Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: серпень 2012 року

Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)

Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)

У клубі товариства тверезості і здоров'я «Оптималіст» що діє у м. Луцьку, обласному центрі Волинської області, вже стало традицією проводити наприкінці серпня кавуновий день.

Відома приказка «Не життя, а малина». Малина є ягодою. Кавун — теж ягода, але значно більша і містить у собі велику кількість приємного соку.

От і у серпні цього року тверезники, які позбавилися алкозалежності у клубі «Оптималіст» за методом Г.А. Шичка, смакували велику ягоду, яка, як і життя тверезника, увібрала в себе тепло сонця, створивши внутрішню привабливу красу насолоди.

Першим на засідання клубу прийшов Володя (тверезість з 1990 року). На практиці його тверезого життя свою тверезість сформував не один член клубу. Вони дякують за це Володі. Йому випала честь першому сфотографуватися на фоні ягоди — кавуна.

Ягода-кавун (Волинський Оптималіст) Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)

У визначений час розпочалось засідання. Перший кавун було доручено розрізати Дімі (тверезість з 2009 р.)

Ягода-кавун (Волинський Оптималіст) Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)

Другий кавун ділив Валерій (тверезість з 2004 р.) — секретар-ведучий.

Ягода-кавун (Волинський Оптималіст) Ягода-кавун (Волинський Оптималіст) Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)

Згодом учасники засідання розповідали про свій досвід утвердження тверезості. Члени клубу з цікавістю слухали практику тверезого стилю життя, про яку розповіли Володя, Григорій (тверезість з 2000 р.), Діма, Валерій, Роман (тверезість з 2008 р.).

Ягода-кавун (Волинський Оптималіст) Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)
Ягода-кавун (Волинський Оптималіст) Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)
Ягода-кавун (Волинський Оптималіст) Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)

Про досвід сімейного тверезого життя розповіла Тамара — дружина Саші (тверезість з 1993 р., на фото праворуч).

Ягода-кавун (Волинський Оптималіст) Ягода-кавун (Волинський Оптималіст)

Засідання завершилось. Фото на пам'ять про кавуновий день.

Кавуновий день продовжуватимуть вдома діти оптималістів, отримавши від папи або мами скиби кавуна від оптималістичного зайчика.

Прес-центр клубу «Волинський Оптималіст»

Всеукраїнська акція «Будь незалежним — живи тверезо!»

24 серпня у всіх куточках України відзначався День Незалежності. А чи незалежна насправді наша Батьківщина? Не є таємницею той факт, що близько третини українців палять, а більше 90 відсотків дорослого населення з тією чи іншою періодичністю вживають алкоголь. Виходячи з цього, виникає запитання: хіба може бути незалежною країна, більшість громадян якої не уявляють своє життя без психоактивних речовин? Однозначно ні!

Поки нація деградує і вимирає від алкоголю та інших наркотиків, виробники цієї отрути продовжують рекламувати свої вироби на основі патріотизму і любові до України.

Враховуючи всі вищеперераховані факти, в цілях відродження у нашому суспільстві тверезого способу життя ВГР «Твереза Україна» 24 серпня проводив Всеукраїнську інформаційну акцію «Будь незалежним — живи тверезо!». Акція відбулася в багатьох містах України (Київ, Вінниця, Глухів (Сумська область). Житомир, Запоріжжя, Рівне, Славута (Хмельницька область), Львів, Одеса, Софіївка (Дніпропетровська область), Чернігів та ін.) і мала різноманітні форми.

Київ

Київ

У столиці акція проходила біля центрального входу у Ботанічний сад, що знаходиться за адресою вул. Тімірязєвська, 1 (район метро «Дружби народів»).

Акція розпочалася близько 10:00. На площі біля воріт було встановлено автомобіль з аудіосистемою, через яку транслювалися тверезницькі пісні та записи радіопрограм, а також транспорант з назвою акції і дві дошки для малювання маркерами та наклеювання різнокольорових рук.

Перехожим (а це були, в основному, відвідувачі ботанічного саду) пропонувалися три номери газети «Твереза Україна», а діти мали змогу додати зображення своєї руки до плакату «Ми за тверезість», за що нагороджувалися повітряною кулькою. Роздано близько 500 примірників газети та 100 повітряних кульок.

Усі бажаючі мали можливість поспілкуватися з тверезниками, задати свої запитання, отримати додаткову інформацію, літературу. Діти фотографувалися на фоні створеного з відбитків їхніх рук плаката, а дорослі доброзичливо висловлювалися про правильність тверезницької акції.

Олександр Почекета

Київ Київ
Київ Київ
Київ Київ
Київ Київ
Київ Київ
Київ Київ
Київ Київ

Фото: О.Почекета, С.Самойленко

Глухів (Сумська область)

Яскравим, сонячним, справді святковим днем було 24 серпня в місті Глухів. Зранку на центральних вулицях міста проходили офіційні заходи до Дня незалежності, стояли намети діючих в державі політичних сил. «Твереза Україна» не залишилась осторонь державного свята — проводилось розповсюдження спецвипуску однойменної газети, бесіди з жителями міста. Адже не всі звично приймали газету та йшли далі. Почувши про тверезість, люди зупинялись, з цікавістю розпитували про організацію, відзначали актуальність тверезницького руху в місті, країні. Звичайно, зустрічався і скептицизм, але набагато менше, ніж доброзичливості. Пропаганда тверезості позитивно сприймається глухівчанами.

Богдан Москаленко

Житомир

Акція проходила в міському парку культури та відпочинку ім. Гагаріна (навпроти стадіону «Полісся») з 17-00 до 19-30. Це місце проведення вибране не випадково, так як в рамках святкування Дня Незалежності в цей же час в парку проводився фестиваль сучасної молодіжної творчості «Юна хвиля 2012».

Під час акції кожен бажаючий отримав книги, брошюри, листівки і міг ознайомитись з правдивою науковою інформацією про алкоголь, тютюн. Ці матеріали були розкладені на імпровізованому столику. Також активісти ЖОГО «Тверезий Житомир» створили своєрідний куточок з плакатами і банерами. Дуже багато людей підходили до активістів «Тверезого Житомира» з питаннями на тему алкоголю і висловлювали слова підтримки в нелегкій справі отверезнення суспільства. Були й ті, хто виявляв бажання вступити в лави організації.

Павел Коваль, «Трезвый Житомир»

«Тверезий Житомир» 24 серпня 2012 «Тверезий Житомир» 24 серпня 2012
«Тверезий Житомир» 24 серпня 2012 «Тверезий Житомир» 24 серпня 2012
«Тверезий Житомир» 24 серпня 2012 «Тверезий Житомир» 24 серпня 2012

Фото: Олександр

Рівне

На День Незалежності у Рівному проводилося багато різноманітних і цікавих заходів. Це і концерти, творчі виставки, конкурси для дітей і дорослих, мистецькі фестивалі, тощо.

В межах всеукраїнської акції «Будь незалежним — живи тверезо!» рівненськими православними тверезниками було поширено близько 1500 газет «Твереза Україна», в тому числі 600 примірників — по одній у кожну бібліотеку області, решту — 24 Серпня у Рівному на майдані Незалежності та у місті Здолбунові. Рівняни та гості міста схвально відгукувалися щодо пропагування ідеї тверезого життя, дехто просив ще газетку для сусіда або знайомого. Акція відбулась у доброзичливій і невимушеній атмосфері.

Прес-центр Рівненського ОВ громадського руху «Твереза Україна»

Рівне Рівне

Славута (Хмельниччина)

У місті Славута та в декількох селах Славутського району (Миньківці, Бачманівка, Вачів, Пашуки, Хоровець, Гута) у передсвяткові дні активістами громадської організації «Твереза Славутчина» проводились зустрічі, бесіди з громадянами та з представниками органів самоврядування. При проведенні в Славутському районному будинку культури (22 серпня) і в Славутському міському палаці культури (23 серпня) офіційних і культурних заходів з представниками влади, освіти, культури, мистецтва та з передовиками різних професій також розповсюджувались газети «Твереза Україна» та тверезницькі листівки. Великий інтерес у людей викликала правдива інформація про алкоголь та його негативний вплив на організм людини, а також сам факт існування на Славутчині тверезницького руху. При спілкуванні та розповсюдженні тверезницької інформації співрозмовники розділяли думку тверезників, ділились відомою їм інформацією, пропонували підтримку. Адже у більшості є діти, і славутчани переживають за їх майбутнє.

Анатолій Почекета, голова СМГО «Твереза Славутчина»

Славута (Хмельниччина) Славута (Хмельниччина) Славута (Хмельниччина)

Фото: Олександр Новосилецький

Львів

«Звільнись від алкогольного та тютюнового рабства! Стань незалежним!» — під таким гаслом пройшов 30-кілометровий забіг, присвячений 21-й річниці незалежності України у Львові.

Акцію організувало регіональне відділення всеукраїнського руху «Твереза Україна» спільно з молодіжною ініціативою ЗСУВ (Здоровий спорт українських вулиць).

«Цей забіг — це символ того, що українці готові займатися собою, займатися своїм розвитком і стати справді незалежними, — сказав організатор акції Зіновій Станішевський. — 30 кілометрів — це реальна відстань, яку може пробігти далеко не кожен, та ми хочемо показати, що це можливо, і закликати людей приєднуватися до нас, брати своє життя у свої руки, звільнитися від різних залежностей і стати справді сильними та здоровими».

У забігу взяли участь олімпійський чемпіон олімпіади 2008 року у Пекіні Олександр Петрів та головний лікар лікарсько-фізкультурного диспансеру Степан Середа. Вони обоє ведуть тверезий спосіб життя.

О 15 годині зголосилися бігти 30 чоловік. Перед початком акції біля Оперного театру людей благословив священик УГКЦ Ігор Цар. Потім усі заспівали Гімн України, зробили зарядку й побігли.

Перед колоною їхав автомобіль з музичним супроводом. Для бігунів грав DJ Вусік. На бортах автомобіля висіли банери з гаслами «Звільнись від алкогольного та тютюнового рабства! Стань незалежним!» та «Тверезі батьки — Здорові діти!».

Під час бігу активісти вигукували гасла: «Борці за волю — не вживають алкоголю, борці за Україну — не вживають нікотину», «Тверезі батьки — здорові діти», «Молодь обирає: спорт, здоров'я, націю», «Один за всіх — всі за одного», «Алкоголь — отрута, тютюн — отрута, наркотики — отрута, спорт — здоров'я, книги — мудрість» та інші. Перехожі здебільшого позитивно сприймали процесію, проте були й ті, хто пропонував бігунам напитися.

Пробігшись вулицями Винник, учасники акції побігли до озера. Там вони скупалися у воді та побігли до пам'ятника Тарасові Шевченкові, де й закінчили забіг.

Зіновій Станішевський, «Тверезий Львів»

Львів Львів
Львів Львів
Львів Львів
Львів Львів

Донецьк

24 серпня у Ворошиловському районі міста проходила роздача газети «Твереза Україна». Газету отримали близько 30 чоловік, гарно відгукнулися про її зміст співробітники райвідділу міліції Ворошиловського району.

Координатор ВГР «Твереза Україна» у Донецькій області
Євген Черноус

Софіївка (Дніпропетровська область)

Софіївка — найближчий до Кривого Рогу районний центр. 24 серпня тут відбувся матч за кубок району з футболу.

Тверезий Кривбас — Софіївка Тверезий Кривбас — Софіївка

Скориставшись збігом публіки, ми роздавали газети «Твереза Україна», також нам дали можливість виступити в перерві між таймами.

Розглядається питання про запровадження щомісячних переглядів «Спільної справи» і «Технології споювання» усіма учнями шкіл та ПТУ в Софіївці.

Ігор Мамутов, «Тверезий Кривбас»

Всеукраїнська акція «Будь незалежним — живи тверезо!» в інших містах

Чекаємо інформацію від регіональних координаторів.

Тут може бути Ваша інформація

Стань тверезим! Підкори Говерлу!

Вперше на горі Говерлі заспівали гімн тверезників України

Стань тверезим! Підкори Говерлу!

Краще гір можуть бути тільки гори! Так стверджують ті, хто раз піднімався на гірські вершини.

У великоспасівські дні на вершину Говерли піднялися члени Всеукраїнського громадського руху «Твереза Україна». Вони представляли міста: Галич, Львів, Білу Церкву, Васильків, Шепетівку, Славуту. Це була різновікова група. Наймолодшій учасниці сходження виповнилося 12 років, найстаршій — 60. Але всіх об'єднувало бажання краще вивчити свій рідний край, відчути новизну і романтику, випробувати свої сили, де відкривається друге дихання.

Ідея сходження на Говерлу виникло у мені цього року на березі річки Рось. Тут з 14 по 22 липня відбувався VII Всеукраїнський з'їзд тверезницького руху. Під час проведення вечора побажань було запропоновано провести захід, присвячений 21 річниці Незалежності України: здійснити сходження.

Привітно зустрів тверезників-туристів древній Івано-Франківськ. Зустрів своїми гарними церквами, ошатними будинками, вуличками з бруківки, різноманітними сувенірними магазинчиками, зеленими парками та незвичайними фонтанами.

Звідти до підніжжя гори під'їхали автобусом, який люб'язно проспонсорував народний депутат України Микола Федорович Круць (спасибі йому велике!). Свій невеличкий табір тверезники розкинули поблизу гірської швидкоплинної річки Прут. Холодна дзеркально-чиста вода так і манила до себе. З гірського джерела напилися води. Розклали багаття, зварили кашу. Вдалась смачною.

Біля вечірнього вогнища провели вечір знайомств. До їхнього гурту підходили і такі, що просто приїхали в Карпати на відпочинок, молоді, в основному, люди. Йшла мова про інтелектуальну творчу діяльність тверезницької спільноти в Україні, про науку собріологію (мистецтво здорового тверезого способу життя), про різноманітні конкурси та культурно-просвітницькі заходи, які проводяться Всеукраїнським громадським рухом.

Наступного дня відбулося сходження на вершину. Крім туристів-тверезників на гору піднімалися й інші туристи. Була навіть сім'я з трьохрічною дитиною. Дитя надихало, наснажувало, усім додавало сил.

«Словами важко передати всю гаму почуттів, відчути, — розповідали після повернення славутчани. — Уже на вершині ти по-справжньому усвідомлюєш, яке це велике випробування і якою солодкою і найбільшою перемогою є перемого над собою». Тому на вершині дуже зворушливо і проникливо прозвучали слова 15-річної Тані: «Коли буду виходити заміж, перед весіллям обов'язково прийду сюди зі своїм нареченим».

І було щось надзвичайно величне і хвилююче в тому, як, підкоривши вершину, переодягнулись у вишиванки під синьо-жовтим прапором України (а він супроводжував туристів усю дорогу), співали Гімн України і вперше на Говерлі заспівали Гімн тверезників України. Цим були вражені іноземні туристи і знімали бачене на відео камеру.

А як раділа наймолодша, Настя, яка першою піднялась на вершину! Ну з чим може зрівнятися відчуття, коли ти знаходишся вище хмар! А внизу... Внизу, коли розходяться хмари, видніються смереки, блищать, як дзеркало, малини, чорниці, брусниці. Ох і смачнющі ягоди. Чисті! Гірські!

З піснями спускалися в низ наші туристи. Біля підніжжя вони мали можливість скуштувати гірського духмяного чаю, придбати різноманітні сувеніри, виготовлені руками карпатських умільців. В самому ж таборі з вечерею їх чекала дуже шанована людина — Аркадій Олександрович Ковальський, професор-собріолог зі Львова. Було усім надзвичайно приємно. Ділились враженнями, Львів'яни розпалили ватру, схожу на феєрверк. Задоволення і щастя (в тому також) відчував кожний.

19 серпня, у День Великого Спаса, знову любувалися містом Івано-Франківськ. Були у церкві, відвідали чудовий краєзнавчий музей, сквер Пам'яті, де знаходяться могили відомих людей: композиторів, музикантів, професорів. Вразила всіх капличка з іменами людей, які загинули за незалежність України. За них постійно здійснюються молебні. А ще милував зір яскравий, барвистий світ вишиванок і не тільки у магазинах. Здавалось, що все місто цвіло людьми, одягнутими у вишиванки. А погода після затяжних і холодних дощів була як на замовлення.

Отож за все наші туристи дякували Богу, а ще — організаторам з Тверезого Львова та Тверезого Івано-Франківська за гарно організований і проведений захід. Таке не забувається.

Із славутськими туристами,
членами ВГР «Твереза Україна»
спілкувалась Марія Караван

Стань тверезим! Підкори Говерлу! Стань тверезим! Підкори Говерлу!
Стань тверезим! Підкори Говерлу! Стань тверезим! Підкори Говерлу!
Стань тверезим! Підкори Говерлу! Стань тверезим! Підкори Говерлу!
Стань тверезим! Підкори Говерлу! Стань тверезим! Підкори Говерлу!
Стань тверезим! Підкори Говерлу! Стань тверезим! Підкори Говерлу!

Тверезі трафарети в Києві!

4 серпня ГО «Тверезий Київ» розпочала безстрокову акцію по нанесенню тверезницьких написів за допомогою трафаретів на тротуари в громадських місцях Києва. Акція була зареєстрована в КМДА і відбувалася без провокацій.

Гриценко Ігор,
координатор руху «Твереза Україна» в м.Київ

Тверезі трафарети в Києві! Тверезі трафарети в Києві! Тверезі трафарети в Києві!

Млиноманія — за тверезий спосіб життя!

Акція за тверезий спосіб життя на фестивалі «Млиноманія», яку 4 серпня провів вінницький осередок «Тверезої України» за підтримки козятинського, пройшла успішно. На ярмарку був влаштований агіт-куточок, біля якого роздавались листівки та газети і продавались диски з фільмами про тверезість. А ввечері, після закінчення концерту, біля наметового містечка на великому екрані (проектор та потужні колонки ми привезли з собою) був показаний фільм «Технологія споювання».

На фільм зійшлось подивитись близько 30-40 молодих учасників фестивалю. Інші жителі містечка, що не прийшли на показ, його почули, так як звук було гарно чути у найдальшому кінці (сам перевіряв). Звідкись взялася група сп'янілих незадоволених, які перешкоджали показу фільму шляхом затуляння рукою проектора, але вони були швидко відтиснуті від апарату і, коли почули, що акція узгоджена з адміністрацією фестивалю, пішли геть.

Дуже гарно до фільму віднеслась міліція, яка забезпечувала правопорядок на фестивалі, про що нам повідомив їх представник наступного дня.

Віктор Долецький, «Твереза Вінниця"

Млиноманія — за тверезий спосіб життя!
Млиноманія — за тверезий спосіб життя! Млиноманія — за тверезий спосіб життя!
Млиноманія — за тверезий спосіб життя! Млиноманія — за тверезий спосіб життя!