Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: лютий 2013 року. В Одесі випущено нову брошуру про алкоголь

В Одесі випущено брошуру про алкоголь

Громадською організацією «Твереза Одеса» ще в грудні 2012 року випущено брошуру «Маловідомі факти про широко відомі «напої». Як правильно підготуватися до свята», у якій використано авторські підходи до роз'яснення наслідків вживання алкоголю для людини та суспільства.

Укладачі повідомляють, що спеціально зробили назву нейтральною стосовно алкоголю, щоб привернути увагу читачів, які вживають його:

«Дуже важливо, щоб після швидкого погляду на обкладинку у них не спрацював автоматизм типу «тверезість мене не стосується, адже я не алкоголік» і наша брошура не вирушила у смітник. Мало того, багатьом інтуїтивно зрозуміло, що під широко відомими напоями мається на увазі саме алкоголь. Тому після прочитання другої частини назви: «Як правильно підготуватися до свята» у багатьох виникає відчуття, що тут їм розкажуть, що і як правильно пити, можливо навіть рецепти яких-небудь коктейлів запропонують...

Також ми цілеспрямовано включили до назви деяку інтригу. Адже цікаво людині, яка п'є, дізнатися про алкоголь які-небудь маловідомі факти, щоб потім блиснути ерудицією в компанії».

Такі факти в брошурі, звичайно, є, але вони спрямовані на зміну існуючої позитивної думки про алкоголь, покликані спонукати людину з нової точки зору подивитися на звичну застільну рідину.

«У передмові в нас жодного слова немає про тверезість або алкоголь, а на першому ж розвороті тексту — дуже цікава картинка, з якої випливає, що всього 100 років тому героїн медицина вважала засобом від кашлю. Все це спрямоване на те, щоб не активувати автоматизми несприйняття тверезості і зацікавити питущу людину цікавмми фактами. І тільки підготувавши її, розкрити перед нею правду про алкоголь.

Брошура розрахована на широкий віковий діапазон читачів, тому на обкладинці ми використовували абстрактні зображення людей без віку і статі. Адже зображення, наприклад, дітей апелюють до батьківських почуттів, але підлітків та юнаків, зомбованих західною субкультурою, вони швидше відштовхнуть, ніж зацікавлять».

У лютому 2013 року до брошури було внесено деякі доповнення, виправлено помічені помилки.

Скачати книгу можна на сайті www.literatura.tvereza.info