Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: 24 серпня 2013 року. Акція «Будь незалежним — живи тверезо!»

У Києві на День Незалежності активісти ВГР «Твереза Україна» провели інформаційно-розважальну акцію «Будь незалежним — живи тверезо!»

Біля центрального входу до Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка було встановлено агітпост, основними складовими якого були великі аркуші ватману, на яких учасники акції залишали свої підписи на підтримку тверезості.

Найбільш захопливою ця процедура була для дітей — вони прикладали свої долоні до кольорового паперу, обводили їх контури, а потім приклеювали вирізані відбитки зі своїм ім'ям на стенд. Акцію підтримували не тільки діти, але й дорослі.

Загалом наприкінці акції на стендах залишилося понад 20 відбитків рук, не враховуючи словесні підписи. Ще більше учасників отримали газету «Твереза Україна».

Усі бажаючі могли ознайомитися з брошурами, представленими на стенді, а також отримати відповіді тверезників на свої запитання.

Акцією зацікавилися люди різних професій — вчителі, письменниця, і навіть музиканти військового оркестру, що працював цього дня біля фонтану. Приємно було зустріти молодих людей, які схвалювали акцію і повідомляли, що й самі живуть тверезо.

Були й кумедні ситуації, коли дехто не хотів брати газети, відповідаючи: «Ми не п'ємо» (мабуть, думали, що газета про лікування алкоголізму). Коли ж ми відповідали, що газета «Твереза Україна» насправді створена для тверезих людей, ставлення відразу змінювалося.

Не обійшлося цього разу і без спілкування з іноземцями. Ще на початку акції підійшов чи то італієць, чи іспанець з групи паломників, попросив газету («пошта») і відповів «грація». Мовний бар'єр не дозволив зав'язати змістовну розмову.

А коли вже був розгорнутий агітпост, тверезницькою інформацією і метою тверезницького руху поцікавився англомовний мандрівник. Про себе він розповів, що подорожує багатьма країнами велосипедом, і йому знайомі такі зображення долонь — вони в багатьох країнах символізують дружбу і мир.

Велика подяка за підготовку та участь в акції сім'ї Грініченко, яка була присутня цілий день у повному складі, а також всім учасникам, що підтримали тверезість.

Така акція на День Незалежності проводиться вже не перший рік, і хоча через похмуру погоду учасників акції було менше, ніж минулого року, захід можна вважати вдалим.

О.А. Почекета

Акція Будь незалежним - живи тверезо! Акція Будь незалежним - живи тверезо!
Акція Будь незалежним - живи тверезо! Акція Будь незалежним - живи тверезо!