Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: вересень 2012 року

Тверезий велопробіг у Вінниці

У Вінниці 29 вересня відбувся фестиваль «Вам на здоров'я», присвячений міжнародному Дню медика.

Цей фестиваль проходив у Вінниці вперше, але, як обіцяють організатори, не востаннє. В рамках фестивалю громадською організацією «Твереза Вінниця» був організований велопробіг. Зібралось біля 60-ти велосипедистів, які підтримали ідею тверезого життя.

Розпочав велопробіг привітальним словом керівник «Тверезої Вінниці» Синільник Олексій та срібний призер Олімпійських ігор 2000 року і дворазовий чемпіон світу з велоспорту Чернявський Сергій. Колона у супроводі швидкої допомоги та автомобілю ДАІ прослідувала по центральним вулицям міста. В кінці заїзду були роздані 5 футболок із олімпійською символікою, надані Чернявським Сергієм.

На фестивалі діяв агіткуточок «Тверезої Вінниці», роздавались листівки з інформацією про тверезий спосіб життя.

Віктор Долецкий

Тверезий велопробіг у Вінниці Тверезий велопробіг у Вінниці
Тверезий велопробіг у Вінниці Тверезий велопробіг у Вінниці

Антиалкогольні тренінги в м. Южне

Антиалкогольні тренінги в м. Южне

Протягом вересня у школах м. Южне (Одеська область) проводилися антиалкогольні тренінги для учнів старших класів. Аналогічні заходи було організовано і для умовно засуджених у тренінговій залі центру соціальних служб.

Тренінги проводили Койса С.Ф. — керівник ГО «МЦР» в м. Южне та провідний спеціаліст міського ЦСССДМ м. Южне Яна Володимирівна Смирнова. З умовно засудженими робота велася за сприяння Южненського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, очолюваного старшим лейтенантом внутрішньої служби Шевченко В.С.

У день відмітки умовно засуджених — перший понеділок місяця — я сидів у кримінально-виконавчій інспекції, роздавав газети і мотивував до участі у тренінгу.

Скелет тренінгу:

  1. «Мозковий штурм»: які почуття викликає у вас п'яна людина? Обговорення. Робимо висновок — людина під впливом алкоголю викликає негативні емоції.
  2. Гра «Машина часу». Суть гри: ведучий пропонує двом-трьом учасникам сісти в машину часу (закрити очі) і переміститися спочатку на 5, пізніше на 15 років у майбутнє. Учасники після кожного разу розповідають, де вони в цей момент (школярам років 20-22 і вони, як правило, навчаються, пізніше їм по 40 і у них сім'я, діти, позиція...) Після гри ведучий дякує і питає: «А хто з вас мріє про те, що прокинеться у порожній брудній квартирі з сопляшниками (собутильниками), чи з дружиною або чоловіком-алкоголіком, або просто де-небудь на звалищі, і поспішає збирати пляшки або метал — і йде здавати? Або в смітниках риється.... А на жаль, згідно зі статистикою (якщо нічого не зміниться), з вашого класу до 40 років як мінімум одна людина помре від алкоголю, а троє стануть алкоголіками». Як правило, дітей це змушує замислюватися. Я, звичайно, бажаю їм змінити статистику — адже все у них в руках.
  3. Ділимо клас або учасників на 2 команди і уявляємо, що ми всі — учасники «крутої» вечірки. Одна команда розповідає, що хорошого ми можемо отримати від цього «заходу», а інша — що поганого. Ну і, природно, негативних моментів на порядок більше. Після цього одні повинні довести, що доводи суперників — це міф. Перемагають НАШІ.
  4. Рольова гра «Як відмовитися, якщо запропонували випити» з наступним обговоренням (які доводи були переконливими, а які не дуже).

Все це було розбавлене роликами і демотиваторами про тверезість. Наприклад, демонструвався «орден» Петра I за пияцтво, 8 кг, який треба було носити 7 днів (тренінг для умовно засуджених в ЦСССДМ).

Степан Койса, Громадська Організація «Молодіжний Центр Розвитку»

Антиалкогольні тренінги в м. Южне Антиалкогольні тренінги в м. Южне
Антиалкогольні тренінги в м. Южне Антиалкогольні тренінги в м. Южне
Антиалкогольні тренінги в м. Южне Антиалкогольні тренінги в м. Южне
Антиалкогольні тренінги в м. Южне Антиалкогольні тренінги в м. Южне

Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

23 вересня 2012 року в Севастополі, на площі Нахимова, відбувся мітинг за тверезий спосіб життя:

Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

Мітинг відкрив організатор заходу, лідер «Тверезого Севастополя» Владислав Босов:

Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

Далі слово узяли Олександр Маюров, Володимир Жданов і інші учасники «XXI Міжнародної конференції-семінару з собріології, профілактиці, соціальній педагогіці і алкології»:

Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

Після мітингу твереза колона з плакатами і речівками пройшла вулицями міста:

Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

Володимир Георгійович постійно був в центрі уваги і нікому не відмовив в проханні з ним сфотографуватися:

Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

По ходу колони зустрічним роздавалися листівки. Тим, хто цікавився тим, що відбувається, розповідали про наші тверезі принципи і пропонували приєднатися:

Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

І ще в цей день відбулася презентація прапора організації «Тверезий Крим». Автор малюнка — Артем Москвін з Нової Зеландії:

Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі Мітинг за тверезий спосіб життя у Севастополі

А на останньому фото Роман Піцикевич з Львівської області натякає, що день пройшов не даремно.

Сергій Козуля, «Тверезий Крим»
Фото: Тетяна Козуля

Конференція «Роль громадських об'єднань в боротьбі з наркоманією, алкоголізмом та тютюнопалінням в Криму»

Конференція «Роль громадських об'єднань в боротьбі з наркоманією, алкоголізмом та тютюнопалінням в Криму»

21 вересня 2012 в КРУ «Центр здоров'я» (м. Сімферополь) відбулася конференція «Роль громадських об'єднань в боротьбі з наркоманією, алкоголізмом та тютюнопалінням в Криму». У ній брали участь головний лікар КРУ «Наркологічний диспансер» Строєвський Володимир Антонович, головний позаштатний нарколог Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим Мандибура Андрій Васильович, голова Координаційної ради Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим з питань молодих лікарів Савельєв Олег Володимирович, головний лікар КРУ «Центр здоров'я» Бридко Віктор Володимирович.

Заявка на участь у заході була подана передставітелямі 29 громадських організацій Криму. «Тверезий Крим» представляв Сергій Козуля.

Метою конференції була презентація громадських організацій та пошук шляхів їх взаємодії з міністерством охорони здоров'я. Слід зазначити, що мало хто з присутніх говорив про головну мету — відродження тверезості у суспільстві. Переважна більшість ГО позиціонували себе як фахівців з реабілітації алко- і наркозалежних. Проте, коли Володимир Строєвський запропонував проект співпраці, по якій пролікованих наркологами пацієнтів планується виписувати на реабілітацію під відповідальність конкретних організацій, бажаючих узяти на себе цю відповідальність не знайшлося. Також делегати відмовилися познайомити працівників наркодиспансера з програмами, по яким та сама реабілітація проводиться. Отже конференція не стільки вирішила поставлені питання, скільки створила нові.

Сергій Козуля, «Тверезий Крим»

Конференція «Роль громадських об'єднань в боротьбі з наркоманією, алкоголізмом та тютюнопалінням в Криму» Конференція «Роль громадських об'єднань в боротьбі з наркоманією, алкоголізмом та тютюнопалінням в Криму»

Фото: Маріана Просянік

Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства»

Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства»

18-19 вересня в Києві відбувся міжнародний з'їзд діячів православного тверезницького руху. Це — перший з'їзд Свято-Володимирського братства «Трезвіння» Української Православної Церкви, яке створене з благословення блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України в травні 2012 року.

Ювілейним з'їзд названий тому, що 100 років тому подібне, але набагато більш масштабний захід було організовано в Москві з ініціативи покровителя церковного тверезницького руху тих років — Володимира (Богоявленського). До того часу на території Російської імперії налічувалося вже близько 2000 товариств тверезості, членами яких було понад півмільйона чоловік. Згодом революція перекреслила тверезницьку діяльність церкви, але завдяки проробленій роботі порівняно низький рівень споживання алкоголю (в 4-5 разів нижче, ніж сьогодні) протримався в нашій країні до 60-х років.

Примітно, що сучасний з'їзд відбувся в тому ж місці, де півтора роки тому розповідали педагогам про «відносну безпеку» aлкоголю представники алкогольної мафії: тепер санаторний комплекс «Пуща-Озерна» прийняв більше 50 фахівців та громадських діячів, які живуть тверезо і не отримують подачок від алкогольного капіталу, отже можуть говорити про тверезість і про алкогольну залежність чисту правду.

Робота з'їзду була організована наступним чином: в перший день після відкриття розглядалися питання профілактичного напрямку тверезницької діяльності, а другий день майже повністю був присвячений роботі з залежними і членами їх сімей.

З'їзд відкрився молебнем перед іконою свщмч. Володимира (Богоявленського) у храмі Іонинського монастиря, виголошенням привітання блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України, а також виступом ініціатора проведення цієї зустрічі єпископа Обухівського Іони. Географія учасників з'їзду: Донецька, Волинська, Луганська, Хмельницька, Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Полтавська області, Київ, Львів, Севастополь. Досвідом тверезницької діяльності ділилися гості — священики з Єкатеринбурга, Санкт-Петербурга, Москви та Підмосков'я, Удмуртії і Білорусі.

Першого дня також виступили голова Синодального відділу УПЦ з благодійності та соціального служіння архідиякон Сергій Косовський, викладач Коломенської духовної семінарії, автор кількох книг про традиційні сімейні цінності протоієрей Ілля Шугаєв (доповідь «Основи профілактичної тверезницької роботи в молодіжному середовищі»), голова Іоанно-Предтеченського братства «Трезвіння» Російської Православної Церкви, член Церковно-громадської ради з протидії алкогольній загрозі при Священному Синоді РПЦ, кандидат педагогічних наук протоієрей Ігор Бачення (доповідь «Методи тверезницької роботи в Церкві»), заступник голови Синодального відділу у справах медицини УПЦ протоієрей Геннадій Батенко, керівник напрямку тверезіння Синодального відділу з церковної благодійності та соціального служіння РПЦ Валерій Костянтинович Доронкін (доповідь «Про сучасні методи допомоги стражденним від алкогольної залежності») та інші.

Другий день роботи з'їзду розпочав протоієрей Віталій Бакун — благочинний Ясинуватського округу Донецької єпархії, голова Донбаського православного товариства «Трезвіння» (доповідь «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира Богоявленського»). Далі з яскравою доповіддю про практичну тверезницьку діяльність у Луцьку виступив протоієрей Стефан Ярема, голова Волинського єпархіального братства тверезості, викладач Волинської Духовної Семінарії.

Про свій практичний досвід допомоги залежним розповіли ієромонах Іов, координатор реабілітаційного центру при монастирі Св. Сави Освященного (м. Мелітополь), протоієрей Євгеній Пейков, настоятель Свято-Миколаївського храму м. Донецька, а також диякон Григорій Григор'єв, доктор медичних наук, викладач Санкт-Петербурзької духовної академії, директор Міжнародного інституту резервних можливостей людини. Також з доповіддю про 13 значень слова «вино» у Біблії виступив диякон Іоанн Клименко, кандидат хімічних наук, секретар Іоанно-Предтеченського братства «Трезвіння» РПЦ.

З'їзд завершився прийняттям церковної обітниці тверезості трьома учасниками тверезницького руху, про що вони отримали обітні грамоти з рук єпископа Обухівського Іони. Слід зазначити, що більше десяти учасників з'їзду вже живуть (від одного до 33 років) з такою обітницею.

Усі бажаючі отримали набори тверезницької літератури (всього 14 найменувань), газети «Трезвая жизнь» і «Твереза Україна», журнали «Фамилия», «Отрок» та «Трезвое слово».

В якості одного з пунктів резолюції з'їзду запропоновано ініціювати зустрічі керівників церковних братств тверезості (в усіх регіонах України) з представниками світського тверезницького руху з метою налагодження зв'язків для практичної взаємодії.

О.А. Почекета

Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства» Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства»
Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства» Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства»
Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства» Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства»
Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства» Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства»
Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства» Міжнародний ювілейний з'їзд «Тверезницька спадщина священномученика митрополита Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства»

Фото: прот. Віктор Сергєєв; О.А. Почекета

Додаткова інформація:

orthodox.org.ua

trezvenie.org (програма з'їзду)

trezvenie.org (звіт про перший день з'їзду)

trezvenie.org (звіт про другий день з'їзду)

Марш тверезості у Луцьку

В рамках святкування Дня Тверезості, 16 вересня у Луцьку відбувся МАРШ ТВЕРЕЗОСТІ та аматорський турнір з богатирського багатоборства.

Марш тверезості у Луцьку

Громадська організація «Волинське православне братство тверезості імені святого праведного Іоанна Кронштадтського» та Луцький міський центр соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді за підтримки громадської організації «Асоціації замовників і виробників соціальної реклами в Україні», Професіональної Ліги Стронгменів України та Федерації Стронгменів України провели марш тверезості та відкритий аматорський турнір Волині з богатирського багатоборства під гаслом «Краще тверезе життя, щоб сила і слава була».

Марш тверезості пройшов з 12:30 до 13:00 від головного корпусу ВНУ до драмтеатру ім. Т.Г. Шевченка за участю відомих спортсменів України.

Турнір відбувся з 15:00 до 19:00 у Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки. Мета заходу — підтримка соціальної кампанії «Краще тверезе життя», сприяння профілактиці негативних явищ алкогольної наркотичної залежності у молодіжному середовищі, популяризація тверезого способу життя у суспільстві задля побудови гармонійного духовно багатого суспільства та залучення підлітків до занять спортом.

Головними рефері турніру були прославлені стронгмени — майстер спорту міжнародного класу, найсильніша людина України 2012 року у вазі до 105 кг., рекордсмен України — Володимир Рекша та заслужений майстер спорту, дворазовий чемпіон світу в команді, рекордсмен України — Кирило Чупринін.

Мірялися силами богатирі-аматори в класичних богатирських вправах, які мають місце на професійних стронгменівських турнірах. Це «лог-ліфт» (підняття колоди на максимальну кількість разів за 3 хвилини), кантування покришки, станова або так звана «мертва тяга» («дедліфт»), «дамбл» (підняття гантелі за лімітовану кількість часу — 3 хвилини) та інші. Перші три призових місця нагородженні кубками. Всі учасники турніру нагородженні медалями.

Із святом тверезості учасників заходу привітали білоруський КВНщик Євген Сморигін, а також голова Волинського єпархіального братства тверезості протоієрей Стефан Ярема.

Детальніше про захід:

vip.volyn.ua

orthodoxy.org.ua

Контакти організаторів

  • З організаційних питань:

Братство тверезості ім. св. прав. Іоанна Кронштадтського

Наставник — о. Стефан Ярема

тел.: 050-288-14-55, e-mail: 0506271033@mail.ru

  • По роботі зі спортсменами:

Віце-президент Федерації Стронгменів України Володимир Миколаєвич Рекша

тел. 097-967-69-87, e-mail: vovareksha@rambler.ru

(В попередніх заявках вказувати ПІБ, зріст, вагу, дату і місце народження, спортивні звання, регалії).

  • По роботі зі ЗМІ, партнерами та благодійниками:

ГО «Асоціації замовників і виробників соціальної реклами»

Голова Правління — Ігор Леонідович Бабій

тел. 044-227-39-79; моб.: +38 (050) 330-14-13

e-mail: babiy@socreklama.org

Чернігів. Міжнародний день тверезості

Чернігів

У Чернігові 15 вересня біля кінопалацу «Дружба» чотири години тривала акція Чернігівської обласної організації «Тверезий Чернігів» з нагоди Міжнародного дня тверезості.

Власним прикладом тверезі чернігівці зі своїми дітьми привертали увагу до можливості здорового, тверезого життя. Відбувалися численні конкурси з фізичними вправами. У перервах виступали учасники тверезницького руху. Акцію організовано без жодної сторонньої фінансової підтримки.

«Ми живемо у суспільстві, яким управляє інформація. Головна причина, через яку люди курять і п'ють, — вони живуть міфами й стереотипами, не маючи правдивої інформації про тютюн і алкоголь», — зазначив зокрема Юрій Клейнос, представник організації «Тверезий Київ».

За його словами, організація направила до адміністрації Президента лист із проханням про створення робочої групи щодо можливості перепрофілювання підприємств з виробництва алкоголю на випуск суспільно корисної продукції. «Як не дивно, така робоча група організована. Кому скажу — не розуміють, як таке сталося. А річ у тім, що виробники алкоголю й самі замислюються над виробництвом біопалива. Адже такий процес на 85-90% уніфікований з виготовленням алкоголю, а ринок пального набагато місткіший, ніж алкогольний», — розповів Юрій.

На фото молоді учасниці акції. Ваші п'яні «подвиги» їм не цікаві!

Сергій СТУК

День міста Житомира

День міста Житомира

В День міста активісти ЖОГО «Тверезий Житомир» поширювали інформацію про алкогольно-наркотичний геноцид нашого народу в той час, як інші люди цинічно споювали житомирян.

Цього року святкування Дня міста Житомира було як ніколи масштабним і продовжувалось 4 дні. Почалися заходи в четвер, 6 вересня, і закінчились в неділю, 9 вересня.

Програма святкування Дня міста була поділена на блоки: історичний, культурно-музичний, багатонаціональний, творчий, здоровий, спортивний, кулінарний, квітучий. На території майже всього центра Житомира проводились різні конкурси, фестивалі і концерти. Житомирська обласна громадська організація «Тверезий Житомир» в рамках благодійного оздоровчого проекту «Майстерня здоров'я» (відносився до здорового блоку програми святкування) спільно з Обласним медичним центром здоров'я і спортивної медицини провела ряд інформаційних акцій, метою яких було поширення наукової інформації про алкоголь та інші наркотики, а також про переваги тверезого способу життя.

Окрім ЖОГО «Тверезий Житомир» в проекті брав участь цілий ряд громадських і державних організацій. За 4 дні свята було дуже багато як позитивних моментів, так і негативних. Варто відмітити прекрасно організоване свято морозива, а також роботу громадської організації «АСЕТ», яка, окрім всього іншого, розробила і поширювала буклет з науковою інформацією про алкоголь. Дуже важливо, що дана інформація подавалась з точки зору тверезості, а не міфічного «культурного помірного вживання». Як завжди, вразила абсурдність організаторів, які на фоні акцій, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, організовували такі заходи як «Шашличний фестиваль» та «Поліське весілля», де рікою лились алкогольні вироби. Особливо дивує чергове бажання деяких людей нав'язати думку, нібито 12-14% алкогольний розчин, який чомусь назвали «медовуха» — це і є традиційний слов'янський напій. Насправді будь-якій розумній людині, яка розбереться в історії слов'ян, відразу стане зрозуміло, що медовухою на Русі називали напій, який робили

з теплої джерельної води, меду і трав. І він був безалкогольний. А «Шашличний фестиваль» взагалі-то потрібно було назвати «Пивний фестиваль», бо та величезна кількість пива, яка була поглинута людьми, відсунула на задній план шашлики!

Таким чином, на майданчику біля ЦУМа ЖОГО «Тверезий Житомир» було організоване «містечко тверезості». Там були розміщені банери, плакати, встановлені інформаційні стенди, роздавались листівки і газети з інформацією про алкоголь та інші наркотики, яку так ретельно від людей приховують виробники цих речовин. Також було розповсюджено декілька сотень листівок в парку ім. Гагаріна. Дуже порадувало те, як тепло і з підтримкою сприймали активістів прохожі і відпочиваючі.

Шокує той факт, що в одному районі міста волонтери різних громадських організацій намагаються донести людям інформацію про тверезий здоровий спосіб життя, а в іншому деякі люди «дегустують» на камеру ТБ «якісний» 40% розчин етилового спирту, тобто горілку. Про яке відродження здоров'я нації може йти мова, якщо на таких заходах відкрито пропагують алкоголь?

Павло Коваль

День міста Житомира День міста Житомира
День міста Житомира День міста Житомира

Тверезницька акція у Глухові

Тверезницька акція у Глухові

Першого вересня 2012 року глухівчани відзначали потрійне свято: День міста, День знань та 69-ту річницю визволення від німецько-фашистських загарбників.

З ранку до пізнього вечора на вулицях та площах міста було велелюдно, відбувались офіційні заходи, виставки, змагання, святковий концерт. «Твереза Україна» не залишилась осторонь — проводилось розповсюдження газети, бесіди з людьми, які цікавились тверезницьким рухом.

Богдан Москаленко,
м. Глухів Сумської області