Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: 19 січня 2013 року. Йорданські купання на річці Лімниця

19 січня 2013 року Товариство тверезості с. Залуква стало співорганізатором Йорданських купань.

Напередодні Йордану, в той час коли люди на цвинтарі світили свічки, під'їзд до берега річки Лімниця розчищав і підсипав шлаком трактор із ЖКП м Галича, у річковій долині лунав звук мотора бензопили. Це активісти готували ополонку у вигляді великого хреста. Вирізаний хрест встановили на постамент. Поруч вирубали ополонку трохи меншу і мілкішу (запасний варіант), почистили від снігу і шматочків льоду. Всі ентузіасти поїхали по своїх домівках на Святу вечерю.

19 січня, на свято Водохреща, після Святкової Літургії у храмі Св. Петра і Павла у с. Залуква, люди збиралися на річку Лімниця, на березі якої МНСники звели намет, для переодягання і виставили пост для забезпечення безпечного купання. До приїзду священика в казанку уже варився чай, активісти-організатори розчищали ополонки, які за ніч загатило снігом.

Після освячення води у річці Лімниця та промови про цілющі властивості Йорданської води отець Володимир Медвідь наголосив: «По вірі Вам дасться!». Почалося масове купання галичан. Багато людей приїхало подивитися на це дійство і багато сміливих творило його. В ополонку, глибина якої біля двох метрів, по драбинах опускалися люди різного віку, серед яких і чоловіки, і жінки. Сільський голова с. Залуква Михайло Залецький був одним із перших. Він використав свій багаторічний досвід купання, показав особистий приклад купання в крижаній воді. Багато сміливців скупалося у засніженій ополонці вперше.

Купання продовжувалося впродовж цілого дня. Сюди з'їжджалися галичани із навколишніх сіл. Одні від'їжджали, інші приїжджали. Одні одним переказували про відчуття купелі у Йорданській воді.

Організували Йорданські купання активісти із ВО «Свобода», ГО «Пласт» і Товариство тверезості с Залуква.

Петро Ткачівський

Йорданські  купання в річці Лімниця Йорданські  купання в річці Лімниця