Ви переглядаєте стару версію сайту (2006–2014). Перейти до нової версії

Тверезницька публіцистика

Кажуть, що чітко сформульована думка є найближчою до практики. Це висловлювання стає близьким і зрозумілим, коли знайомишся з доробками учасників тверезницького руху України та дружніх народів. Адже вони завжди націлені на вирішення найнагальніших проблем сьогодення — звільнення народу від нетверезих «традицій», охорону здоров'я, покращення економіки, відродження культури.

Думки тверезника знаходять своє миттєве втілення в його особистому житті, відчутно покращують його. А тому й не дивно, що подібними міркуваннями тверезнику завжди хочеться поділитися з оточуючими.

У даний розділ постійно додаються публікації учасників тверезницького руху, які рекомендуються для прочитання та розповсюдження. Досить умовно їх можна розподілити за рубриками:

Радість тверезого життя — розповіді про щастя тверезого життя, у якому немає одурманюючих речовин і бажання ними отруюватись.

Тверезі й нетверезі традиції — опис різноманітних свят, які у сучасному суспільстві чомусь прийнято спотворювати алкоголем. Гумор, сатира, сарказм, а також аналітика.

Алкоголізація — наслідок алкогольних «традицій» та доступності легальних наркотиків.

Тютюнопаління — матеріали про ганебну звичку курити та тютюнову індустрію.

Моральне розтління — статті, що закликають задуматися над небезпекою падіння традиційних моральних цінностей.

Листи соратників — дописи, в яких автори діляться своїм особистим досвідом усвідомлення необхідності особистого тверезого життя і допомоги у цьому оточуючим.

Позбавлення від залежностей — розповіді людей, яким вдалося позбутися залежності, а також описи методик повернення тверезості.

Практика тверезості — поради тверезникам, які поки що не вміють жити повноцінним тверезим життям, але хочуть цьому навчитися.

Тверезницький рух — статьи соратників з пропозиціями та закликами до дій, аналітичні статті.

ПОЕЗІЯ — вірші про алкоголізацію, алкогольні «традиції», тютюнопаління, про сенс життя, суспільство, радість тверезості, тверезницький рух, а також вірші, присвячені вчителям тверезості.

ПРЕСА — періодичні видання про тверезість: «Вопреки», «Мы молодые», «Оптималист», «Подспорье», «Родник трезвости», «С любовью к жизни», «Соратник», «Твереза Україна» («Трезвая Украина»), «Тверезе життя» («Трезвая жизнь»), «Трезвение», «Трезвое слово», «Трезвость и культура», «Феникс».

На жаль, переважна більшість ЗМІ підконтрольна виробникам алкоголю або просто не надає значення вихованню тверезості у суспільстві. Саме тому майже напевно Ви більше ніде, крім перерахованих видань, не знайдете правди про алкоголь та інші наркотики.

Якщо Ви пишите про тверезість — надсилайте свої матеріали.

Своєю творчістю ми поєднуємося у всенародну команду, злагоджено працюємо на благо нашого суспільства. Кожен як носій свого особистого тверезого досвіду і як спеціаліст у своїй галузі робить вагомий внесок у відродження тверезості країни.