Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: жовтень 2012 року

Зерна, посіяні сьогодні, почнуть давати паростки завтра

Спільними зусиллями трьох громадських організацій: «Тверезий Крим», «Здорове Покоління» і «Опір» сіра стіна магазину «Канцтовари» на вулиці Бела Куна, колись покрита негативними написами, зазнала змін. Тепер жителів району радує барвистий малюнок, що закликає подумати, чого людина гідна, і зробити правильний вибір між алкоголем і тверезою ясністю розуму, лінню і спортом, хворобою і здоров'ям.

Ми не збираємося зупинятися на одній стіні і чекаємо пропозицій від власників будівель, які бажають прикрасити їх професійним малюнком. Також не відмовимося від допомоги — в нашому улюбленому місті є безліч місць, що потребують фарби.

Особлива вдячність художникам: Анастасії Аксеновій та Дмитру Растопіну.

Зерна, посіяні сьогодні, почнуть давати паростки завтра Зерна, посіяні сьогодні, почнуть давати паростки завтра

Керівник проекту Олександр Пудовкін, «Тверезий Крим»

У Бердичеві тверезих б'ють

У Бердичеві тверезих б'ють

Після проведення акції проти підкупу виборців горілкою одним з кандидатів в депутати у Бердичеві, на активістів ЖОГО «Тверезий Житомир» було скоєно напад.

12 жовтня до голови Правління ЖОГО «Тверезий Житомир» Коваля Павла звернулись активісти м. Бердичева з проханням про допомогу. Справа в тому, що в Бердичеві та в інших населених пунктах Бердичівського району один з кандидатів у депутати Верховної Ради, власник одного з горілчаних заводів Петренко Микола та його люди цілеспрямовано роздають людям (переважно молоді) горілку власного виробництва. Мета — схилити виборців до того, щоб вони проголосували за нього. Перевіривши цю інформацію, члени ЖОГО «Тверезий Житомир» вирішили провести в Бердичеві 17 жовтня акцію-пікет.

Після пікету активісти-тверезники занесли у штаб кандидата в депутати пляшку з-під горілки, наповнену водою та заклеєну написом «40% розчин спирту (горілка)».

Після цього біля входу в будівлю, в якій знаходиться штаб, на голову Правління «Тверезого Житомира» був скоєний напад людьми міцної статури. Один з нападників наніс йому удар долонею в обличчя, розбивши губу. Через 10 хвилин цими ж людьми був скоєний повторний напад. Вони наздогнали активістів ЖОГО «Тверезий Житомир», які йшли в напрямку автовокзалу, і почали їм погрожувати. Один з них схопив Павла за куртку і почав активно смикати. В результаті куртку він порвав і після цього зник.

Цей випадок ще раз підтверджує, що виробники алкоголю не зупиняться ні перед чим, аби потрапити до Верховної Ради і лобіювати там інтереси свого бізнесу. Вони готові підкуповувати виборців отрутою власного виробництва, бити людей та погрожувати їм.

У Бердичеві тверезих б'ють У Бердичеві тверезих б'ють

Детальніше про інцидент на сайті ЖОГО «Тверезий Житомир»

PS: Через 2 дні після проведення акції й описаних подій в Бердичеві, 19 жовтня, з'явилась інформація про звільнення Миколи Петренка з посади радника прем'єр-міністра України. Також варто відзначити, що незважаючи на підкуп виборців, він не зміг перемогти на виборах і посів лише 4 місце з 12% голосів.

Відеоуроки тверезості та здоров'я на Славутчині

Протягом двох днів, 15-16 жовтня 2012 року, на запрошення Славутської міськрайонної громадської організації «Твереза Славутчина» на теренах Славутчини працював собріолог Ю.Г. Оробець. Юрій Григорович провів декілька тверезницьких заходів, серед яких відеоуроки, бесіди зі школярами та інтерв'ю). У Славутській ЗОШ І-ІІІ ст. №4 та в Міньковецькому НВК Славутського району проведено відеолекції під назвою «Уроки здоров'я».

Місцевим телеканалом «ТРК-Славута» зроблено відеозапис однієї з зустрічей у Славутській школі №4. Окремо взято інтерв'ю у Юрія Григоровича як у постійного гостя телепередачі під рубрикою «Важлива зустріч для Вас».

Всі заходи пройшли з великою користю для шкільної молоді і викликали інтерес у вихователів та психологів шкіл. Після завершення зустрічі з старшокласниками с. Миньківці діти за підтримки членів Славутської міськрайонної громадської організації «Твереза Славутчина» створили позакласний шкільний клуб «За здоровий спосіб життя» і запросили Ю.Г. Оробця приїжджати до них частіше.

Відеоуроки тверезості та здоров'я у Славуті Відеоуроки тверезості та здоров'я у Славуті
Відеоуроки тверезості та здоров'я у Славуті Відеоуроки тверезості та здоров'я у Славуті
Відеоуроки тверезості та здоров'я у Славуті Відеоуроки тверезості та здоров'я у Славуті
Відеоуроки тверезості та здоров'я у Славуті Відеоуроки тверезості та здоров'я у Славуті

На фото учні Миньківецького НВК під час відеоуроку та члени новоствореного клубу з Юрієм Григоровичем.

А.І. Почекета

У Житомирі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню тверезості

В рамках святкування Всесвітнього дня тверезості (відзначається 3 жовтня) у Житомирі пройшла низка заходів.

Так, 7 жовтня в Обласній дитячій бібліотеці відбулося урочисте вручення членських квитків всім учасникам Житомирської обласної громадської організації «Тверезий Житомир».

Всім, хто пройшов навчання мистецтву тверезого здорового способу життя, яке проводилося організацією «Тверезий Житомир» в Обласному центрі здоров'я і спортивної медицини протягом останніх двох тижнів, було вручено відповідні дипломи.

Також вперше в Житомирі в Обласній дитячій бібліотеці відбулися читання на тему «Федір Углов — видатний хірург сучасності і засновник V тверезницького руху». Голова Правління ЖОГО «Тверезий Житомир» розповів про життя і діяльність Федора Григоровича Углова — людини, яка ніколи не вживала алкоголю і тютюну, і прожила 103 роки.

У Житомирі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню тверезості У Житомирі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню тверезості
У Житомирі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню тверезості У Житомирі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню тверезості
У Житомирі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню тверезості У Житомирі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню тверезості

Павло Васильович Коваль,
Голова правління Житомирської обласної громадської організації
«Тверезий Житомир»

Фото: Людмила Лобачева (Заліщук)