Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Новини: 8 червня 2014 року. Тверезе життя на велопрогулянках

Тверезе життя на велопрогулянках

«Твереза Вінниця» є організатором великої кількості оздоровчих заходів, що сприяють тверезому способу життя. Серед них стали популярними масові здорові збіги, заняття цигун з посохом, велотури та інші.

Розкажемо про один із них, який швидко поширюється на Вінниччині, захоплюючи значну кількість не тільки молоді, але й людей середнього та старшого віку.

«Вінниця. Подорожі велосипедом» — так називається проект, організаторами якого є представники «Тверезої Вінниці» Долецький Віктор, Гуцало Олександр, Покорський Артур та Нечипорюк Володимир. Майже кожні вихідні, коли деяка частка людей залишається вдома у телевізора, або ж виїжджає на природу з алкоголем та тютюном, тверезі вінничани вирушають у подорож по рідному краю на велосипедах. Подорожі у «Казку», «Острів Скарбів», «Лазурне озеро», «Демидівський водоспад», «Сабарів», «Могилівку» є дійсно захоплюючими.

Ось так ми їздили 8 червня в Могилівку на «Бірюзове озеро»: о 9 годині ранку зібралися біля садиби Миколи Пирогова на Вишенці у кількості 15 чоловік. Довжина треку, котрий потрібно було проїхати велосипедом, складала 76 км, але це не злякало наших дівчат — Ларису Будзинську, Галину Сонячну, Марину Сідонюк. Маючи крепке здоров'я дякуючи тверезому та здоровому способу життя, вони не тільки легко подолали весь маршрут, але й були епіцентром пропаганди тверезості.

Колона велосипедистів сфотографувалася на пам'ять біля музею Пирогова і вирушила у подорож із двома прапорами: національним та «Твереза Вінниця». Рухаючись вздовж шосе, ми отримували на протязі усієї дороги підтримку водіїв авто, часто чули від них і їх пасажирів гасла: «Слава Україні!» Ми відчували єдність українців, і дух патріотизму в наших серцях піднімався. По дорозі ми зупинялись біля криниць та магазинів, поки не добрались до місця призначення. Могилівські краєвиди та чиста бірюзова вода озера зустріли нас з відкритими обіймами. І ми пірнули у прозорі води з великою радістю. Вода була настільки прозора, що ми, стоячи по шию в воді, наче у повітрі, бачили власні ступні, що гармонійно вписувалися в ландшафт дна, що був дуже схожий на коралові рифи, серед яких плавали косяки риб! Краса! Таку чисту природну воду я бачив вперше у житті! Та де? На Україні!

А ось така історія трапилась у озері з секретарем «Тверезої Вінниці» Віктором Долецьким. Ми купалися у воді неподалік берега. Коли ось до Віктора звернувся незнайомий молодий чоловік з питанням: «Можете подати із води банку пива?" Віктор відповів: «Не можу!» Незнайомець, спантеличений незвичайною для нього відповіддю нашого тверезого колеги, повторив своє прохання і знову ж отримав відмову. Віктор пояснив хлопцеві: «Ось там стоїть прапор. Читай, що на ньому написано». На прапорі була назва: «Твереза Вінниця».

Я та наші хлопці не змогли стримати сміху від незвичної ситуації. Ми всі зраділи витривалості Віктора, який у нестандартній атмосфері був перевірений на відданість справі пропаганди тверезого способу життя та склав цей іспит на «відмінно».

А далі був пікнік. Поляна була покрита ковдрою, на якій були, здебільшого, вегетаріанські страви.

В цей день одному з ініціаторів велотуру у Могилівку, Олегу Швидюку, виповнилося 27 років. Ми побажали нашому другу щастя та успіхів у житті, піднімаючи за його здоров'я стакани, наповнені мінеральною водою. І радості нашій не було меж.

Тож зовсім не обов'язково пити алкогольні «напої», курити тютюн, приймати наркотики, щоб насолоджуватись життям! Достатньо мати тверезих, позитивних друзів, з якими відпочинок на природі надає радості та здоров'я на довгі роки.

Олександр Гуцало

Тверезе життя на велопрогулянках Тверезе життя на велопрогулянках