даним напрямком і займається З.С.У. В. — проводить лекції по школах та університетах, спортивні змагання з усіх видів спорту, здорові пробіжки містом, щоб поширити ідеї здорового способу життя з метою повернути дух командної боротьби, самоорганізації.

Хочемо висловити подяку директорам та завучам шкіл, проректору університету та академії за виділений ними час для проведення лекцій учням, Павлу Федаці та Олександру Сачку за виділений конференц-зал в ПРОСВІТІ.

Тарас Деяк, e-mail

Тверезницька просвіта в Ужгороді Тверезницька просвіта в Ужгороді
Тверезницька просвіта в Ужгороді Тверезницька просвіта в Ужгороді
Тверезницька просвіта в Ужгороді Тверезницька просвіта в Ужгороді

Батьки провели акцію на захист дитинства перед Міністерством освіти

28 мая на сайте МОН была подменена злополучная программа «Основ здоровья». Вместо программы, одобренной общественными слушаниями, туда поместили программу авторов Воронцовой и Панамаренко, которые продвигают на Украине «секспросвет», «гендер» и пр.

Помимо активной отправки протестных писем, «Родительским комитетом» было принято решение провести акцию протеста возле МОН, чтобы не дать тихо провернуть эту подтасовку. Напоминаем, кто ещё не написал свои письма протеста – пишите, если вам этот вопрос не безразличен. Надо показать чиновникам, что родители всей Украины следят за событиями и не допустят неподобающей программы. Основная мысль протеста – вернуть программу, которая была до 28 числа на сайте МОН.)

Родители провели акцию в защиту детства перед Министерством образования. На акции 30.05.2012 возле МОН присутствовало около 15 человек (некоторые ушли раньше). Акция началась в 8:00 и длилась до 11:00. Всем входящим в МОН сотрудникам и посетителям предлагались материалы: листовки, антигендерные брошюры, газеты. За первые два часа было роздано более 300 комплектов.

На протяжении всей акции в мегафон звучали слова: «Мы, родители Украины, собрались здесь, чтобы высказать Министру образования Табачнику Д. В. нашу глубокую обеспокоенность теми процессами, которые происходят за его спиной и позорят не только честь министра, но и всю систему образования. Мы выступаем против внедрения в общеобразовательный процесс неприкрытых методик сексуализации и растления наших детей через школьные программы «Основы здоровья» и различные тренинги, направленные на профилактику СПИДа. Мы собрались заявить, что не бывает «безопасного секса» не только для детей, но и для взрослых вне брака и до брака. Сегодня, после трёх лет безрезультатного написания десятков писем, сбора тысяч подписей, привлечения множества рецензий против «секспросвета», подписанных докторами и кандидатами наук, мы вынуждены уже напрямую заявлять фамилии тех сотрудников МОН, которые продвигают и лоббируют «секспросвет» в Украине. Это начальник департамента общего среднего и дошкольного образования Ересько Олег Викторович, а также ряд чиновников-методистов, находящихся в его непосредственном подчинении. Уже более трёх лет мы, родители, выражаем свой протест против использования в учебной программе учебников и тренингов издательства «Алатон» под авторством Пономаренко В. С. и Воронцова Т.В. И вместо того, чтобы прислушаться к мнению родителей, чиновники от МОН включают эту супружескую пару в рабочую группу по разработке новой программы по «Основам здоровья». Мало того, сама программа составлена как под копирку на основании имеющихся учебников «Алатон». Всё больше родителей понимают, что сегодня надо занимать активную позицию, чтобы защитить своих детей от чьих-то корыстных интересов. Родительская общественность набирает всё больший вес среди депутатов, чиновников и намерена довести этот конкретный вопрос до конца. Мы настаиваем, чтобы была принята та программа по «Основам здоровья», которая была размещена на сайте МОН ещё утром 28.05.2012, и которая в целом устраивала родителей, либо мы будем добиваться увольнения причастных к секспросвету чиновников со своих постов. Мы будем проводить такие акции регулярно, чтобы привлекать внимание самих сотрудников аппарата МОН, к происходящим внутри министерства процессам. Мы будем помогать Министру образования избавиться от той плесени, которая досталась ему в наследство от его предшественников».

К участникам акции выходили чиновники, ответственные за эту программу, чтобы сгладить ситуацию. В итоге было заявлено, что ещё в течение недели они будут принимать наши предложения, и потом на комиссии будут рассматривать этот вопрос.

К сожалению, эти слова оказали ложью. На следующий же день программа была принята. Теперь каждый школьник должен будет изучать про социокультурный пол (цитата: «поняття про біологічну та соціокультурну стать»), что является прямой пропагандой гомосексуализма и прочих извращений. Ведь у нормальных людей бывает только биологический пол.

Традиционные ценности будут подаваться как вредные социокультурные стереотипы. В школах будут продолжать рассказывать о «безопасном сексе» для детей. В каждом классе постоянно изучают пути заражения СПИДом — любимый ход секспросветчиков, только бы заговорить о половых отношениях с детьми. А самым важным фактором здоровья будет противодействие дискриминации зараженных СПИДом — эта тема повторяется из класса в класс. То, что у нас полно больных другими болезнями и к ним тоже надо проявлять сострадание — никого не интересует, ведь за это не дают гранты.

Итак, программа утверждена. Что делать родителям?

 1. Требовать отмены программы и добиться этого результата.
 2. Тем кому не безразлично, чему учат его ребенка в школах — отказываться от учебников издательства «Алатон». Писать заявления отказа от секспросвета с перечислением учебников, от которых вы отказываетесь, желательно сделать это всем классом и заранее, чтобы администрация школы успела заказать учебники других авторов.
 3. Писать протесты на Министерство. От общественных организаций и просто от родителей. Отправлять по почте, факсу, емайлу: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел.-факс 236-10-49, e-mail: ministry@mon.gov.ua

Кто хочет реально действовать ради защиты детей от разврата на уроках – пишите по адресу e-mail. Большая благодарность всем, кто пришёл на акцию и принял участие в этом непростом деле.

Всеукраинская общественная организация
«Родительский комитет Украины»

Отзыв одного из участников акции:

Спасибо, Коллеги! Акция, я считаю, прошла на высоте! Приятно удивлён талантом организаторов. Весь печатный материал (не менее 10кг) был роздан, плакаты успешно играли свою роль, по моим наблюдениям из всех входящих в министерство около 70% брали из рук раздающих газеты, брошюры (их давали не всем) и листовки. Из «целевой аудитории» – чиновников – процент был, конечно, поменьше – около 30%. Что, впрочем, тоже немало, я думал, будет раза в три меньше. В акции люди из разных организаций (я – участник трезвенного движения, мой новый коллега – участник львовского движения за семейные ценности, в частности против гомосексуализма). Мегафон в течение трёх часов почти не умолкал, оратор лаконично и ёмко клеймил как саму «оздоровительную» программу, так и трёх основных её «продвигателей» и участников. При этом милиция препятствий почти не чинила, а потом и сама вникала в устную и письменную информацию. Результатов пикета ждём в ближайшее время, уверен – всё это было не напрасно и многие в министерстве впервые узнали о такой проблеме. Т.е. программа-минимум выполнена. С удовольствием буду в будущем участвовать в таких мероприятиях по мере сил.

Листовка о развращающей школьной программе: Скачать в файле *.DOC

Верховна Рада звільнила заклади громадського харчування від тютюнового диму

24 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект №9474, за яким заклади ресторанного господарства повністю звільняються від тютюнового диму. «За» законопроект проголосували 368 депутатів. Він, на відміну від теперішньої ситуації, не передбачає поділу на зали для курців і для некурців. Тим, хто бажатиме викурити сигарету, доведеться вийти з приміщення ресторану, кафе чи бару.

«Прийняття законопроекту стало черговим свідченням того, що здоров'я українців є для парламенту пріоритетним завданням. Крім того, я впевнена, що проблем з виконанням закону не буде, тому що населення України висловилося за його прийняття, чекало цього, а відтак готове до його виконання. Тільки-но стало відомо про прийняття закону, мене та моїх колег почали вітати по телефону зірки, які нас підтримують, офіціанти, для яких цей закон надзвичайно важливий, та просто небайдужі» — каже Ганна Гопко, координатор Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну».

Нагадаємо, що за даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, 84% населення України підтримують законопроект, який заборонить курити всередині усіх громадських приміщень, зокрема, в ресторанах та барах. 83% українців вважають, що права клієнтів та працівників дихати чистим, вільним від диму повітрям в ресторанах, барах та кафе є вищими, ніж права курців отруювати оточуючих. Права курців забруднювати повітря токсичними речовинами тютюнового диму ставлять вище лише 8% українців.

Громадські активісти спільно з Асоціацією офіціантів неодноразово привертали увагу депутатів до хвороб та смертності, які пов'язані з тютюнокурінням.

Так зранку в день голосування було проведено акцію «Чемпіонат з кидання попільничок в урну». Учасники повинні були потрапити попільничкою в урну з написом «смітник історії».

Верховна Рада звільнила заклади громадського харчування від тютюнового диму Верховна Рада звільнила заклади громадського харчування від тютюнового диму

Попільнички у «смітник історії» кидали офіціанти, бармени, громадські активісти, а також депутати. Переможцем став офіціант одного з київських ресторанів (Руський клуб «Культ Ра») Гліб Акульшин. Він отримав приз — 10-кілограмовий кошик з фруктами та плюшевого ведмедика у фартушку із символом бездимного ресторану.

У день голосування громадські активісти передали народним депутатам звернення від понад 1000 працівників ресторанної галузі та громадян з вимогою прийняти законопроект № 9474.

«Ухвалення «бездимного» законопроекту у 2-у читанні є найкращим подарунком від депутатів українському народу до Всесвітнього дня без куріння, який відзначається 31 травня, — говорить голова правління громадської організації «Життя» Андрій Скіпальський. До речі, цьогорічною темою Дня без куріння ВООЗ оголосила як протидія втручанню тютюнової промисловості у сферу охорони здоров'я. Адже за інформацією ВООЗ, тютюнові компанії продовжують підривати зусилля зі зменшення поширеності куріння у всьому світі. Приємно відзначити, що в останнім часом українські депутати та Президент рішуче протистоять спробам сигаретних компаній загальмувати ініціативи зі звільнення України від куріння».

22 травня Міжфракційна депутатська група «За майбутнє України без куріння» у партнерстві із Громадською Радою при Міністерстві охорони здоров'я, коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» та Центр громадянського представництва «Життя» організували виставку плакатів «Розсекречені документи тютюнової індустрії» у Верховній Раді України. Виставка триватиме до 26 травня.

Коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» дякує народним депутатам, експертам, громадським діячам та усім небайдужим, які протягом шести місяців активно виступали на підтримку цього закону, який призведе до якісних змін у ресторанній галузі та захистить громадян від пасивного куріння.

Сповістив Гриценко Ігор

"Гей-парад" не допущено!

Більше трьох місяців громадські організації України, і зокрема ГО «Тверезий Київ», готувались до найгіршого сценарію, який міг би бути в столиці з 16-го по 22-ге травня.

Ми хотіли достукатися до влади законними способами, через багатотисячні підписи з вимогою заборонити проведення гей-параду. Ми писали в Національну експертну комісію з захисту суспільної моралі, щоб отримати висновок, який би зробив неможливим проведення параду збоченців. Ми виходили на мітинги в підтримку психічно здорових людей, у яких «гей-парад» викликає відразу, оскільки є збоченням. Але влада плювала на всі наші звернення та вимоги, не заборонивши проведення «гей-параду».

І от 20-го травня, коли планувалось провести «гей-парад», на вулицю вийшли маса громадських і релігійних організацій. Варто відзначити, що були й громадські організації, які мали кардинально різні погляди на політичне та суспільне життя, але загальна загроза (збоченці) змусила діяти разом.

Ніхто точно не знав, де планується хода збоченців, тому різні організації контролювали свою територію, працювали так звані «скаути» (люди, які стояли в різних точках міста та слідкували за появою збоченців).

Згодом з'явилася інформація, що збоченці планують розпочати свою ходу біля станції метро Дніпро. Туди направилися всі громадські організації. Людей було декілька тисяч.

Серед них найбільшу вагу мали націоналістичні організації, потім «Вірне козацтво» та віруючі люди. Коли частина колони дійшла до метро, повідомили, що бачили збоченців на контрактовій площі. Частина людей ринулась на метро, частина почала швидко рухатись у зворотному напрямку. Коли ми прибули на контрактову площу, збоченці звідти тікали.

Через годину з'явилась інформація, що націоналістично налаштовані хлопці зустріли організаторів збоченських заходів і порадили їм відмовитись від цих ганебних дій в нашій країні, в результаті чого в деяких організаторів з'явилися тілесні пошкодження. Після цього стало остаточно відомо, що «гей-параду» не буде в зв'язку з тим, що на вулицях міста декілька тисяч людей, готових відстояти свої конституційні права і обов'язки по захисту здоров'я (психічного) співвітчизників. Були також ідеї по зриву і конференції збоченців, але їх посилено охороняли в кінотеатрі «Жовтень».

Гей-парад не допущено!

Від Громадського руху «Твереза Україна» найбільшу роботу в протидії «гей-параду» взяла на себе Твереза Львівщина, яка допомогла налагодити зв'язки з націоналістично налаштованими організаціями.

Також ми отримали підтримку від «Вірного козацтва» в розміщенні наших соратників зі Львову в готелі Голосіївського монастиря.

Львівськими активістами було створено оперативну групу, яка курсувала по місту на мікроавтобусі та розповідала про обстановку на головних вулицях, і в разі потреби могла швидко відреагувати на нестандартну ситуацію.

Дякуємо активістам Тверезого Львову, всім націоналістичним організаціям, Вірному козацтву, Батьківському комітету (м. Львів) за чітку координацію дій. Кожна організація внесла свій вклад, і лише разом ми змогли сподіватися на перемогу в протистоянні із збоченцями. Саме це й змусило останніх капітулювати.

З цієї акції стало цілком очевидно, що не зважаючи на багато розбіжностей між різними організаціями, ми здатні згуртуватись за для подолання суспільного зла.

Засоби масової інформації хочуть розколоти згуртованість різних організацій і спростувати її наявність, тому й пишуть про якісь бійки між козацтвом та націоналістами. Насправді один інцидент дійсно мав місце, але бійки не було. Координація дій продовжувалась.

Гриценко Ігор,
координатор руху «Твереза Україна» в м. Київ

Додаткова інформація про запобігання ходи збоченців
на сайті Вірного Козацтва.

Акції бувають різні!

17.05.2012 у Києві пройшла акція проти «гендерного» і «ювенального» насадження на Україну, а також проти проведення гей-параду в м. Київ.

Організатори вже не вперше проводять акції проти «гей-парадів», кожен четвер вони були на Михайлівській площі, де агітували людей відстоювати мораль і духовність свого народу, захищаючи їх від зазіхань західних збоченців.

Сьогодні ж була одна з наймасштабніших акцій (близько 200 чоловік), і одна з найкрасивіших і музично оформлених. Тут не було відомих попсових виконавців, але ті пісні, які звучали під час маршу і мітингу, заворожували своєю мелодійністю. Головними виконавцями були монахині з Львівського жіночого монастиря. Це було схоже на театралізоване дійство: музичний супровід забезпечувалося бубнами, барабанами, трубами, які звучали з середини колони.

Під час маршу лунали заклики: «Захистимо свою сім'ю», «Захистимо дітей від ювенальної вакханалії», «Не допустимо «гей-парад»», «Дитина, мама і тато — майбутнє України».

Під час акції віруючі молилися за порятунок Україні та її духовних цінностей.

Це була одна з найякісніших акцій в м. Київ. Спасибі організаторам, які приїхали зі Львова щоб допомогти жителям Києва в захисті міста від маршу збоченців.

Шкода, правда, що було мало ЗМІ, але з огляду на гіркий досвід висвітлення (акція 27.04.2012 ТРК «України») — може й добре, що їх не було.

Гриценко Ігор

Акції бувають різні!
Акції бувають різні!

11 травня — День здорового способу життя у Білій Церкві

11 травня — День здорового способу життя у Білій Церкві

11 травня 2012 року у місті Біла Церква (Київська область) святкувався День здорового і тверезого способу життя. Спортивні заходи, приурочені до цього дня, співпали з закриттям Спартакіади серед загальноосвітніх навчальних закладів міста, присвяченої Року спорту та здорового способу життя. Заходи проводилися за сприяння Білоцерківського благодійного фонду Костянтина Єфименка, Білоцерківської міської молодіжної громадської організації «Молода Еліта» та Всеукраїнського громадського руху «Твереза Україна».

Починаючи з першої години дня на урочисто прикрашеній Торговій площі, що перед міською радою, звучала спортивна музика. Далі свято розгорталося за наступним планом.

Розпочали святкування Дня здоров'я і тверезості показові виступи представників вуличного спорту: паркура, стрітворкаута. О 16:30 розпочалася фітнес-зарядка. Далі на імпровізовану сцену були запрошені гості урочистого відкриття заходу. Пролунали привітання від гостей. О 17:00 відбулася акція «Я за здоровий спосіб життя»: близько 1800 учасників акції одночасно здійняли руки, промовляючи девіз акції:

«Здорова дитина, щаслива родина — успішна Україна»

Тривала спортивно-розважальна програма для всіх бажаючих. Проведено також розіграш благодійної лотереї «За здоровий спосіб життя».

Показовим було символічне знищення пляшки горілки та сигарети учнями на сцені. Вони зробили це закликаючи:

«Не паліть, — просять бронхи і легені, не паліть, будівельники і вчені. Ви здоров'я не цінуєте повсякчас, то ж цигарку забираємо ми від вас».

Організатори свята запропонували закладам торгівлі не здійснювати продаж алкогольних, слабоалкогольних і тютюнових виробів у місті 11 травня, аби дати можливість у першу чергу молоді зрозуміти, що можна проводити свята без цих шкідливих для здоров'я товарів. І це вдалося!

Відбулося урочисте нагородження призерів та переможців Спартакіади з туризму, з легкої атлетики, а також в загальнокомандному заліку.

За словами школярів, які приймали участь в Спартакіаді, вони весь рік жили змагананнями і постійно тренувалися задля досягнення кращих результатів. Безсумнівно, Спартакіада мала позитивний вплив на становлення здорового і тверезого способу життя серед учнів!

Заслуженим майстром спорту О.Шепелем встановлено рекорд України з перетягування одночасно 10 мікроавтобусів. Завершив програму святковий концерт за участю О. Пономарьова, який теж закликав до здорового способу життя власним прикладом.

Під час заходу розповсюджувалася газета «Твереза Україна» та інші тверезницькі матеріали, проводилося анкетування глядачів. Анкетування мало агітаційний характер: людям давали в руки анкети і вони, заповнивши їх, повертали в урну. Вдалось опитати 350 осіб. Із них 344 вважають, що для створення і збереження сім'ї потрібно запроваджувати тверезе життя; 340 вважають, що вживання алкоголю і тютюну заважає дітям рости здоровими і щасливими; 338 підтримали день здоров'я і тверезості; 341 вважає за необхідне обмежити продаж алкоголю і тютюну.

Олександр Свідомий

11 травня — День здорового способу життя у Білій Церкві 11 травня — День здорового способу життя у Білій Церкві
11 травня — День здорового способу життя у Білій Церкві 11 травня — День здорового способу життя у Білій Церкві
11 травня — День здорового способу життя у Білій Церкві 11 травня — День здорового способу життя у Білій Церкві

PS.

Нагадаємо, що за місяць перед проведенням заходу учасникам руху «Твереза Україна» було запропоновано придумати оригінальні гасла за здоровий спосіб життя. На конкурс надійшли наступні віршовані рядки:

 1. Нашу рідну Батьківщину ти в отруту не штовхай! А тверезу Україну дітям нашим передай!
 2. Хто тверезий — той розумний, хто пияк — той полоумний!
 3. В нас щаслива вся рідня, бо тверезі ти і я!
 4. Щастя повну я домівку не міняю на горілку!
 5. Хто тверезий — той здоровий, хто пияк — на розум хворий.
 6. Жінка щаслива і діти — бо покинув я курити!
 7. Досить вже рідню гнобити — починай тверезо жити!
 8. День здоров'я я люблю, Різні вправи я роблю. Обіцяєм завжди ми Буть тверезими людьми.
 9. Я тверезість бережу, Батьківщині цим служу. Сильним родом станем ми Із тверезими людьми.
 10. Я — син свого роду, Вкраїнського народу. Доводжу Цю тезу Здорово і тверезо.

Пішов з життя Ф.М.Калінчук

10 травня не стало Федора Михайловича Калінчука — професора Міжнародної академії тверезості, ветерана тверезницького руху України, лауреата Міжнародної золотої медалі ім. академіка Ф.Г. Углова.

Народився Ф.М. Калінчук 1 серпня 1954 року в селі Шепіївка Калинівського району Вінницької області в багатодітній православній родині колгоспників. І в школі, і після школи активно займався спортом, співом, танцями, туризмом. Після армії отримав червоний диплом агронома, працював піонервожатим, а в 1987 році закінчив факультет фізичного виховання Вінницького педагогічного інституту, працював учителем фізкультури та військової підготовки.

На початку 1984 року, ознайомившись з лекціями Ф.Г. Углова і В.Г. Жданова, став свідомим тверезником. Відразу ж приступив до активної пропаганди тверезості серед колег, педагогів, учнів, колгоспників, робітників — скрізь, де тільки можливо. У 1985 році став активним членом Всесоюзного добровільного товариства боротьби за тверезість, але за критику на адресу лукавих керівників ВДОБТ та інших членів товариства мав безліч проблем і мало однодумців.

Після 1990 року був змушений покинути роботу в школі і зайнятися виключно пропагандою тверезості. Відвідавши заняття Ю.А. Соколова, одного з учнів і послідовників Г.А. Шичка, вів курси мистецтва тверезого життя у Ладижині, Вінниці, Черкасах, Тернополі, Львові, Києві та інших містах України та Росії. Підготував понад двадцять викладачів за методом Г.А. Шичка, давав консультації всім бажаючим.

Ф.М. Калинчук став одним з ініціаторів створення руху «Твереза Україна» та сайту www.tvereza.info, був організатором і брав безпосередню участь в тверезницьких семінарах в Україні та СНД, тверезницьких зльотах в Карпатах і на Вінниччині. Допоміг позбутися алкогольної залежності десяткам сімей м. Козятин і Ладижин, з якими постійно зустрічався, проводив спільні заходи, виїжджав на зльоти.

Випустив декілька книг українською мовою про тверезість, а також з корекції зору, розробив програму навчання основам тверезості для студентів і школярів. Останні роки працював над дисертацією з педагогіки на тему тверезницького виховання молоді.

Федір Михайлович був активним життєлюбом. Продовжував займатися доступними видами спорту, танцями, туризмом. Любив співати пісні, читати, писати статті, книги, вірші та байки. Він був справжнім патріотом України, любив Батьківщину і свій народ, беріг його від усього поганого, викривав методи тих, хто споює і «скурює» жителів України. Звичайно, алкогольно-тютюновий бізнес не міг залишити в спокої гідного патріота і активного тверезника і вів постійне його цькування, що в кінцевому результаті відбилося на його здоров'ї.

Девізом життя Федора Михайловича були слова: «Жити тверезо — це не святість, а всього лише норма, без якої неможливий духовний, моральний, фізичний розвиток людини».

Висловлюємо співчуття дружині та дітям Федора Михайловича.

Добра пам'ять про нього залишиться у нас назавжди.

Президія МАТр прийняла рішення написати про Ф.М. Калінчука книгу і видати її до його 60-річчя у серії видавничого проекту МАТр «Апостоли тверезості».

Президія МАТр, Правління СБНТ, «Оптималіст»,
«Твереза Україна», соратники і друзі

За тверезість у День Перемоги!

9 травня у різних містах України відбулися молодіжні пробіжки за тверезість та інші пропагандистські тверезницькі заходи.

Твереза пробіжка на честь Дня Перемоги в Києві

Твереза пробіжка на честь Дня Перемоги в Києві

9 травня проведено пробіжку в центрі Києва, яка завершилася покладенням квітів у Парку Слави до обеліску Слави. Маршрут пробіжки: ст. м. Хрещатик — Європейська площа — Маріїнський парк — площа Слави — Музей ВВВ. В акції приймало участь понад 200 чоловік з різних організацій, які підтримують тверезницький рух. Це одна з наймасштабніших тверезницьких акцій, що коли-небудь проводилися в м. Києві.

Висловлюємо подяку головному організатору ГО «Сопротивление Киев» за підтримку тверезницького руху і пропаганду спортивного способу життя в нашому місті.

Гриценко Ігор,
координатор руху «Твереза Україна» в м. Києві.

Твереза пробіжка на честь Дня Перемоги в Києві
Твереза пробіжка на честь Дня Перемоги в Києві
Твереза пробіжка на честь Дня Перемоги в Києві

Фото: ГО «Сопротивление Киев»

«Тверезий Житомир»

Тверезий Житомир

Після перемоги в Великій Вітчизняній Війні п'яна людина була рідкістю в нашій країні. Народ був тверезий в своїй масі, питущих людей недолюблювали, а часто — ненавиділи. Навіть знамениті наркомівські 100 грамів більшість не пила.

З тих пір пройшло немало часу і люди сильно змінили своє ставлення до алкоголю. Нині людина, яка свідомо не вживає алкоголь, насторожує і вважається аномалією. Чому так відбулося?

Зараз алкоголізація суспільства наростає шаленими темпами, але справи наші далеко не безнадійні. В останні декілька років багато людей, і, в основному, молодь, починають замислюватися над реальним станом справ. І починають діяти.

Сьогодні величезна кількість нових і молодих організацій намагаються звернути увагу людей і громадськості на складну ситуацію, пов'язану з тотальною алкоголізацією нашого суспільства. Так і в Житомирі учасники тверезницького руху не сиділи, склавши руки. В рамках Всеукраїнської пробіжки, організованої рухом «Твереза Україна», свою пробіжку здійснила і громадська організація «Тверезий Житомир».

«Тверезий Житомир» був організований зовсім недавно, лише півроку тому. Між іншим, ніякої ініціативи «зверху» не було — тверезі мешканці міста, які не згодні з політикою споювання народу, самостійно створили громадську організацію, що займається отверезненням суспільства, яку очолив найбільш досвідчений в цих питаннях житомирянин Павло Коваль.

Використовуючи наукову базу собріології, науки про тверезість, організація розгорнула свою діяльність. Уже було проведено декілька успішних акцій, викликавши серйозний інтерес громадськості і постійних дописувачів форумів житомирських сайтів новин. Буквально 1 травня була проведена їх попередня акція.

Тверезники почали пробіжку від ТРЦ «Глобал» і закінчили її біля Меморіалу Слави, де був початок параду Перемоги в Житомирі. Перехожі дуже позитивно сприймали кричалки і лозунги учасників пробіжки, а також їх заклики до тверезого життя. Відеокамерами було зафіксовано лише декілька випадків незадоволення, та й ті — не дуже тверезими людьми. Та й критикувати вони бралися тільки після того, як колона досить віддалиться і, за їхніми розрахунками, тверезники їх вже не почують.

Учасники пробігу встигли якраз на початок військового параду біля Монументу Слави. До речі, такі паради в Житомирі — рідкість. Була величезна кількість народу, в основному — молодь. Подивившись парад і дочекавшись проходження святкових колон, активісти «Тверезого Житомира» розгорнули банери і провели агітацію за тверезий спосіб життя, чим викликали величезний інтерес з боку людей всіх вікових категорій. Після закінчення агітації тверезники поклали квіти до Вічного Вогню. В майбутньому «Тверезий Житомир» обіцяє зробити такі пробіжки традиційними і проводити їх в першу суботу кожного місяця.

З кожним днем все більше людей прокидаються від марення, стають тверезими і починають діяти в напрямку отверезнення суспільства.

Іван Мошковський, активіст «Тверезого Житомира"

Тверезий Житомир Тверезий Житомир
Тверезий Житомир Тверезий Житомир

Фото: «Тверезий Житомир"

Пробіжка у Кіровограді

Пробіжка у Кіровограді

Місто Кіровоград 9 травня також взяло участь у Всеукраїнській пробіжці за тверезий спосіб життя. Організатором акції була Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація «Пробудження». Метою акції була пропаганда тверезого способу життя та вираження подяки ветеранам Великої Вітчизняної Війни за перемогу над фашистськими загарбниками.

Також до акції приєднались члени ВГР «Твереза Україна», «Сопротивление», студенти Кіровоградського національного технічного університету, учні міських шкіл та просто жителі міста, які підтримують здоровий спосіб життя.

Після закінчення акції Ветеранам було вручено квіти та винесено особисту подяка за цю Перемогу. Під час акції учасники поздоровили жителів міста з Днем Перемоги і побажали щастя та здоров'я кожній родині та усім мирного неба над головою.

Ніхто не забутий та нічого не забуто! Ми пам'ятаємо нашу історію та пишаємося нашими предками та героями! Щиро вдячні за цей подвиг, за цю Велику Перемогу. Цінуємо живих, пам'ятаємо павших та загиблих. Низький уклін ветеранам, ми пам'ятаємо...

Сергій Костенко, ГО «Пробудження»

Пробіжка у Кіровограді Пробіжка у Кіровограді
Пробіжка у Кіровограді Пробіжка у Кіровограді
Пробіжка у Кіровограді Пробіжка у Кіровограді
Пробіжка у Кіровограді Пробіжка у Кіровограді

Фото: ГО «Пробудження»

Мітинг у Сімферополі

Мітинг у Сімферополі

За традицією, основна частина кримчан, що бажають взяти участь в святкуванні Перемоги, виїжджає до Севастополя. Тому заявку на місце в колоні, що пройшла вулицями Сімферополя від пам'ятника-танка Т-34 до могили Невідомого солдата, подали лише 5 політичних партій і низка громадських організацій, що підтримують і пропагують тверезий і здоровий спосіб життя: «Твереза Україна», «Здорове Покоління» і «Опір».

На фото:

На щастя, людей, що підтримують ідеї тверезого способу життя, багато.

Молоде покоління хоче бути Здоровим поколінням.

«Опір» проти моральної та фізичної деградації суспільства.

«Тверезоукраїнець» Дмитро Ващенко пояснює людям, що патріотизм — це дещо більше, ніж півсклянки горілки, випитої «за Перемогу».

Сергій Козуля

Мітинг у Сімферополі Мітинг у Сімферополі
Мітинг у Сімферополі Мітинг у Сімферополі

Фото Тетяни Козуля

Про аналогічні заходи в інших містах України просимо повідомляти нам за адресою e-mail

Молодь Житомира обирає тверезість!

Молодь Житомира обирає тверезість!

У вівторок 1 травня у парку імені Гагаріна Громадський рух «Тверезий Житомир» провів інформаційно-спортивну акцію під назвою «Молодь обирає тверезість!».

Протягом заходу за допомогою інформаційних стендів, плакатів, листівок та інших засобів активістами руху доносилася наукова інформація про алкоголь. Також було проведено конкурс віджимань. Учасники конкурсу під музику демонстрували свою фізичну підготовку. Кожен учасник був нагороджений соком, морозивом або шоколадкою, а також літературою тверезницького змісту.

Мета акції — показати величезну соціальну цінність тверезості як єдино розумного, природного стану людини і як норми життя людини і суспільства.

Основною задачею цього заходу є навчання молоді вмінню тверезого, здорового відпочинку, а також святкуванню без алкогольного одурманювання.

Пропонуємо Вашому увазі фільм, який знято нами про акцію.

Журналістами каналу ICTV був зроблено репортаж про акцію, в якому, зауважте, не обійшлося без повторення міфа про радіацію. Його показано в передачі «Надзвичайні новини» 2 травня в 19-20 і 3 травня в 8-55.

Рухом «Тверезий Житомир» планується проведення пробіжки 9 травня, присвяченої Дню Перемоги.

Павло Коваль

Молодь Житомира обирає тверезість! Молодь Житомира обирає тверезість!
Молодь Житомира обирає тверезість! Молодь Житомира обирає тверезість!