Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Матеріали для профілактичної роботи

Тверезницька профілактична робота направлена на виховання у молодого покоління стійкого імунітету проти пропаганди вживання алкоголю і тютюну (під пропагандою вживання розуміємо рекламу цих шкідливих речовин, згубний приклад дорослих та однолітків, а також залучення дітей до вживання цієї отрути).

Посібник «Тверезий спосіб життя»

У травні 2013 року випущено посібник «Тверезий спосіб життя» для класних керівників та вчителів предмета «Основи здоров'я», що викладають у 8-9 класах (Козуля С.В., Грінченко Н.О., Почекета О.А., Козуля Т.А., Ващенко Д.В.).

Посібник містить докладні план-конспекти циклу з 14 уроків. Мова російська. 72 сторінки.

Уроки тверезості

Найкращий спосіб профілактики алкогольних, тютюнових та наркотичних проблем — це тверезницьке виховання у школі. Це не тільки (і не стільки) набір фактів про шкідливість алкоголю для організму, для суспільства тощо (хоча й цих фактів переважна більшість населення сьогодні не знає). Тверезницьке виховання передбачає, перш за все, особистий приклад повноцінного тверезого життя в особі учителя, підтверджений і доповнений численими позитивними прикладами з художньої та історичної тверезницької літератури. Це також можливість у потрібний момент отримати від авторитетної людини індивідуальну пораду, як краще поводитися у нетверезницькому (налаштованому на нетверезе проведення часу) та нетверезому (такому, що вже втратило тверезість) середовищі.

Уроки тверезості можуть проводитися в межах нормативного курсу «основи здоров'я» або в рамках години класного керівника.

Розпочинаємо публікацію планів-конспектів уроків тверезості з уроку «Що таке тверезість» для старших класів.

Надсилайте на адресу e-mail свої власні розробки уроків тверезості — і вони також будуть опубліковані на нашому сайті!

Мультимедійна програма «Вороги сучасного українця»

Мультимедійні презентації

Громадська організація «Тверезий Кривбас» створила «уніфіковану» профілактичну мультимедіа-програму для лектора, за допомогою якої кожен активіст-тверезник, навіть з відносно слабкими ораторськими здібностями, зможе підготуватись і провести роботу на високому рівні.

Презентації призначені для учнів старших класів та студентів. Для показу програми в аудіторії потрібен DVD-програвач і телевізор (або проектор).

Увага: деякі слайди можуть шокувати глядача, тому перед показом обов'язково слід попередити аудиторію, що видовище не для нервових.

Зміст мультимедіа-програми:

  • «Алкоголь — ворог №1»;
  • «Тютюн — ворог №2»;
  • «Наркотики — ворог №3».

Програма «Алкоголь — ворог №1» збудована на наступних наукових принципах: алкогольотрута і наркотик (ГОСТ 18300-72), тому всі міркування з приводу «культурного і помірного вживання» слід розглядати як антинаукові спекуляції, мета яких — виправдання різного роду інтересів (бізнесових чи задоволення власного потягу до наркотичної отрути). Кожна розумна людина і суспільство в цілому повинні повністю звільнитися від вживання алкоголю як від шкідливої рудиментарної традиції. Те ж саме стосується і куріння чи вживання нелегальних наркотиків.

Скачати образ диску (версія 2013 року) (rar, 4,0 Гб);

Скачати окремо текстові матеріали до диску (версія 2011 року) (rar, 42 Мб).

Скачати обгортку до коробки для диска (doc, 120 Кб).

Плакати

Аудіолекції та аудіокниги

Аудіокниги та аудіолекції про алкоголь, тютюн, сімейні взаємини тощо;

Відеоматеріали

Відеофільми з правдивими выдомостями про алкоголь та куріння. Фільми розраховані на мислячого, неупередженого глядача. Висловлені думки іноді відрізняються від загальноприйнятих, що не є спробою нав'язати комусь іншу точку зору, а покликано спонукати до самостійного аналізу ситуації в суспільстві, а головне — безперечно, у власній свідомості.

Банери

Не втрачайте можливості поділитися правдивою інформацією з іншими людьми — Ви можете повідомити своїм знайомим адресу нашого сайту (www.tvereza.info), роздрукувати наші листівки та наклейки, а також розмістити посилання на наш сайт або наші банери на своїх веб-ресурсах.