Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: грудень 2012 року

Оголошується збір підписів громадян України за винесення продажу алкоголю і тютюну у спеціалізовані магазини за межі населених пунктів

Звернення до громадян України
голови громадської організації «Тверезий Чернігів»

Шановні співвітчизники!

  • Захистимо нашу молодь, яку масово залучають до вживання алкоголю! За даними медиків, якщо у дорослої людини перехід від вживання алкоголю до пияцтва і алкоголізму триває 5-10 років, то у дитини це відбувається в 3-4 рази швидше. Але набагато частіше, ніж з дитячим алкоголізмом, ми зустрічаємося з побутовим дитячим пияцтвом, особливо у вечірній час, коли більша частина лавок зайнята нетверезими підлітковими компаніями.
  • Мотиви вживання алкоголю хибні. Серед них підлітки 12-16 років називають: «самоствердження» (насправді — копіювання побаченого на екрані) — 56,9%, «за компанію» (тиск з боку однолітків) — 31,1%, «зняття» психічного напруження (докорів сумління) — 12%.
  • Алкобізнесу вигідно споювати молодь! В стратегіях алкогольних компаній завжди існує пункт про залучення споживачів до своєї марки алкоголю з максимально раннього віку, що видно, наприклад, у рекламі пива. Уся реклама пива спрямована, в першу чергу, на молодих людей і на школярів. Це безсумнівний факт, щоб там не казали її творці. Саме тому за роки «алкогольної свободи» ми отримали таку сумну статистику.
  • Не допустимо, аби заради чийогось прибутку знищувалося населення країни! Понад 40 000 громадян гине щорічно лише через прямі наслідки вживання алкоголю. Це нещасні випадки, отруєння, серцево-судинні та інші пов'язані з алкоголем захворювання.
  • Відновимо здоров'я та інтелект нації! Поки що ці показники катастрофічно знижуються, оскільки до систематичного вживання алкоголю залучено 40% підлітків віком від 14 до 18 років. Понад 30% школярів мають затримку психічного розвитку (ЗПР).
  • Врятуємо країну від виродження! Сьогодні рівень вживання алкоголю в Україні є одним з найвищих у світі і становить близько 20 літрів чистого спирту на душу населення за рік (офіційна статистика повідомляє про 12-13 літрів). Більш того, наше законодавство не визнає алкогольним виробом пиво, тим самим позбавляючи населення країни захисту від алкоголізації.

Спокусити людину алкоголем — найпростіший спосіб відняти у неї можливість замислитися над своїм розвитком, не кажучи вже про досягнення ним нових, неперевершених результатів. Це найпростіший спосіб запустити механізм деградації не лише окремої особистості, але й суспільства в цілому.

Настав час діяти.

У рамках боротьби за народну тверезість і здоров'я нашого народу, з метою обмеження доступу до алкогольних і тютюнових виробів необхідно розпочати поступове, але наполегливе витіснення торгівлі алкогольно-тютюновими отрутами за межі населених пунктів нашої країни. Для цього необхідно зібрати підписи якомога більшої кількості громадян з вимогою розпочати звільнення нашого народу від алкогольно-тютюнової окупації.

Звертаємося до усіх свідомих громадян: поставте підпис на підтримку тверезого і світлого майбутнього!

Обмеження на торгівлю — не панацея від алкогольно-тютюнової чуми, але це — перший крок до перемоги над нею.

З повагою, голова ЧОГО «Тверезий Чернігів» Геннадій Сірий.

Листи з підписами відправляйте за адресою:

Чернігівська обласна організація «Тверезий Чернігів»
вул. Василькова, 29, c. Старий Білоус, Чернігівський р-н
Чернігівська обл.
15504.
Телефони для довідок: (093) 209-97-66; (063) 56-42-585.

Інформація про зібрані підписи

Файли для друку

Скачати у файлі *.DOC — ПІДПИСНИЙ ЛИСТ (українською)

Скачать в файле *.DOC — ПОДПИСНОЙ ЛИСТ (на русском)

Скачати у файлі *.DOC — обращение (на русском)

Скачати у файлі *.DOC — звернення (українською)

Скачати у файлі *.DOC — рекомендации по сбору подписей

Розпочинати збір підписів на підтримку обмеження продажу алкогольних і тютюнових виробів радимо з Вашого найближчого оточення: родина, друзі, знайомі, сусіди, колеги по роботі та навчанню. Водночас, бажано не обмежуватись лише колом Ваших знайомих, адже чим більше людей буде проінформовано про ідеї тверезості, тим більшим буде ефект від усієї тверезницької кампанії.

Визначено переможців конкурсу малюнків і фотографій «Тверезість — це здорово!»

1 вересня 2012 року Всеукраїнський громадський рух «Твереза Україна» оголосив Конкурс малюнків і фотографій «Тверезість — це здорово!». Кращі з надісланих робіт планувалося розмістити на кишенькових та настінних календарях «Твереза Україна» на 2013 рік.

Вимоги до робіт були наступні:

  1. Зображення повинне формувати позитивне ставлення до тверезості, викликати у дітей та молоді бажання жити тверезо.
  2. Робота не повинна зображати алкоголь, тютюн чи інші наркотики, а також викликати негативні емоції, ворожість.

Прийом робіт закінчився 10 грудня. 15 грудня усі роботи, що були отримані Оргкомітетом конкурсу і виконані відповідно до вказаних вимог, були розглянуті журі, котре і визначило переможців.

Результати конкурсу

Перше призове місце присуджено фотографії Марти Дмитришин (м. Львів) «Тверезе весілля — це добра традиція». На фотографії зображені Зіновій та Юлія Станішевські, які відсвяткували своє тверезе весілля 10 листопада 2012 року. Автор фото, Марта Дмитришин отримає від Всеукраїнського громадського руху «Твереза Україна» сімейний туристичний намет та 100 кишенькових календариків зі своєю роботою.

Друге призове місце присуджено малюнку Оксани Дим'янчук (с. Бачманівка, Миньковецький НВК, Хмельницька область), на якому зображено казкових героїв, що грають у спортивні ігри. Оксана також отримає приз від Всеукраїнського громадського руху «Твереза Україна» та 50 кишенькових календариків зі своєю роботою.

Третє місце отримала робота Ігоря Мамутова «Тверезий шахтар — живий шахтар».

Для вручення нагород та знайомства з тверезою спільнотою України переможці запрошуються на VIII Всеукраїнський з'їзд тверезницького руху (усі оргвнески і харчування забезпечуються за рахунок «Тверезої України»).

Перше місце Друге місце Третє місце

16 грудня набрав чинності новий антитютюновий закон

16 грудня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів».

Принципово новою є повна заборона куріння (включаючи електронні сигарети і кальян) у закладах громадського харчування.

За порушення заклад сплачує штраф від 1 до 10 тис. грн. Приймає скарги і накладає штрафи Інспекція з питань захисту прав споживачів.

Розширено перелік місць, де забороняється курити: до них додаються {\fonti території} медичних, навчальних та спортивних закладів, а також стаціонарно обладнані зупинки транспорту.

Курців штрафуватимуть, як і раніше, представники міліції (від 51 до 340 грн.), але якщо рішення про заборону куріння прийнято органами місцевої влади, то протокол про факт порушення мають право скласти й інші посадові особи, а також представники громадських формувань, створених міською (сільською) радою.

Популярно про новий закон:

Скачати у файлі *.PDF

(ГО «Центр регіонального представництва «Життя»»)

Конкурс тверезого плакату у Сімферополі

Конкурс тверезого плакату у Сімферополі

5 грудня серед студентів Кримського Державного Медичного Університету імені С.І. Георгієвського пройшов конкурс плаката «Здорова Реклама», присвяченого пропаганді здорового способу життя, а також антирекламі тютюнових і алкогольних виробів.

Журі, на чолі з проректором по виховній роботі Євгенієм Сергійовичем Крутіковим, присудило перше місце Юлії Юсуповій та Каріні Бєлоконь за роботу «Зумій сказати НІ». На думку авторів, основна проблема сучасної молоді — в браку сили волі вчасно сказати «ні» тим людям, що пропонують алкоголь і тютюн «за компанію».

Другі місця отримали Ганна Госніц («Пілюля невідомого походження»), Есан Османова і Ксенія Карєтнікова («Вплив алкоголю»). Треті місця дісталися Реяні Ніколаєвій, Наталії Гайдаш («Здоров'я і шкідливість тютюнокуріння») і Катерині Остапенко («Живи»). Переможці отримали призи від громадської організації «Тверезий Крим».

У виставці робіт також взяв участь сімферопольський художник Віктор Февральов. Своїми похмурими роботами він постарався показати той безрадісний світ, в якому замикає себе наркоман. На думку Віктора, люди повинні розфарбовувати життя яскравими фарбами не лише для себе, але і для інших, а найстрашніший злочин — померти, залишивши після себе лише сміття.

Після закінчення конкурсу всі роботи були розміщені на кафедрах і в гуртожитках КГМУ.

Айше Ганієва,
голова студентської ради КГМУ

Конкурс тверезого плакату у Сімферополі Конкурс тверезого плакату у Сімферополі
Конкурс тверезого плакату у Сімферополі Конкурс тверезого плакату у Сімферополі

фото, відео: Тетяна Козуля