Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: листопад 2012 року

Волинському братству тверезості — три роки!

27 листопада у Палаці Культури м. Луцька відбувся інформаційно-просвітницький захід з нагоди третьої річниці заснування Волинського православного братства тверезості ім. святого праведного Іоанна Кронштадтського. Участь у заході взяли митрополит Волинський і Луцький Ніфонт, голова братства тверезості протоієрей Степан Ярема, ректор та вихованці Волинської духовної семінарії.

Волинському православному братству тверезості 3 роки

Серед присутніх були координатор ВГР «Твереза Україна» у Волинській області Олександр Данилюк, голова Волинського «Оптималіста» Валерій Севрюков, головний лікар Волинської обласної інфекційної лікарні Петро Гайдучик, майстер спорту міжнародного класу з кульової стрільби, дефлімпійський чемпіон Олександр Колодій та інші.

Голова братства, отець Степан Ярема, коротко розповів про діяльність братства. Присутні також мали нагоду переглянути фільм «Обираймо здорове життя», створений Волинською Телерадіокомпанією на замовлення Волинської єпархії УПЦ з ініціативи Волинського православного братства тверезості ім. святого праведного Іоанна Кронштадтського. Досягнуто попередньої домовленості про подальшу співпрацю між братством тверезості, Волинським «Оптималістом» та «Тверезою Україною».

Координатор ВГР «Твереза Україна»
у Волинській області
Олександр Данилюк

Фото: orthodox.lutsk.ua

День тверезості в селі Залуква

17 листопада в селі Залуква Галицького району Івано-Франківської області відбувся День тверезості.

Цього дня викладач мистецтва тверезого способу життя Юрій Григорович Оробець провів з учнями та вчителями сільської школи зустріч, на якій обговорювалися наслідки вживання алкогою та необхідність для нашого народу тверезого життя.

Священик с. Залуква, о. Василь Завірач, надав Юрію Григоровичу слово після богослужіння, завдяки чому проповідь тверезості змогло почути і старше покоління.

У зв'язку з проведеним Днем тверезості неможливо не згадати ще один видатний факт. При в'їзді в село стоїть Хрест, де наші предки присягалися у тверезості. Цей пам'ятний знак тверезості було встановлено ще у 1880 році товариством «Відродження». За радянських часів він був знищений, а в 1989 році відновлений товариством української мови ім. Т.Г.Шевченка.

Залуква. Пам'ятний знак тверезості Залуква. Пам'ятний знак тверезості Залуква. Пам'ятний знак тверезості

На фото: священик Василь Завірач та викладач мистецтва тверезого життя Юрій Оробець біля пам'ятного знака тверезості; табличка на пам'ятнику тверезості; Петро Ткачівський та Юрій Оробець.

Петро Ткачівський

Тверезницькою просвітою по легальних наркотиках

За один тиждень «Тверезий Крим» встиг прийняти участь в двох заходах, направлені на боротьбу з легальними наркотиками: алкоголем і тютюном.

13 листопада в центрі Сімферополя, на перехресті вулиць Пушкіна і Карла Маркса пройшла акція «Світ без наркотиків», ініціатором якої виступив Кримський республіканський центр соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді. Серед учасників були також громадські організації «Тверезий Крим», «Твоя перемога» і «Нове покоління».

Тверезницькою просвітою по легальних наркотиках Тверезницькою просвітою по легальних наркотиках

Стіл з тверезою літературою користувався особливою популярністю у людей старшого віку, які, з висоти свого досвіду, прекрасно розуміють ті пастки, що розставляє на життєвій дорозі людини «зелений змій».

Серед молодого покоління питаннями тверезості цікавилися переважно дівчата. Декілька сотень екземплярів 4-го номера газети «Твереза Україна» розійшлися досить швидко. Як з'ясував Олександр Поляков, що роздавав газету, найцікавішою статтею номера була визнана біографія Углова, що, по відгуках читачів, «одна коштує десятка томів літератури на дану тему».

15 листопада, в усесвітній день відмови від куріння, пройшов ще один захід, організований Міністерством у справах сім'ї, молоді і спорту АРК, Кримським республіканським центром соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді Центром Здоров'я і низкою громадських організацій: «Тверезий Крим», «Крим без тютюнового диму», «Екологія і Світ».

Тверезницькою просвітою по легальних наркотиках Тверезницькою просвітою по легальних наркотиках

Арт-інсталяція «Місто мрії» наочно демонструвала ті місця, де з 16 грудня цього року законом України №4844 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» повністю забороняється куріння. До переліку місць, які звільняються від тютюнового диму, входять: кафе, бари, ресторани, зупинки транспорту, дитячі майданчики, спортивні державні і лікувальні установи, підземні переходи тощо. В ході короткої прес-конференції голова громадської організації «Тверезий Крим» Сергій Козуля нагадав, що тютюн є ні чим іншим, як легальним наркотиком, і що куріння — не особиста справа кожного, а суспільна проблема. Той, хто палить, схожий на терориста-смертника — усвідомлено вбиває себе і тих, хто його оточує.

Преса про акцію:

www.blacksea.tv

www.an.crimea.ua

Сергій Козуля

Фото: Юлія Агібалова

Тверезе весілля у Львові

Тверезе весілля у Львові

Справжнє українське тверезе, або безалкогольне, весілля відбулося 10 листопада у місті Львові. Його основними героями стали ЗІНОВІЙ та ЮЛІЯ СТАНІШЕВСЬКІ.

Це не просто забаганка молодят — таке рішення вони прийняли свідомо. І це вже не просто епізод з особистого життя, а справжнісінький соціальний проект. Адже вони на практиці показали, що будь-яке свято, а особливо — таке як весілля, може обійтися без алкогольної отрути. Своїм прикладом вони надихають молодих людей жити вільним від алкоголю життям, починаючи свій подружній шлях з такого незвичного за характером першого сумісного свята.

Весілля пройшло в добрих українських традиціях: з викупом нареченої, благословенням батьків, вінчанням у церкві, українськими піснями, танцями, дотепними жартами на весіллі.

Унікальність цього свята полягає ще й у тому, що всі гості на весіллі були в українських вишиванках. По вишиванкам можна було пізнавати гостей: хто — з Покуття чи Гуцульщини, хто — з Галичини чи Волині, а хто — з Буковини чи Полісся. Молодят приїхали привітати гості з багатьох куточків України. Були й однодумці — шановані люди з громадської організації «Твереза Україна», і козаки з Хмельниччини. Свято проходило в ресторані з давньоукраїнським дизайном, і це створювало особливий настрій і затишок. Кухня також була національною — напрочуд смачною і різнобарвною.

Запрошення на Тверезе весілля у Львові

Під час вінчання у церкві Премудрості Божої священик Ігор Цар відмітив, що давно мріяв про подібні весілля в Україні і безмежно радий, що така подія сталася. Має надію, що це не перше і не останнє таке вінчання.

Батько Зіновія, Мстислав Богданович, зазначив, що зазвичай до справжнього діла ведуть батьки своїх дітей, а тут сталося навпаки — син Зіновій привів на шлях тверезості батьків. І вони залюбки в усьому підтримали свого сина.

Такі весільні свята повинні бути в Україні. Адже відомо, що Україна — одна з «найбільш питущих» країн світу. Чи не в цьому одна з причин економічної кризи?

Молодь Західної України — за здорову, свідомо мислячу націю. І це всі побачили на ділі.


І я там був,
мед, воду пив;
по вусах бігло,
і в рота попало.

Юрій Оробець, м. Черкаси, 10.11.2012 р.

 

Найкраще весілля тверезої України

Все розпочалося 6 років тому, коли Зеник познайомився з Юлею. Він довго не міг наважитися запропонувати їй одружитися, адже шукав ідеальне місце та час для освідчення. Все сталося після довгих підготувань, продумування кожного кроку та деталі. Освідчення, яке хлопець організував у середньовічному стилі, відбулося на вершині дзвіниці однієї із церков Львова.

 

 

Дату весілля, 10 листопада 2012 року, обрали символічно. Вона поєднала в собі три події: одруження, день народження та іменини нареченого. Молоді люди одразу вирішили святкувати цей день без спиртного.

Хочу поділитися своїми враженнями про найкраще весілля, яке я проводила у своєму житті. Воно відбулося у стародавньому місті Львові. Шлюб брали Зіновій та Юлія Станішевські. Зіновій — один з координаторів руху «Твереза Україна» у Львівській області. Юлія — член руху «Твереза Україна».

Тверезе весілля у Львові

Все було продумано до найменшої дрібниці. До вінчання в церкву у Шевченківський гай молодята їхали на автомобілях марки «Запорожець». Машини були прикрашені українською символікою та вишитими рушниками. На капоті кожної машини стояли парою ляльки-мотанки в українському одязі.

На автобусах з написом «Тверезі гості» їхали всі запрошені.

Вінчання відбувалося в старовинній церкві Премудрості Божої, його проводив отець Ігор — духовний наставник молодого, який все життя веде і пропагує тверезий спосіб життя. Святкували весілля у ресторані «Чумацький шлях». В залі ресторану грали українські музики, приміщення було прикрашене вишитими рушниками, старовинними світлинами та предметами побуту наших предків. Всім цим нагадувалося українське життя дідів та прадідів.

У запрошеннях на весілля Зіновій та Юлія попередили, що на святі не буде ніяких алкогольних виробів. Було і прохання до гостей прийти у вишиванках. Молодята теж були одягнуті у національний український стрій.

Я, як господиня весілля, хвилювалася щодо можливих непередбачуваних ситуацій, адже сама ідея тверезого весілля для більшості гостей була дивом. На щастя, нічого подібного не було. Гості, більшість з яких — молодь, всі були дуже веселі, радісні, запальні. Усі разом співали українські пісні, в яких ніяким чином не згадувалась п'яна тематика.

Дуже було весело на весіллі! Всіх переповнювали природні емоції, які «лилися через край». Щиро підтримавши наречених своїми тверезими, здоровими піснями, танцями, жартами, козацькими іграми, молодь переконала людей старшого покоління у перевагах саме тверезого весілля.

Тверезий весільний стіл ледве тримався від українських страв та безалкогольних напоїв. Страви подавали традиційні: український борщ, голубці та ковбаси, медовий узвар, домашній яблучний сік та джерельну воду. А яке ж весілля без вареників? Дві привітні солохи щиро пригощали всіх варениками, які приготувала хрещена мати нареченого. Перш ніж отримати та з'їсти вареника, гостям необхідно було пробігти наввипередки в мішку, поцілувати солоху. І тут, як і в інших конкурсах на весіллі, мені не доводилося пояснювати учасникам, що робити. Все проходило само собою весело, гарно і цікаво.

Тверезе весілля у Львові

Гарним творчим подарунком для наречених та гостей був танець з шаблями — виступ колективу Міжнародної асоціації бойового гопака з м. Нетішина, пращури якого споконвічно вели тверезий, здоровий спосіб життя. Такий виступ захоплював подихи гостей, породжував зацікавленість і задоволення.

Великим здивуванням і найбільшим відкриттям для гостей був показ на весіллі боїв-змагань середньовічних рицарських часів. На мій заклик гості закрили очі і слухали історію кохання рицаря до нареченої середньовічної доби. Захопившись хвилюючою розповіддю, відкривши очі, всі гості побачили перед собою воїнів-рицарів які по справжньому билися мечами між собою. Бій рицарів був не аби яким, а за серце та кохання чарівної принцеси, яка спостерігала за змаганнями. Поєдинок був настільки правдивий, що гості втратили відчуття часу. Всі відчули завзятість, силу кохання воїнів і переживання принцеси.

Насамкінець хочу сказати, що мені часто доводиться проводити весілля та інші масові заходи. Але від цього весілля я отримала неабияке, справжнє задоволення. Я пишаюся тим, що у нас є така твереза молодь, яка відроджує справжні, українські традиції. Львівська молодь мене приємно порадувала своєю щирістю, веселістю, гарним українським співом та українською мовою.

Дуже сподіваюсь, що львівське тверезе весілля Зіновія та Юлії Станішевських спонукатиме всіх українців відновлювати народні традиції нашого народу, які споконвічно були тверезими.

Господиня тверезого весілля, член громадської організації «Твереза Славутчина» Людмила Степанівна Ніколюк

 

Відгуки гостей:

Як добре, що створення сім'ї у Юлії та Зиновія було без грама алкоголю! Очі у молодят та гостей тверезі і світяться від щастя.

Всі у вишиванках, народні пісні, традиції, гуляння та конкурси... немов потрапив до епохи Шевченка.

Хай життя у молодят буде як медовий місяць, і без «гіркого» присмаку.

Хочу ще на таке тверезе, національне весілля, де буду кричати не «Гірко», а «СОЛОДКО!»

Тарас Мельничук

 

Весілля — найщасливіший день у житті молодого подружжя. Важливо, щоби в цей день душі молодят були чистим, як вранішня роса, а розум тверезий, як природа. Тільки так на людей сходить Господня благодать. Тверезо кохати, любити, тверезо радіти, цінувати кожну мить у житті — великий Божий дар кожній людині.

Світлий день молодого подружжя Зиновія та Юлії Станішевських став пам'ятним прикладом духовної чистоти та тверезості. Від самого початку й до кінця на весіллі молодих витав дух добра та щастя. Не було навіть згадки про отрути! Радісні посмішки, щирий сміх, забава й танці аж до ранку... Таким було справжнє українське — тверезе весілля!

Зичимо молодятам многая та благая літа!

Ярослав Стасів

 

Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові
Тверезе весілля у Львові